תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

פתיחת שבוע המסחר בוול סטריט: המשקיעים נושאים עיניים אל יוון; סיסקו ובאיידו שידווחו ברביעי במרכז

קצב פרסום הדוחות הכספיים לרבעון הרביעי גובר, כשמובילאיי, אורבוטק ואיזיצ'יפ הישראליות יפרסמו את תוצאותיהן

לקראת פתיחת שבוע המסחר בניו יורק, מאותתים החוזים העתידיים על המדדים המובילים על פתיחה שלילית, בעוד החוזים על הסחורות מציגים דווקא עליות בהובלת החוזים על הנפט שעולים כעת 1.33%. החוזים על מדד ה-S&P נסחרים בירידה של 0.41%.
העיניים בוול סטריט מתמקדות, לפחות עם פתיחת השבוע, בנעשה ביוון מאחר ויומן המאקרו האמריקני דליל יחסית. המשקיעים מתרחקים כרגע ממה שיכולים להיות נכסים מסוכנים, כמו מניות. זאת בהמשך למגמה השלילית החזקה הבוקר באירופה, על רקע התגברות החששות לגבי מצב הכלכלה הסינית בהמשך לנתוני מסחר פנים וחוץ מאכזבים שהגיעו מהמדינה אשר מאותתים כי המטבע הסיני יחל בקרוב לאבד משמעותית מערכו, ותוצאות המהלך של ממשלת יוון שהחליטה לדחות את הסיוע האירופי.
ובארה"ב, נתונים טכניים ממשיכים להוסיף דאגה לשוק, כאשר האנליסטים מצביעים על כך שבתוך ימים ספורים הגיע מדד ה-S&P 500 לרמה הגבוהה (2055) ולרמה הנמוכה (1980) שלו ב-2015. תנודתיות זו, בנוסף על העלייה במחירי הסחורות ועלייה של 2.6% ב"מדד הפחד" VIXמאותתים על יציבות מידרדרת בשוקי ארה"ב ובאמון המשקיעים בניירות ערך.


a1sx2_Original1_NYSE_Advanced_Trading_Floor.jpg

נתוני מאקרו השבוע
נתון המאקרו המעניין העיקרי לו נצפה השבוע הוא סנטימנט הצרכנים, שידווח ביום שישי, כאשר הצפי הוא לעלייה קלה לרמה של 98.5 עבור פברואר לעומת 98.1 בינואר. הנתון משקף תוצאות סקר שמבוצע מידי חודש בקרב 500 בתי אב, וכולל שאלות לגבי מצבם הכספי והתנהלותם ביחס לסביבה הכלכלית. הנתון קשור ישירות לנתון הוצאות הצרכנים. 
ביום רביעי יפורסם דוח מצב הנפט של ה-EIA, הוא מנהל נתוני האנרגיה בארה"ב. הדוח מספק תמונה שבועית של מלאי הנפט במדינה ולמעשה מסייע לקבוע את מחירי הנפט ומוצריו שם. 
בחמישי ידווח נתון התביעות הראשונות לדמי אבטלה, כאשר הצפי הוא לעלייה קלה ל-288 אלף תביעות בשבוע האחרון, לעומת 278 תביעות בזה שלפניו – נתון שהיה נמוך מהצפוי. עוד נתון מעניין שידווח בחמישי הוא המכירות הקמעונאיות עבור ינואר, אשר צפוי להציג ירידה של כ-0.5% אחרי ירידה נוספת של 0.9% בנתון דצמבר.

מדווחות במרכז
ענקית התקשורת ספרינט (סימול: S) תדווח בשני לפני פתיחת המסחר; גם היצרנית הישראלית של מערכות ההגנה נגד תאונות דרכים לרכב מובילאיי (סימול: MBLY) תדווח היום עם צפי ל-5 סנט למניה.
בשלישי קוקה קולה (סימול: KO) צפויה לדווח לפני פתיחת המסחר על רווח של 42 סנט למניה; אלוט (ALLT) הישראלית תדווח לפני פתיחת המסחר; אקמאי (סימול: AKAM) צפויה לדווח אחרי סגירת המסחר, על רווח של 63 סנט למניה.
וברביעי שלל ישראליות: אבן קיסר (סימול: CSTE) צפויה לדווח לפני פתיחת המסחר על רווח של 59 סנט למניה, EZCHIP (סימול: EZCHוקמהדע (סימול: KMDA) צפויות לדווח גם הן. 
אחרי סגירת המסחר ברביעי תדווח אפלאייד מטריאלס (סימול: AMAT) עם צפי לרווח של 27 סנט למניה, ענקית החיפוש הסינית באידו (סימול: BIDU) צפויה לדווח על רווח של 10.05 דולר למניה, וענקית ה-ITסיסקו (סימול: CSCO) צפויה לדווח על רווח של 51 סנט למניה. גם פפסיקו (סימול: PEP) תדווח אחרי תום המסחר, והיא צפויה לרווח של 1.08 דולר למניה.
בחמישי צפויה קמטק (סימול: CAMT) הישראלית לדווח טרום פתיחת המסחר, ענקית הכרייה ריו-טינטו (סימול: RIO) תדווח גם היא, אורבוטק (סימול: ORBK) צפויה לרווח של 43 סנט למניה, וקלוג (סימול: K) צפויה לדווח על רווח של 93 סנט למניה. 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3