תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

שבוע מסחר מקוצר בוול-סטריט: המשקיעים מחכים לדוחות ולנתוני שוק הדיור; הודעת דראגי תרכז עניין

נשיא הבנק האירופי צפוי להודיע על תוכנית הרחבה כמותית במטרה לספק נזילות לשוק האירופי וליצור תנאים נוחים לצמיחה

הבורסות בניו יורק יפתחו היום (ג') את שבוע המסחר, המקוצר בשל חופשת יום מרטין לותר קינג אתמול. עם פתיחת המסחר יתמקדו כולם בדוחות כספיים של חברות פארמה, פיננסים וטכנולוגיה כמו מורגן סטנלי, IBM וג'ונסון אנד ג'ונסון. המשקיעים יחכו היום גם לסנונית ראשונה מנתונים על שוק הדיור שיפורסמו במהלך השבוע. לנתוני דיור השפעה מתגלגלת עבור המשקיעים, מאחר והם מספקים תמונה עדכנית הן של שוק הדיור עצמו והן של הסביבה והסנטימנט הכלכליים בארה"ב. לקראת תום המסחר היום ינדדו עיני המשקיעים חזרה למדווחות המרכזיות של היום – IBM ונטפליקס.

a1sx2_Original1_NYSE-trading-floor.jpg


מעבר לנתוני המאקרו של הכלכלה האמריקנית ולדיווחי החברות, יפנו השבוע המשקיעים בארה"ב את תשומת הלב לכיוון אירופה ביום חמישי - לקראת כינוס מועצת הבנק האירופי המרכזי (
ECB). הכל ימתינו למסיבת העיתונאים בהשתתפות נשיא הבנק, מריו דראגי, כדי לראות מה המהלך הבא של הבנק בנושא החוב של גוש היורו, במיוחד על רקע דבריו של ראש ממשלת צרפת, פרנסואה הולנד, כי דרגי צפוי להודיע על רכישת החוב על מנת לספק נזילות נחוצה מאוד לשוק האירופי וליצור תנאים נוחים לצמיחה.
אירועים כלכליים מרכזיים השבוע

היום – שלישי, יפורסם מדד שוק הדיור עם פתיחת יום המסחר. המדד מתפרסם מידי חודש על ידי התאחדות הקבלנים האמריקנית, ומבוסס בין היתר על סקר שמדרג את התנאים הכלכליים ואת תנאי שוק הדיור. עוד משקלל המדד נתוני דיור אחרים כמו נתוני מכירות בתים חדשים וצפי מכירות בתים במחצית הקרובה של השנה. הצפי כרגע בקרב הכלכלנים הוא לנתון חיובי של עלייה קלה במדד.ביום רביעי, לפני תחילת המסחר וכהמשך ישיר לנתון שוק הדיור בשלישי, יימסר הנתון החשוב יותר מבין השניים: התחלות הבנייה עבוד חודש דצמבר בארה"ב. זהו הנתון המעודכן ביותר לגבי פעילות שוק הדיור במדינה, ויש לו השפעה ישירה על מחירי האג"ח והמניות בוול סטריט. גם כאן הצפי הוא לעלייה קלה בנתון לממוצע תחזיות של 1.041 מיליון התחלות בנייה, לעומת 1.028 מיליון בנובמבר. בחמישי נחכה לראות את הנתון השבועי לתביעות ראשונות לדמי אבטלה. ממוצע צפי הכלכלנים מראה ירידה קלה בנתון ל-300 אלף תביעות ראשונות, לעומת נתון השבוע שעבר שעמד על 316 אלף תביעות. שני נתונים מעניינים נוספים, שיפורסמו ביום חמישי על ידי ה-
EIA, סוכנות השייכת למשרד האנרגיה האמריקני - הם מלאי הדלק והגז הטבעי בארה"ב, אשר להם השפעה על תמחור נפט, דלק ומוצריו במדינה.
ביום שישי נחתום את שבוע המסחר עם נתון מכירות הבתים הקיימים עבור חודש דצמבר, אשר צפוי להציג עלייה קלה גם הוא, ל-5.05 מיליון בתים, לעומת נתון החודש הקודם שעמד על 4.93 מיליון בתים.
מדווחות במרכז

היום – שלישי, נחכה לדוחות כספיים מיצרנית התרופות והציוד הרפואי ג'ונסון וג'ונסון (סימול:
JNJ) עם צפי שוק לרווח של 1.26 דולר למניה, מוטורולה (סימול: MSI) הצפויה לדווח לפני פתיחת המסחר על רווח של 1.12 דולר למניה, ומורגן סטנלי (סימול: MS) הצפויה לרווח של 56 סנט למניה.
אחרי תום המסחר היום תדווח נטפליקס (סימול:
NFLX) - שרות המאפשר לצפות בסרטים וסדרות חדשים דרך האינטרנט והטלוויזיה באמצעות סטרימר בעלות חודשית נמוכה, והצפי הוא לרווח של 45 סנט למניה. עוד אחרי המסחר תדווח ענקית המחשוב IBM, והצפי הוא לרווח של 5.44 דולר למניה עבור הרבעון.
ביום רביעי תדווח אחרי תום המסחר חברת כרטיסי האשראי אמריקן אקספרס (סימול:
AXP) על התוצאות לרבעון והצפי הוא לרווח של 1.38 דולר למניה, אתר המסחר המקוון איביי (סימול: EBAY) צפוי לדווח על רווח של 89 סנט למניה, ויצרנית זיכרונות הפלאש סאנדיסק (סימול: SNDK) צפויה לרווח של 1.28 דולר למניה.
בחמישי נחכה לדוח של חברת שירותי התקשורת האמריקנית - ורייזון (סימול:
VZ), הצפויה לדווח על רווח של 74 סנט למניה. ובשישי, טרום פתיחת המסחר תדווח מק'דונלדס על תוצאותיה הכספיות, עם צפי לרווח של 1.23 דולר למניה.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3