תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

פתיחת שבוע בוול סטריט: מיקרוסופט, אפל ופייסבוק שיפרסמו את הדוחות הכספיים ירכזו עניין

המסחר צפוי להיפתח במגמה שלילית על רקע הבחירות ביוון, והתנגדותה של המפלגה הזוכה לתוכנית הצנע של האיחוד האירופי

בורסות ארה"ב צפויות לפתוח את שבוע המסחר בירידות שערים, על רקע סגירה אדומה של המסחר ביום שישי והחוזים על המדדים, הנפט והזהב שנסחרים כעת במגמה שלילית, כשהחוזים על מדד S&P 500 נסחרים כעת בירידה של 0.2%. זאת, על רקע זכייתה של מפלגת האופוזיציה בבחירות ביוון, והתנגדותה לתוכנית הצנע של האיחוד האירופי עבור המדינה, דבר שיכול להוביל למצב שבו יוון לא תקבל כל עזרה מהאיחוד או אולי אפילו תצא מגוש האירו. תוצאות אלה בבחירות הניעו נטישה של השקעות שנתפסות מסוכנות על ידי משקיעים, כמו למשל מניות.

a1sx2_Original1_wall_street_02.jpg

המשקיעים ימתינו היום אחרי המסחר לדוחות מיקרוסופט (סימול: MSFT), שצפויה לדווח על רווח של 71 סנט למניה, ולדוחות טקסס אינסטרומנטס (סימול: TXN) שצפויה לרווח של 69 סנט למניה.בשוק ימתינו השבוע לשני אירועי מפתח כלכליים: עדכון ה-FOMC ברביעי לגבי המדיניות המוניטרית בארה"ב, ונתון התל"ג בשישי.
עוד יחכו היום למדד מנהלי הרכש (PMI) לחודש ינואר, שיפורסם מעט אחרי פתיחת המסחר, ונותן קריאת כיוון לסנטימנט הכלכלי בארה"ב, ובפרט בסקטור הפרטי. המדד, שכרגע צפוי לעלייה קלה, מבוסס על סקר שמבוצע בקרב כ-400 חברות שירותים, ומשקלל שבעה פרמטרים כולל צפי עסקי ותעסוקה. המדד מהווה מעין הקדמה למדד הסופי שיפורסם בעוד כשבוע, ובעל השפעה על השוק, שכן הוא מספק סמן חודשי לתנאים וקצב הצמיחה של סקטור השירותים, המהווה יותר מ-75% מתל"ג ארה"ב.
אירועים כלכליים מרכזיים השבוע
ביום שלישי לפני פתיחת המסחר יתפרסם נתון ההזמנות למוצרים ברי-קיימא עבור דצמבר, אשר צפוי להציג עלייה של כ-0.7%, לעומת נתון שלילי בחודש שעבר. הנתון משקף את ההזמנות שקיבלו חברות יצרניות בארה"ב עבור מוצריהם, ומהווה עבור המשקיעים סמן למצב הכלכלה האמריקנית ולכיוון שיתפסו השקעותיהם בשוק ההון בארה"ב. עוד בפתיחת המסחר בשלישי יתפרסם מדד מחירי הבתים של S&P/ קייס-שילר, הבודק מידי חודש את השינויים בערך הנדל"ן למגורים ב-20 ערים בארה"ב. הצפי הוא לעלייה של כ-0.6% במדד נובמבר לעומת החודש הקודם. 
וברביעי נחכה לעדכון במהלך יום המסחר מוועדת השוק הפתוח הפדרלית (FOMC), זרוע הפד שקובעת את המדיניות, לגבי מצב הכלכלה האמריקנית וצפי המדיניות המוניטרית. לאחרונה מתקבלים נתונים כלכליים טובים בארה"ב כמו השיפור בשוק העבודה, ודבר זה אמור לאותת לבנק הפדרלי (ה-FED) להדק את החגורה בקרוב, אולם מצד שני רמת האינפלציה בארה"ב נמוכה מאוד ודבר זה מאותת לפד שלא ללחוץ על השווקים על מנת למנוע דפלציה. הכלכלן דיוויד מריקל מגולדמן זאקס אמר ביום שישי כי: "השילוב של מחירי הדלק הנמוכים, התחזקות הדולר, דשדוש רמת השכר וההשפעות על הריבית מצביע כי האינפלציה תרד עד אמצע השנה מתחת לרמת היעד של הפד שעומדת על 2%."
ביום חמישי יתפרסם הנתון השבועי לתביעות אבטלה ראשונות, לפני פתיחת המסחר, והוא צפוי להציג ירידה קלה ל-300 אלף תביעות, לעומת 307 אלף תביעות בשבוע שעבר. בשישי יפורסם נתון המפתח השני לשבוע זה - התל"ג (GDP) עבור הרבעון הרביעי של 2014, וישקף את הפעילות הכלכלית בארה"ב בצורה רחבה. הצפי כרגע עומד על 3.2%, אשר מתווספים לזינוק של 5% ברבעון השלישי של 2014 בתחומי הבריאות, שירותים פיננסיים, פנאי ותוכנה. מדד המחירים שיתפרסם גם הוא באותו זמן, צפוי לעמוד על שיעור של 1%, אחרי עלייה של 1.4% ברבעון הקודם.
מדווחות במרכז השבוע
בשלישי צפויה חברת M3 לדווח לפני פתיחת המסחר על רווח של 1.8 דולר למניה ברבעון האחרון, פרוקטר אנד גמבל (סימול: PG) צפויה לרווח של 1.13 דולר למניה, ואודיוקודס הישראלית (סימול: AUDC) צפויה לדווח על רווח של 6 סנט למניה. אחרי המסחר תדווח חברת אמדוקס הישראלית (סימול: DOX) והיא צפויה לרווח של 81 סנט למניה, אפל (סימול: AAPL) צפויה לדווח על רווח של 2.59 דולר למניה, ויאהו (YHOO) צפויה לרווח של 29 סנט למניה עבור הרבעון.
ברביעי נחכה לדוחות פייסבוק (סימול: FB) אחרי תום המסחר, כאשר הצפי הוא לרווח של 48 סנט למניה, ולדוחות רדוור הישראלית (סימול: RDWR), שצפויה לרווח של 28 סנט למניה.
ביום חמישי תדווח לפני פתיחת המסחר חברת צ'קפוינט הישראלית (סימול: CHKP), כאשר הצפי הוא לרווח של 1.05 דולר למניה עבור הרבעון. עוד לפני המסחר תדווח בורסת נאסד"ק (סימול: NDAQ) על ביצועיה ברבעון האחרון, עם צפי לרווח של 74 סנט למניה, וקבוצת עליבאבא (סימול: BABA) צפויה לרווח של 75 סנט למניה, קולגייט-פלמוליב (סימול: CL) צפויה לרווח של 75 סנט למניה, ואילו אמאזון (סימול: AMZN) תדווח אחרי המסחר, כאשר הצפי הוא עבורה לרווח של 17 סנט למניה. עוד ביום רביעי תדווח חברת מלאנוקס הישראלית (סימול: MLNX), הצפויה לרווח של 44 סנט למניה, וחברת ויזה (סימול: V) צפויה לרווח של 2.49 דולר למניה.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3