תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

אלו מניות הטכנולוגיה שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות הקטינו בהן את הפוזיציה בספטמבר

סטוקר בדק מיהן המניות שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות כיווצו בהן את הפוזיציה בשיעור החד ביותר בספטמבר

יום לאחר שסטוקר בדק מיהן מניות מדד הטכנולוגיה שהמוסדיים הישראלים מגדילים בהן את הפוזיציה, בדקנו מי המניות שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות החליטו לממש. אלו החברות בהם מנהלי קרנות הנאמנות חתכו את הפוזיצייה בשיעור החד ביותר בספטמבר:

מיטרוניקס - יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות מקיבוץ יזרעאל ראתה מנהלי הקרנות נוטשים את המניה. קרנות הנאמנות הקטינו בספטמבר את ההחזקה במניה ב-13% להיקף של 14 מיליון שקל. החברה הפועלת בעיקר באירופה וארה"ב הציגה השנה תוצאות חזקות עם עליה במכירות בתשעת החודשים הראשונים של 6% לעומת התקופה המקבילה ל-353 מיליון שקל, וזינוק של 14% ברווח הנקי שהסתכם ב-72 מיליון שקל. 
פריון נטוורק - חברת הטכנולוגיה פריון נטוורק (לשעבר אינקרדימייל) גם כן סבלה משנה קשה בדומה לבבילון. פריון פיתחה פלטפורמה המשלבת אנליזת מידע ומאפשרת לחברות באינטרנט למקסם הפצה ורווחים. בתחילת השנה השלימה מיזוג עם חטיבת סרגלי הכלים של חברת קונדואיט, כך שהפעילות העיקרית של החברה כיום מתמקדת בפיתוח והפצה של סרגלי כלים. האופטימיות שאפפה את תחום סרגלי הכלים נעלמה במחצית השניה של השנה עם שינוי מדיניות הדפדפן כרום של גוגל ביולי שפגעה קשות בחברות סרגלי הכלים, ומעבר לכך סבלה פריון מפגם טכני באחת ממערכות החברה. כל אלו הובילו לצניחה של 56% במניית החברה במהלך 2014. בספטמבר הקטינו הקרנות את הפוזיציה במניה ב-5% ל-8 מיליון שקל. 

 a1sx2_Original1_tase_02.jpg


אנלייט אנרגיה – זרוע האנרגיה המתחדשת של שאול אלוביץ' ראתה את מנהלי הקרנות מקטינים את הפוזיציה במניה בספטמבר. הקרנות הקטינו את החזקתן במניה ב-4% ל-11 מיליון שקל. השנה החברה היתה פעילה למדי – היא התמודדה על רכישת מתקני ייצור החשמל של סופרגז, ביצעה סיבוב רווחי על תחנות אנרגיית רוח בפולין (אותן רכשה ומכרה תוך 3.5 חודשים ברווח של 15 מיליון שקל) וחתמה על פרויקט תחנות רוח ענקי ברמת הגולן. הפרויקט בגולן אותו מבצעת החברה עם משפחת רובינשטיין (מייסד אמפא נדל"ן) מוערך בהשקעה של 2 מיליארד שקל שאמור להיות בהספק של 300 מגה-ואט, הגדול ביותר בישראל. 
מטריקס – חברת ה-IT הגדולה בישראל נהנית בדרך כלל מפופולריות גדולה בשוק ההון. חברת המיחשוב בניהולו של מוטי גוטמן מציגה שנים של צמיחה עקבית ורווחיות. את הרבעון השלישי סיימה עם הכנסות של 512 מיליון שקל – עליה של 12% לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה הציגה עליה של 16% ברווח הנקי עם 22 מיליון שקל. למרות כל זאת, בספטמבר החליטו המוסדיים בקרנות הנאמנות לצמצם את ההחזקה במניה ב-3% להיקף של 58 מיליון שקל. נראה כי היה עדיף אם היו מצמצמים עוד יותר את ההחזקה בנייר שכן מאז סוף ספטמבר נפלה מניית מטריקס 13%.
אורביט – החברה העוסקת בתקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת במטוסים רשמה שנה מעורבת. מבחינת הביצועים הציגה אורביט ברבעון השילישי שיפור מתון, עם עליה של 8% בהכנסות שהסתכמו ב-13 מיליון דולר. בהמשך לכך הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-571 אלף דולר -שיפור לעומת הרבעון המקביל, אך לא נתון שמרגש את שוק ההון. החודש דיווחה החברה על הזמנה מענקית המטוסים בואינג למערכת אוריון של אורביט. ההזמנה היא למטוס הנמצא כיום בפיתוח ופוטנציאל העסקה מעורך בעשרות מיליוני דולרים. מנהלי הקרנות מצידם החליטו בספטמבר להקטין את הפוזיציה במניה ב-3% ל-5 מיליון שקל. מאז סוף ספטמבר איבדה המניה 10%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3