תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

נעילת שבוע המסחר בוול סטריט: מסכים ירוקים בעקבות נתוני התעסוקה

שבוע המסחר בבורסות בארה"ב ננעל בעליות. מי מאיתנו הרוויח אתמול?

שבוע המסחר בבורסות בארה"ב ננעל בעליות שערים בעקבות נתוני תעסוקה חזקים. המדדים ננעלו בשיאים חדשים כשמדד S&P 500 עלה0.16%  מדד נסדא"ק טיפס 0.24% ומדד דאו-ג'ונס הוסיף 0.32%את הטון החיובי הכתיבו נתוני התעסוקה שהתפרסמו לפני המסחר. תוספת העובדים לחודש נובמבר בשוק העבודה האמריקני המצביעה כמה צמח שוק העבודה. הנתון הפעם היה תוספת של 321 אלף מועסקים חדשים – 40% מעל לצפיות בשוק. מדובר בתוספת העובדים הגדולה ביותר בשנתיים האחרונות. בהמשך לזאת, שיעור האבטלה הנמוך נותר דומה בחודש נובמבר בהתאם לצפי על 5.8%. שיעור ההשתתפות של אזרחי ארה"ב נותר גבוה -62.8%ברקע לנתונים אלו הדולר התחזק אל מול המטבעות המובילים בעולם: מול הין היפני קפץ הדולר ב-1.5% ל-121.6 ין לדולר - השער הגבוה של הדולר מול הין מזה 7 שנים; מול היורו טיפס הדולר ב-0.7% ; בהשוואה לליש"ט הוסיף הדולר 0.5% לערכו. מדובר ברמה הגבוהה ביותר של הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם מאז אפריל 2006. במקביל, הנפט המשיך להיחלש, כשהחוזה על הנפט איבד 1.5% לשפל של חמש שנים - 65.8 דולר לחבית.

a1sx2_Original1_wall_street_02.jpg

אז מה היו המניות החזקות והחלשות ביותר במסחר אתמול, ואיפה נמצאים המוסדיים הישראלים?

המניות המזקות

אקטיואייט קורפ (BIRT) – חברת התוכנה מקליפורניה כיכבה אתמול במסחר עם זינוק של 87% במניה. אקטיואייט דיווחה על כי  היא נרכשת על ידי אופן טקסט קורפ (OTEX) בתמורה ל-6 דולר למניה המשקף שווי של 330 מיליון דולר. המניה נסחרה בפתיחת המסחר לפי שווי של 162 מיליון דול, וננעלה בשווי של 303 מיליון דולר. אקטיואיייט מספקת תוכנה ושירותים לאיסוף ושימוש במידע על לקוחות עסקיים. מניית אופן טקסט הקנדית הגיבה בעליה של 2.1%. אין כיום מוסדיים המחזיקים בנייר.

אלסקה קומיוניקיישנס (ALSK) – מניית חברת התקשורת זינקה אתמול 56.4% בתום המסחר בנאסד"ק. החברה מספקת שירותי תקשורת באלסקה, ארה"ב. אמש לאחר המסחר הודיעה החברה כי תמכור את נכסי התקשורת האלחוטיים שלה לסי.ג'י.איי ויירלס בתמורה ל-300 מיליון דולר, בעסקה שאמורה להתסיים ברבעון הראשון של 2015. שווי החברה בתום המסחר אתמול ננעל ב-92.6 מיליון דולר. אין כיום מוסדיים ישראלים בנייר.

אי.טי.טי טכניקל אינסטיטוט (ESI) – מניית אי.טי.יטי טכניקל אינסטוט זינקה בתום המסחר ב-34%. אי.טי.טי היא מוסד חינוך למטרות רווח עם 130 קמפוסים ב-38 מדינות בארה"ב. החברה הודיעה על חתימת הסכם הלוואה בהיקף של 100 מיליון דולר עם סברוס ביזנס. מרבית הכסף צפוי לשמש למיחזור הלוואות קיימות והיתר לפיתוח עסקי. נכון לסוף אוגוסט טופ אלפא החזיקה בקרנות הנאמנות שהיא מנהלת כ-507 אלף מניות אי.טי.טי.

אימג' סנסינג סיסטמס (ISNS) – חברת הטכנולוגיה אימג' סנסינג ממינסוטה טיפסה 34% במסחר. החברה מספקת שירותי איתור ואיבחון לשירותי תעבורה מתקדמים.. בין היתר המספקת החברה שירותי איתור וידאו ועיבוד תמונות רדאר. החברה הנסחרת לפי שווי של 20 מיליון דולר בלבד לא פרסמה חדשות מיוחדות. אין מחזיקים ישראלים בנייר.

