תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

פתיחת שבוע המסחר בוול סטריט: אופטימיות זהירה לקראת פרסום הדוחות של אלקואה

עונת פרסום הדוחות הכספיים של הרבעון הרביעי ו-2014 כולה תפתח השבוע בוול סטריט. עוד ברקע למסחר: המשך הצניחה במחירי החוזים על הנפט

וול סטריט צפויה להתחיל את השבוע באופטימיות זהירה, כאשר עדיין מהדהדת ירידת מחירי הנפט והסיומת השלילית של יום המסחר האחרון במדדי ארה"ב, בהובלת מדד דאו-ג'ונס שירד כ-1%. המשקיעים התעודדו ביום שישי בבוקר, אם כי לזמן קצר בלבד, מנתון מקומות העבודה החדשים לחודש דצמבר. הנתון עמד על 252 אלף משרות והכה את צפי האנליסטים. מנתון חיובי נוסף עלה כי שיעור האבטלה במדינה צנח מעבר למשוער והוא עומד כעת על 5.6% - מעט מעל צפי הבנק הפדרלי (ה'פד') לשיעור אבטלה של 5.3%.
מניות סקטור הפארמה צפויות לעורר עניין עם פתיחת המסחר השבוע, על רקע עסקת ה-5.2 מיליארד דולר במזומן לרכישת חברת NPS עליה הכריזה חברת התרופות האירית Shire (סימול: SHPG) ואשר אמורה לסמן את חזרתה לזירת הרכישות, ועסקת ה-1.03 מיליארד דולר של רוש, הנסחרת ב-OTC, אשר קנתה לה החזקה של 56.3% בחברה לייצור בדיקות דיאגנוסטיקה Foundation Medicine (סימול: FMI). מנתוני בלומברג עולה כי היקף עסקאות המיזוגים והרכישות בסקטור הפארמה הסתכם בכ-447 מיליארד דולר אשתקד - זינוק של 315% לעומת היקף העסקאות המצרפי בסקטור ב-2013.

a1sx2_Original1_wall_street_02.jpg


סקטור נוסף שימשיך לרכז עניין הוא מניות האנרגיה, בעוד מחיר החוזים העתידיים על הנפט ממשיכים לצנוח, ועומדים כעת על 47.2 דולר לחבית אחרי ירידה של 2.4%. גולדמן זאקס פרסמו היום את הערכתם הפסימית כי השוק לזהב השחור ימשיך בהידרדרותו בשנה הקרובה, וחתכו את מחיר היעד עליו ל-46 דולר לחבית, לעומת הערכתם הקודמת למחיר של 75 דולר לחבית.
האנליסטים בוול סטריט צופים לירידה ממוצעת של כ-20% ברווחי חברות האנרגיה ברבעון הרביעי, שיתחילו לדווח השבוע, כמו שלמברגר (סימול: SLB) שתהיה חברת שירותי הנפט הראשונה שתפרסם את תוצאותיה לרבעון כבר ביום חמישי הקרוב, ויצרנית המכשור הכבד קטרפילר (סימול: CAT) שתדווח ב-27 בינואר וצפויה גם היא לספוג מכה מהירידה האגרסיבית במחירי הנפט. חברות הנפט הגדולות יתחילו לדווח ב-29 בינואר, עם הדוח של קונוקו-פיליפס (סימול: COP) ב-29 בינואר, ושברון (סימול: CVX) ב-30 לחודש – שתיהן צפויות לדווח על ירידה משמעותית ברווחיהן לרבעון הרביעי.
ביום רביעי ידווח משרד המסחר האמריקני (המקביל בארה"ב למשרד הכלכלה בישראל) על היקף המכירות הקמעונאיות לחודש דצמבר, שהוא החודש החשוב ביותר בשנה עבור רשתות החנויות. מעבר להשפעת הנתון על מניות הרשתות הקמעונאיות במחצית השניה של השבוע יושפע ממנו הסנטימנט הכללי בשל האור שהיקף המכירות מטיל על נתון הוצאות הצרכנים, מאחר והוא מהווה כמחצית מנתון זה, וכן כשליש מסך הפעילות הכלכלית בארה"ב.
מסקר כלכלנים שערך אתר מרקטוואץ' עולה כי הצפי הוא לעלייה קטנה יחסית או אפילו ירידה (טווח שבין -0.4% ל-+0.4%), בהיקף המכירות הקמעונאיות, בעיקר בגלל הצניחה בחודש שעבר במחירי הדלק. תחנות דלק מהוות רכיב מהותי בדוח ולכן הכנסותיהן צפויות להציג ירידה הנובעת מצניחת מחירי הדלק במשאבות.
מצד שני, ביחס לדוח חשוב זה, צופים האנליסטים היקף מכירות יפה עבור דצמבר, אשר ישקף מגמת קניות חזקה בתקופת החגים בארה"ב, אם כי לא אגרסיבית כמו בחודש נובמבר שהציג עלייה של 1% עקב מכירות 'יום שישי השחור'.
ביום חמישי ידווח נתון תביעות חדשות לדמי אבטלה לשבוע האחרון. ממוצע הצפי בקרב הכלכלנים בשוק הוא כי הנתון יסתכם בכ-295 אלף תביעות חדשות, עלייה קלה לעומת 294 אלף תביעות בשבוע שעבר.
וביום שישי יימסר מדד המחירים לצרכן, כאשר הצפי הממוצע הוא לירידה של 0.4% לעומת החודש שעבר, כאשר גם כאן הנתון יושפע בעיקר ממחירי הנפט שממשיכים לצנוח.
עוד ידווחו השבוע: ביום שני נחכה לראות את תוצאות הרבעון האחרון של ענקית המתכות אלקואה (סימול: AA) על לאחר תום המסחר כאשר הצפי בשוק הוא לרווח של 27 סנט למניה; ברביעי ידווחו הבנקים וולס פארגו (סימול: WFC)וג'יי פי מורגן לפני פתיחת המסחר כאשר השוק צופה לאחרון רווח של 1.35 דולר למניה; ובחמישי ידווח בנק אוף אמריקה (סימול: BAC) גם הוא לפני פתיחת המסחר, כאשר אינטל תחתום אותו עם הדוח הרבעוני שלה שיפורסם אחרי תום המסחר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3