תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

שבוע מסחר מקוצר בוול סטריט: אלו המניות שירכזו עניין השבוע

נובה ומזור רובוטיקה ידווחו השבוע על תוצאותיהן הכספיות; ענקית הקמעונאות וול-מארט ונובל אנרג'י במרכז

החוזים העתידיים על המדדים המובילים נסחרים בשעה זו במגמה מעורבת. לאחר סגירה חיובית ביום שישי. המשקיעים יישאו עיניים עם פתיחת שבוע המסחר המקוצר לשני נתונים שיכולים לתת כיוון לגבי מצב השוק והכלכלה האמריקנית החודש: פרסום מדד הייצור של ה'פד', ומדד הבנייה החדשה למגורים. הנפט נסחר כעת מעל למחיר של 53 דולר לחבית ונדמה שחלק מהמשקיעים סבורים כי נמצאה תחתית למחיר הזהב השחור. העלייה במחירים נתמכת על רקע פיצוץ בשדה הנפט הגדול ביותר בלוב אתמול (ב') – שדה שהניב כ-200 אלף חביות ליום - ובשל נתון שפורסם בארה"ב ומראה כי מספר מתקני הקידוח במדינה צנח ל-1,056 - המספר הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרונות.

 a1sx2_Original1_wall_street_04.jpg


ובשוק המניות, עונת הדוחות הכספיים עבור הרבעון הרביעי ושנת 2014 מתקרבת לסיומה, וכעת נראה כי היא היתה טובה מהצפוי. לעומת זאת, ברבעון הראשון של 2015 אנליסטים צופים כי נראה ביצועים פחות טובים מכיוון מרבית הסקטורים, עם סקטור האנרגיה בראשם אחרי צפי לירידה של כ-62% ברווחי חברות הסקטור לעומת הצפי הקודם לירידה של 29% בלבד. כך עולה גם מהתחזיות של מרבית החברות: 63 מתוך 74 חברות ה-S&P שדיווחו על תוצאותיהן לרבעון האחרון, או 85% מהן, הציגו תחזיות נמוכות בהשוואה לתחזיות השוק.
נתוני מאקרו השבוע
היום (ג') יפרסם ה'פד' את מדד הייצור 'אמפייר סטייט', אשר צפוי להציג ירידה לרמה של 9.50 נקודות עבור פברואר, לעומת הנתון לחודש הקודם אשר הציג עלייה ועמד על רמה של 9.95 נקודות. מדד זה מבוסס על סקר שנערך בקרב כ-175 בכירי חברות ייצור בניו יורק, ממגוון תחומי תעשייה.
עוד היום יפורסם מדד שוק הדיור של איגוד הקבלנים האמריקני, אשר צפוי להציג עבור פברואר עלייה לרמה של 58 נקודות לעומת נתון חודש ינואר. הנתון מבוסס על סקר בקרב חברי הארגון, ומשקף את הסנטימנט לגבי מצב הכלכלה ותנאי שוק הנדל"ן.
ביום רביעי יפורסם נתון התחלות הבנייה עבור חודש ינואר, שצפוי להציג ירידה ל-1.07 מיליון התחלות חדשות, לעומת 1.89 מיליון בדצמבר. עוד נתון שיפורסם ברביעי הוא מדד המחירים ליצרן (PPI) עבור חודש ינואר, והוא צפוי להציג ירידה של כמחצית האחוז, בהמשך לירידה נוספת שהציג בחודש הקודם. נתון נוסף מעניין ברביעי הוא נתון הייצור התעשייתי, שצפוי לעלייה של כ-0.4% בינואר, לעומת ירידה של 0.1% שהציג הנתון בדצמבר.
ובחמישי נחכה לפני פתיחת המסחר לנתון השבועי של תביעות ראשונות לדמי אבטלה, אשר צפוי להציג ירידה ל-290 אלף תביעות חדשות, לעומת 304 אלף תביעות בשבוע שעבר.
מדווחות במרכז
בשלישי, לפני פתיחת המסחר, תמסור חברת הציוד לאיתור רכב הישראלית, איתוראן (סימול: ITRN), את תוצאותיה הכספיות. קבוצת הנדל"ן הישראלית מליסרון (סימול: MLSR) צפויה לדווח בשלישי, ואחרי תום המסחר, תדווח חברת הביו-אנליטיקה אג'ילנט (סימול: A) על תוצאותיה הכספיות, והיא צפויה לרווח של 41 סנט למניה. גם קבוצת מותגי היוקרה פוסיל (סימול: FOSL) תדווח, והצפי הוא לרווח של 3.07 דולר למניה.
ביום רביעי תדווח חברת הביוטק הישראלית מזור (סימול: MZOR) על תוצאותיה לפני פתיחת המסחר בניו יורק. נובה (סימול: NVMI), המייצרת ומשווקת פתרונות מדידה עבור תעשיית המוליכים למחצה, תדווח על דוחותיה הכספיים לאחר נעילת המסחר. גם יצרנית מעבדי המחשבים AVG (סימול: AVG) צפויה לדווח עם תום המסחר על רווח של 29 סנט למניה.
ובחמישי צפויה חברת האנרגיה נובל אנרג'י (סימול: NBL) לדווח על רווח של 34 סנט למניה, וענקית הקמעונאות וול-מארט (סימול: WMT) צפויה לרווח של 1.53 דולר למניה. עוד תדווח יצרנית המעגלים המודפסים מארוול (סימול: MRVL) על תוצאותיה, כאשר הצפי הוא לרווח של 24 סנט למניה. 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3