תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

בנק אוף מונטריאול מציג: 185 שנים רצופות של תשלום דיבידנד

בנק אוף מונטריאול לא פיספס תשלום דיבידנד משנת 1829 והיא החברה הציבורית הקנדית עם תשלום הדיבידנד הרצוף הארוך ביותר

בנק אוף מונטריאול (BMO) היא קבוצת שירותים פיננסים מגוונת המספק שירותי בנקאות קמעונאים, ניהול עושר וכן שירותי ומוצרי בנקאות להשקעות. הבנק, הנסחר לפי שווי של 45 מיליארד דולר, משלם בקביעות דיבידנד לבעלי המניות מאז שנת 1829, כמעט 4 עשורים לפני הקמת הפדרציה הקנדית, היא קנדה, בשנת 1867. במהלך התקופה הזו התרחשו שתי מלחמות עולם, המיתון הגדול של שנות ה – 30 של המאה הקודמת, עשרות משברים פיננסים ובועות שהתרחשו בשווקי המניות. עדיין ולמרות כל זאת החברה לא פסחה על אף תשלום דיבידנד לבעלי מניותיה.למעשה, לאורך התקופות התנודתיות הללו, החברה הגדילה את תשלום הדיבידנד. אם ההיסטוריה מצביעה על העתיד החברה צפויה לשלם דיבידנד גם במאה הבאה. 185 שנות תשלום דיבידנד מציבות את החברה כחברה הציבורית הקנדית עם תשלום הדיבידנד הרצוף הארוך היותר.

a1sx2_Original1_Bank_of_Montreal.jpg


כיצד בנק אוף מונטריאול מצליח לשמר את תשלום הדיבידנד ?
ראשית מערכת הבנקאות הקנדית ידועה בשמרנותה. משקיעים לעיתים קרובות מתלוננים שהבנקים הקנדיים אינם גמישים, אך זה כנראה המרכיב המרכזי להצלחתם. הדבר בלט במיוחד לאור המשבר האחרון בשנת 2008 שמערכת הבנקאות הקנדית הוכרזה כיציבה בעולם. בעוד בנקים בינלאומיים התמכרו להלוואת הסאב-פריים ומכשירים אקזוטיים והלוואת מגובות משכנתאות,  Bay Street, המקבילה הקנדית ל – Wall Street נותר חסין יחסית וללא פגיעה משמעותית. גם אם הבנקאים מתפתים למרדף אחר תשואות, הממשלה הפדרלית הקנדית שומרת על תקנות מחמירות של הון עצמי, מתן משכנתאות ובעלות זרה על בנקים. יותר מכך, מערכת הבנקאות הקנדית הינה אוליגופול, ומכאן שהיא רווחית ביחס למערכות בנקאות אחרות. שבעת הבנקים הגדולים בקנדה חולשים על 93% מהנכסים המנוהלים במערכת הפיננסית. מבנה זה מאפשרת להם יתרון לגודל ולכן כמעט בלתי אפשרי למתחרים להיכנס. גם אם שחקן בינלאומי מגיע עם מיליארדי דולרים ומנסה להיכנס למדינה, הוא יתקשה מאוד לרכוש לקוחות. העברת חשבונות למוסד בנקאי אחר היא טרחה עבור הלקוחות, רובם יישארו נאמנים לבנק בו נמצאים הוריהם.
לאור מאפיינים אלו, בנק אוף מונטריאול יכול לייצר החזר השקעה, שנה אחר שנה, ללא דאגה מיותרת מתחרות שתשחק משמעותית את הרווחיות. דבר זה מתרגם לתשלומי דיבידנד יציבים וצומחים עבור המשקיעים.
השנה הפיסקלית של הבנק מסתיימת ב – 31.10. הרווח הנקי של 2014 הסתכם ב- 4.3 מיליארד דולר, עלייה של 3% ביחס לשנה קודמת. ההון העצמי, על פי דרישות באזל 3 עומד על 10.1%. ברבעון הרביעי דיווח הבנק על רווח נקי של 1.07 מיליארד דולר, החברה העלתה את הדיבידנד הרבעוני ב- 3% ל- 0.8 דולר למניה. הבנק נסחר לפי שווי של 44 מיליארד דולר, מכפיל רווח של 12, ובתשואת דיבידנד של 4%. 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3