תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים המשמעותיים האחרונים שביצע גורו ההשקעות ג'ים סימונס בתיק ההשקעות שלו

סטוקר בדק מהן המניות שנכנסו לתיק של סימונס ומאילו הוא בחר להיפטר. כתבה שנייה בסדרה

במהלך הרבעון השלישי של השנה ביצע גורו ההשקעות והד"ר למתמטיקה ג'ים סימונס שינויים משמעותיים בתיק ההשקעות של חברת רנסאנס בה הוא משמש כיו"ר. יום לאחר שסטוקר סקר את ההחזקות הגדולות בפורטפוליו ההשקעות של רנסאנס, בדקנו אילו מניות נכנסו לתיק ההשקעות של סימונס ומהן המניות שהוא החליט לממש.

a1sx2_Original1_bursa01.jpg

המניות שנכנסו לתיק
זיופארם (ZIOP) – ברבעון השלישי רכש סימונס 268 אלף מניות זיופארם. זיופארם היא מפתחת תרופות מבוסטון. טכנולוגיית החברה משתמשת במניפולציות על הדנ"א על מנת לטפל בסרטן. בין היתר החברה מפתחת מולקולות אשר אמורות לסייע בריפוי גידולים. באוקטובר האחרון טכנולוגית החברה נבחנה בניסוי קליני שלב 2 שבחן את מערכת החיסון על מנת להשפיע על סרטן השד ומלנומה. ב-2014 השלימה מניית החברה עלייה של 17.4% כשהיא נסחרת כיום בשווי של 527 מיליון דולר. זוג'ניקס (ZGNX) – עוד מניית ביומד שנכנסה לתיק של סימונס ברבעון השלישי היא זוג'ניקס. סימונס רכש 501 אלף מניות ממפתחת התרופות מסן דייגו שבקליפורניה. זיוג'ניקס מתמחה בפיתוח ומיסחור תרופות לטיפול בהפרעות למערכת העצבים וטיפול בכאב. תרופת הדגל של החברה היא הזוהידרו (ZOHYDRO), אשר פועלת על ידי שיחרור מושהה במשך של 12 שעות. החברה השלימה בהצלחה ניסוי שלב 3 ב-2011, אך התרופה זכתה ליחס מעורב בשוק. היא צפויה להגיש בקשה להתוויה נוספת לתרופה בסוף החודש הנוכחי. בנוסף מפתחת החברה את תרופת הרלדי (RELDAY) , זריקה לטיפול בסכיזופרניה. מניית החברה איבדה ב-2014 58% משוויה, בעיקר במחצית הראשונה של השנה. כיום היא נסחרת בשווי של 217 מיליון דולר.
ואי ואי (YY) – סימונס רכש ברבעון האחרון 147 אלף מניות בואי ואי הסינית. ואי ואי פיתחה רשת חברתית ומחזיקה במספר פורטלים בסין. ברבעון האחרון נכנס לחברה גורו נוסף, סטיבן כהן, אשר רכש 115 אלף מניות גם כן בחברה. מניית החברה השלימה ב-2014 עליה של 17% כשהיא נסחרת כיום לפי שווי של 3.7 מיליארד דולר. ברבעון השלישי הצליחה החברה להכות את תחזיות האנליסטים תודות לשיפור בפעילות המשחקים המקוונים של החברה, אשר הצליחו להתאושש. הרווח למניה טיפס ברבעון האחרון ב-87%.

המניות שיצאו מהתיק
יאם ברנדס (YUM) – סימונס חיסל את ההשקעה ברשת המזון המהיר יאם ברנדס מקנטקי. החברה הפועלת ב-125 מדינות מחזיקה שלושה מותגים מרכזיים – KFC, פיצה האט וטאקו בל.מניית החברה איבדה 4% במהלך 2014 והיא נסחרת לפי שווי של 31.7 מיליארד דולר. הסיבה העיקרית לחולשה במניה השנה היתה החשיפה בסין של אחד מספקי החברה, המספק בשר ל-KFC, שהציגה את העובדים במפעל מכינים נתחוני עוף מבשר אשר פג תוקפו.
יאהו (YHOO) – סימונס חיסל את החזקתו בענקית האינטרנט יאהו. מנכ"לית החברה, מריסה מאייר אשר נכנסה לתפקידה בקיץ 2012 עוררה תקוות רבות, כשהיא הובילה מהלכים נרחבים של שינויים בחברה (פיטורים, השקות מוצרים, רכישות טכנולוגיות) והובילה את מניית החברה לזינוק של 160% עד תחילת 2014. אלא שהשנה התערער אמות המשקיעים ביאהו ומאייר, כשכל הרכישות שהובילה מאייר לא הובילו לצמיחה בהכנסות או ברווח. החברה כן רשמה עליה ב-2014 של 25%, תודות להנפקה המוצלחת של עליבאבא הסינית, והרווח שהניבה ליאהו – 8 מיליארד דולר.
זיפריאלטי (ZIPR) – סימונס מימש את השקעתו בזיפריאליטי. החברה מאמריוויל בקליפורניה עוסקת בטכנולוגיה ושיווק מקוון לתחום הנדל"ן למגורים. החברה מספקת למתווכי נדל"ן מידע מעודכן על השוק, ומעטפת שיווקית בהתאם. בנוסף מחזיקה החברה 23 משרדים ברחבי ארה"ב. ב-2014 השלימה החברה עליה של 24% עד לאוגוסט לשווי של 147 מיליון דולר. באוגוסט האחרון רכשה ריאלוג'י (Realogy) את זיפריאלטי בתמורה ל-166 מיליון דולר במזומן.  

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3