תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

אצילות הדיבידנדים – שלוש חברות על סף 50 שנים רצופות של העלאת דיבידנדים

הכניסה לאצולת הדיבידנדים מחייבת העלאת הדיבידנד במשך 25 שנה ברצף. סטוקר מציג: שלוש חברות שעושות זאת כבר כמעט 50 שנה

אחד מהנדבכים המרכזים בבניית תיק השקעות מוצלח מבוסס על החזר השקעה מדיבידנדים. הגם שתשואה של 2%-3% מדיבידנד אינה נראית גבוהה, לאורך זמן היא משמעותית, בעיקר עם תשלום הדיבידנדים מושקע מחדש ומנצל את אפקט הריבית דריבית. 
בנוסף להחזר השקעה, דיבידנדים מסמנים למשקיעים בחברה מסוימת את יציבותה ואיתנותה הפיננסית. חברה שמחלקת לבעלי מניותיה דיבידנד על בסיס קבוע, מאששת את עוצמת המודל העסקי שלה ויכולתה להרוויח ולשרוד בתקופות של שפל בכלכלה ולא רק בתקופה של גאות. דיבידנדים מסייעים גם לשכך את תנודתיות מחירי המניות כאשר שוק המניות יורד או תנודתי.

a1sx2_Original1_coins.jpg
בקרב החברות המחלקות דיבידנדים באופן קבוע קיימת קבוצת חברות שהעלו את היקף הדיבידנד המשולם לבעלי המניות במשך 25 שנה לפחות. קבוצה זו, שזכתה לכינוי "אצולת הדיבידנדים" ((Dividend Aristocrats, הוכיחה מימוש אסטרטגי של המודל עסקי ושירות יוצא מגדר הרגיל עבור בעלי המניות שלהן. בקרב החברות הנמנות על אצולת הדיבידנדים, ישנה קבוצה מצומצמת יותר – של 21 חברות בלבד - ששמרה על רצף שנים כפול ויותר של הגדלת הדיבידנד. את רשימה מצומצמת זו מובילה דייבולד (DBD), יצרנית הכספומטים והכספות שציינה לאחרונה 61 שנים ברצף של העלאות דיבידנד. מדובר על דיבידנד שנתי של 1.15 דולרים למניה, המשקף תשואת דיבידנד של כ-3.7%. בשלוש השנים הקרובות כמות החברות ברשימה המצומצמת עשויה לגדול בכ-40%. סטוקר מציג: שלוש חברות שצפויות להתברג בקרוב לרשימת החברות המצומצמת שהעלאתה את הדיבידנד לבעלי מניותיה במשך 50 שנה ויותר.
הורמל פודס 
(HRL) - אין זו הפתעה כי על אחת מחברות המופת הללו נמנית יצרנית מזון. חברות מתחום זה מספקות לצרכנים שירות ומענה לצורך בסיסי - אין זה משנה אם מצב הכלכלה טוב או רע, בני אדם זקוקים למזון בכל עת. האתגר המרכזי העומד בפני הורמל פודס הינו להבטיח שמוצריה יספקו ערך ויהיו איכותיים עבור הצרכנים וכן שמותגי החברה ימכרו במחיר גבוה יותר ממוצרים מקבילים. בין המותגים של הורמל: מותג חמאת הבוטנים המוביל בעולם סקיפי, Chi-Chi's, Dinty Moore, , Muscle MilkFarmer John. ברבעון האחרון דיווחה החברה על מכירות שיא של 2.5 מיליארד דולר, גידול של 9% ביחס לתקופה מקבילה בשנת 2013 ורווח שיא של 63 סנט למניה.בדו"ח הכספי ציינה החברה על העלאת הדיבידנד השנתית ה – 49 במספר – היקף הדיבידנד השנתי החדש יעמוד על דולר למניה, המגלם תשואה שנתית של 2%.החברה נסחרת היום בשווי של 13.6 מיליארד דולר ונראה כי בשנת 2015 תכריז החברה על העלאת הדיבידנד ה – 50 במספר.
סטנלי בלק אנד דקר 
(SWK)- כלי העבודה של סטנלי נחשבים למותגים חזקים הנדרשים הן על ידי אנשי מקצוע והן על ידי בתי אב עבור עבודות ותיקונים ביתיים. החברה מציעה כיום מגוון רחב של כלי עבודה ידניים בין אם כלי עבודה חשמליים מכניים ועד מערכות ניטור עבור צרכנים פרטיים ובתי עסק. המיזוג בין חברת סטנלי לבלק אנד דקר שהושלם בשנת 2010, הוביל לחסכון משמעותי בהוצאות ולשיפור ברווחיות החברה. החברה מתמקדת כיום במימוש אסטרטגיית מיקוד בשווקים המתפתחים לצד גידול אורגני בשווקים הקיימים. ברבעון השלישי של 2014 דיווחה החברה על צמיחה של 5% במכירות שכמעט כולה נובעת מגידול במספר המוצרים הנמכרים ולא בגין העלאת מחירים. בקיץ האחרון העלתה החברה את הדיבידנד ב – 4% ל-52 סנט למניה – העלאה השנתית ה-47 ברצף. אם לא תהינה הפתעות מיוחדות, ב-2017 תציין סטנלי בלק אנד דקר 50 שנה רצופות של העלאת הדיבידנד. החברה נסחרת בשווי של 14.4 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 2.2%.
איי.בי.אם אינדסטריז (
ABM) – כמו סטנלי בלק אנד דקר, גם ספקית שירותי האבטחה והניקיון ללקוחות עסקיים איי.בי.אם ציינה לאחרונה 47 שנים ברצף של העלאת הדיבידנד. בשבוע שעבר הודיעה איי.בי.אם על מינויו של מנכ"ל חדש, סקוט סלמירס שכיהן עד עתה כסגן נשיא בכיר בחברה – מינוי שהתקבל בהססנות מצד המשקיעים בחברה ואת שבוע המסחר הקודם היא סיימה בעלייה של 1.1%. דירקטוריון החברה יקווה שהמנכ"ל החדש יצליח להחזיר את החברה לפסים של צמיחה משמעותית, לאחר שהכנסות החברה בשנה האחרונה התקשו להתרומם. לצד האנמיות בצמיחה, גם שיעורי הרווחיות של החברה יתקשו להרשים אתכם, לאחר שב-12 החודשים האחרונים רשמה איי.בי.אם רווח נקי של 75.6 מיליון דולר – שיעור של 1.5% בלבד מהיקף הכנסותיה במהלך התקופה.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3