תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

אלו מניות הטכנולוגיה הישראליות המועדפות על מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות

סטוקר בדק אילו מניות טכנולוגיה מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות סימנו כמניות שיובילו את הסקטור בחודשים הקרובים

מדד הטכנולוגיה בת"א לא הרשים אשתקד כשהמדד רשם תשואה של כ-2% בלבד - הרחק מהתשואה של מדד ת"א 25 שהוסיף יותר מ-10% השנה. אבל בחינה של רשימת המניות המרכיבה את המדד מראה שונות רבה בין המניות – המניות שקרסו בעשרות אחוזים השנה לעומת אלו שהכפילו את שוויין ויותר. סטוקר בדק באילו מניות הגדילו מנהלי ההשקעות בקרנות נאמנות את הפוזיצייה בספטמבר.
וייטסמוק – החברה שראתה את הזינוק החד ביותר בהחזקת קרנות הנאמנות במניה היא חדשה יחסית באחד העם. ווייטסמוק נכנסה לבורסה לפני פחות משנתיים בהקצאת מניות לתוך השלד הבורסאי של אלדן-טק. החברה בניהולו של איתי מעוז פיתחה תוכנה לתיקון תחביר ושגיאות כתיב בשפה האנגלית,והיא עוסקת בהפניית גולשים למנועי חיפוש כמו גוגל ובינג (בדומה לבבילון)למרות שיפור מתמיד בביצועי החברה, השנה השתנו החוקים בענף בו היא פועלת כאשר גוגל ואחרים החליטו לשנות את דרך העבודה שלהם מול חברות כמו בבילון ופריון, וכתוצאה ספגו חברות בענף ירידות חדות. וייטסמוק מצידה השיקה אפליקציה בשם KIBO של מקלדת לתיקון ושיפור הכתיבה באנגלית, כשהחברה צופה שהמקלדת תייצר בשנה הבאה נתח משמעותי מהכנסותיה. בספטמבר הגדילו קרנות הנאמנות את ההחזקה במניה ב-74% להיקף של 8 מיליון שקל. אלא שהתיזמון היה לא מוצלח – מאז סוף ספטמבר נחלשה המניה ב-23%. מנהלי ההשקעות בקרנות הבולטים שמחזיקים בנייר הם תלתן (לשעבר מאור לוסקי) ,תמהיל ואקסלנס.

a1sx2_Original1_tech_01.jpg


סומוטו – במהלך ספטמבר הגדילו קרנות הנאמנות את ההחזקה במניות סומוטו ב-25% להיקף של 7 מיליון שקל. החברה עוסקת בפיתוח והתקנה אוטומטית של אפליקציות ממפרסמים שונים ופתרונות מעקב ודיווח לתעשיית התקנות התוכנה למחשבים ומכשירים ניידים. הטכנולוגיה של סומוטו ממליצה למשתמשים שהורידו תוכנות ואפליקציות על תוכנות נוספות רלוונטיות להם וגוזרת קופון בכל פעם שהם מחליטים להוריד את התוכנה/אפליקציה הנוספת. סומוטו ביצעה במחצית השנייה של 2014 רכישה משמעותית עבורה של חברת ג'ניו תמורת 34 מיליון דולר. ג'ניו פיתחה עמוד בית דיגיטלי למקינטוש המזהה את תחומי העניין של המשתמשים ומספק בהתאם תכנים שיווקיים. מאז ספטמבר עלתה מניית סומטו בכ-12%. הקרנות הבולטות בנייר הם אי.בי.אי והראל.
בבילון  - 2014 לא היתה השנה של בבילון ונועם לניר. ענקיות הטכולוגיה שהחליטו לעשות סדר בענף סרגלי הכלים פגעו אנושות במודל ההכנסות של בבילון. תחילה זו היתה גוגל שהחליטה לנתק את ההתקשרות עם בבילון ובמהרה גם יאהו ומיקרוסופט ישרו קו ושינו נהלי עבודה. בבילון מחפשת דרך חדשה ובאוקטובר אישר הדירקטוריון שינוי פעילות הליבה של החברה וצמצום כוח האדם. בבילון אף מכרה את פעילות התרגום איתה התחילה את דרכה תמורת 2.5 מיליון דולר והפכה לחברה ללא פעילות מרכזית אך עם קופת מזומנים דשנה. מנהלי הקרנות החליטו להעניק צ'אנס לבבילון והגדילו את הפוזיציה במניה ב-20% לשווי של 9 מיליון שקל. מאז סוף ספטמבר ירדה המניה כ-4%. המחזיקים הבולטים בנייר הם סופר אלפא, אנליסט והראל.
סרגון – גם יצרנית ציוד התקשורת הישראלית סרגון חוותה שנה קשה ב-2014. סרגון פעילה בתחום תשתיות התקשורת והקמת המגדלים עליהן מוצבות תחנות העברת התקשורת הסלולרית. את הרבעון השלישי סיימה סרגון עם שחיקה ברווחיות הגולמי שירדה מ-30.9% ברבעון המקביל ל-25.6%. בהמשך לכך הציגה הפסד של 3.6 מיליון דולר ברבעון השלישי. כתוצאה מכך החליטו לאחרונה בחברה לפטר 150 עובדים – כ-14% מכוח האדם, במטרה לשפר את הרווחיות ברבעונים הבאים. מנהלי הקרנות היו אופטימיים בקשר לסרגון בספטמבר והגדילו את הפוזיציה במניה ב-5% ל-5 מיליון שקל. אלא שהמניה צללה מאז סוף ספטמבר כ-50%. המחזיקים הבולטים בנייר הם הראל, אנליסט ומיטב דש.
סיירן – גם סיירן לא חוותה שנה מזהירה. החברה, העוסקת בפיתוח פתרונות אבטחת רשת וסינון דואר אלקטרוני, עוברת שינויים השנה על רקע התמקדותה באספת שירותי אבטחה לענן. ביולי האחרון השלימה גיוס של 11.5 מיליון דולר. סיירן עדיין ממשיכה להציג ביצועים חלשים, כשאת הרבעון השלישי סיימה עם הכנסות של 7.7 מיליון דולר בלבד והפסד של 700 אלף דולר, בדומה לרבעון המקביל. סיירן סובלת גם מעזיבה של מספר בכירים בשנה האחרונה ביניהם סמנכ"לית השירות והתמיכה, סמנכ"ל המכירות באירופה וסמנכ"ל הכספים. לפני כשנה נכנס לתפקיד המנכ"ל ליאור סמואלסון. הקרנות מצידן החליטו בספטמבר להגדיל את הפוזיציה בנייר ב-5% להיקף של 13 מיליון שקל. מאז סוף ספטמבר איבדה המניה כ-15%. המחזיקים הבולטים בנייר הם אי.בי.אי, מיטב דש והראל. בנוסף לשינויים אלו, קרנות הנאמנות הגדילו את הפוזיציה במניות טכנולוגיה נוספות בשיעור של 4%-3% ביניהם: קמטק, נייס, אלוט תקשורת, גילת וחילן.

מחר: רשימת המניות בהן החליטו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות לחתוך פוזיציה

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3