פרנססקה הולדינגס (FRAN) – מניית רשת האופנה זינקה אתמול 30.5% במסחר בארה"ב. החברה מחזיקה ב-451 בוטיקים בארה"ב ובבריטיש קולומביה, שמציעים לבוש, תכשיטים ומוצרים נלווים. החברה מיוסטון דיווחה במפתיע על שינויים חדשים בהנהלה, כשבראשן מינויו של מייקל ברנס ליו"ר, נשיא ומנכ"ל החברה, באופן מיידי. המנכ"ל הנוכחי, ניל דייוויס פורש טרם פרסום דו"חות הרבעון האחרון, כשהחברה הציגה ביצועים חלשים ב-2014 עם ירידה משמעותית ברווח וצניחה במניה. מדובר בשינוי מנהיגות שני השנה. ברנס כיהן בתפקידו הקודם כמנכ"ל סיגנט ג'ולרס במשך שלוש שנים. אין מחזיקים ישראלים בנייר כיום.

היורדות הבולטות
ראדא (
RADA) - “מככבת" הערב בראש רשימת המניות הצונחות היא רדא הישראלית. מניית החברה איבדה הערב במסחר 20.3%. ראדא שהוקמה ופועלת מנתניה עוסקת בפיתוח מערכות וציוד בקרה לתעשיית החלל-אוויר וביטחון. החברה הודיעה שלשום (ה') כי נבחרה על ידי משרד הביטחון האמריקאי לספק פתרונות רדאר לאיתור איומים קצרי טווח כגון טילים ומרגמות. ראדא צפויה לספק את המערכות במהלך 2015. הירידה במניה הערב מהווה תיקון לזינוק בימים הקודמים. על אף התיקון, מתחילת השנה הכפילה המניה את שוויה. נכון לסוף יוני, המוסדי הישראלי הבולט בנייר היא מגדל שמחזיקה בנייר באפיקי החיסכון ארוך טווח שהיא מנהלת.

ביג לוטס (BIG) – במקום השני והלא מחמיא ברשימת הצונחות ממוקמת מניית ביג לוטס, שאיבדה אתמול 16.6% משוויה. רשת הדיסקאונט המחזיקה ב-1,495 סניפים ב-48 מדינות בארה"ב, פרסמה את תוצאותיה לרבעון הרביעי שלה, כשהיא מחמיצה את תחזיות האנליסטים ומציגה חולשה כללית בביצועים. ההכנסות שמרו על יציבות ועמדו על 1.11 מיליארד דולר, לעומת תחזית האנליסטים שעמדה על 1.12 מיליארד דולר. המכירות בחניות זהות עלו ב-1.4% בהתאם לתחזיות הצמיחה הנמוכות. בשורה התחתונה הציגה ביג לוטוס הציגה הפסד של 6 סנט למניה, לעומת הפסד של 3 סנט ברבעון המקביל. האנליסטים צפו הפסד של 5 סנט למניה. המחזיק המוסדי הישראלי הבולט במניה הוא בית ההשקעות אקסלנס באפיקי החיסכון ארוך טווח.

ראלי סופטוייר (RAY) – מניית חברת התוכנה ראלי סופטוייר איבדה אתמול 16.3% משוויה. החברה המתמחה בפתרונות ענן לניהול תוכנת אג'ייל הציגה תוצאות חלשות ברבעון האחרון. החברה מקולורדו הפסידה ברבעון השלישי 7.4 מיליון דולר, או 29 סנט למניה. מדובר בנתון גבוה מהערכות האנליסטים שצפו הפסד של 35 סנט למניה. הכנסות החברה עמדו על 22 מיליון דולר, נמוך במעט מצפי השוק שעמד על 22.4 מיליון דולר. מניית החברה נחתכה ב-56% מאז תחילת השנה. אין כיום מחזיקים מוסדיים בנייר.

אמריקן איגל (AEO) – מניית רשת הביגוד האמריקאית איבדה אתמול 13.8% על רקע תוצאות חלשות. אמריקן איגל, רשת הביגוד מפיטסבורג הצליחה לעמוד בציפיות השוק, אך הציגה תחזית חלשה לרבעון הנוכחי שכולל את תקופת החגים. הרווח למניה עמד על 22 סנט – עליה של 16% לעומת הרבעון המקביל.לגבי הרבעון הנוכחי החברה צופה הכנסות של 1.03 מיליארד דולר – ירידה של 1% לעומת הרבעון המקביל. בנוסף, החברה מעריכה רווח למניה של 30-33 סנט, מתחת לצפי של 34 סנט שהעניקו האנליסטים. נכון לסוף יוני, המוסדיים הישראלי הבולטים המחזיקים בנייר הם כלל ומח"ר - חברה לניהול קופות גמל לאקדמאים ולמהנדסים.

ג'נסקו (GCO) – מניית ג'נסקו איבדה אתמול 13.2% במהלך המסחר על רקע ביצועים חלשים של החברה. ג'נסקו, המתמחה בהנהלה וציוד ספורט דיווח על תוצאות נמוכות מן הצפוי ברבעון השלישי שלה. החברה מנטנסי רשמה רווח נקי של 28.8 מיליון דולר, או 1.21 דולר למניה בהשוואה ל-27.8 מיליון דולר, או 1.18 דולר למניה ברבעון המקביל. המכירות בחנויות זהות עלו ב3%- ברבעון. בנייר כיום.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3