תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

אצילות הדיבידנדים – שלוש חברות על סף 50 שנים רצופות של העלאת דיבידנדים

הכניסה לאצולת הדיבידנדים מחייבת העלאת הדיבידנד במשך 25 שנה ברצף. סטוקר מציג: שלוש חברות שעושות זאת כבר כמעט 50 שנה

אחד מהנדבכים המרכזים בבניית תיק השקעות מוצלח מבוסס על החזר השקעה מדיבידנדים. הגם שתשואה של 2%-3% מדיבידנד אינה נראית גבוהה, לאורך זמן היא משמעותית, בעיקר עם תשלום הדיבידנדים מושקע מחדש ומנצל את אפקט הריבית דריבית. 
בנוסף להחזר השקעה, דיבידנדים מסמנים למשקיעים בחברה מסוימת את יציבותה ואיתנותה הפיננסית. חברה שמחלקת לבעלי מניותיה דיבידנד על בסיס קבוע, מאששת את עוצמת המודל העסקי שלה ויכולתה להרוויח ולשרוד בתקופות של שפל בכלכלה ולא רק בתקופה של גאות. דיבידנדים מסייעים גם לשכך את תנודתיות מחירי המניות כאשר שוק המניות יורד או תנודתי.

a1sx2_Original1_coins.jpg
בקרב החברות המחלקות דיבידנדים באופן קבוע קיימת קבוצת חברות שהעלו את היקף הדיבידנד המשולם לבעלי המניות במשך 25 שנה לפחות. קבוצה זו, שזכתה לכינוי "אצולת הדיבידנדים" ((Dividend Aristocrats, הוכיחה מימוש אסטרטגי של המודל עסקי ושירות יוצא מגדר הרגיל עבור בעלי המניות שלהן. בקרב החברות הנמנות על אצולת הדיבידנדים, ישנה קבוצה מצומצמת יותר – של 21 חברות בלבד - ששמרה על רצף שנים כפול ויותר של הגדלת הדיבידנד. את רשימה מצומצמת זו מובילה דייבולד (DBD), יצרנית הכספומטים והכספות שציינה לאחרונה 61 שנים ברצף של העלאות דיבידנד. מדובר על דיבידנד שנתי של 1.15 דולרים למניה, המשקף תשואת דיבידנד של כ-3.7%. בשלוש השנים הקרובות כמות החברות ברשימה המצומצמת עשויה לגדול בכ-40%. סטוקר מציג: שלוש חברות שצפויות להתברג בקרוב לרשימת החברות המצומצמת שהעלאתה את הדיבידנד לבעלי מניותיה במשך 50 שנה ויותר.
הורמל פודס 
(HRL) - אין זו הפתעה כי על אחת מחברות המופת הללו נמנית יצרנית מזון. חברות מתחום זה מספקות לצרכנים שירות ומענה לצורך בסיסי - אין זה משנה אם מצב הכלכלה טוב או רע, בני אדם זקוקים למזון בכל עת. האתגר המרכזי העומד בפני הורמל פודס הינו להבטיח שמוצריה יספקו ערך ויהיו איכותיים עבור הצרכנים וכן שמותגי החברה ימכרו במחיר גבוה יותר ממוצרים מקבילים. בין המותגים של הורמל: מותג חמאת הבוטנים המוביל בעולם סקיפי, Chi-Chi's, Dinty Moore, , Muscle MilkFarmer John. ברבעון האחרון דיווחה החברה על מכירות שיא של 2.5 מיליארד דולר, גידול של 9% ביחס לתקופה מקבילה בשנת 2013 ורווח שיא של 63 סנט למניה.בדו"ח הכספי ציינה החברה על העלאת הדיבידנד השנתית ה – 49 במספר – היקף הדיבידנד השנתי החדש יעמוד על דולר למניה, המגלם תשואה שנתית של 2%.החברה נסחרת היום בשווי של 13.6 מיליארד דולר ונראה כי בשנת 2015 תכריז החברה על העלאת הדיבידנד ה – 50 במספר.
סטנלי בלק אנד דקר 
(SWK)- כלי העבודה של סטנלי נחשבים למותגים חזקים הנדרשים הן על ידי אנשי מקצוע והן על ידי בתי אב עבור עבודות ותיקונים ביתיים. החברה מציעה כיום מגוון רחב של כלי עבודה ידניים בין אם כלי עבודה חשמליים מכניים ועד מערכות ניטור עבור צרכנים פרטיים ובתי עסק. המיזוג בין חברת סטנלי לבלק אנד דקר שהושלם בשנת 2010, הוביל לחסכון משמעותי בהוצאות ולשיפור ברווחיות החברה. החברה מתמקדת כיום במימוש אסטרטגיית מיקוד בשווקים המתפתחים לצד גידול אורגני בשווקים הקיימים. ברבעון השלישי של 2014 דיווחה החברה על צמיחה של 5% במכירות שכמעט כולה נובעת מגידול במספר המוצרים הנמכרים ולא בגין העלאת מחירים. בקיץ האחרון העלתה החברה את הדיבידנד ב – 4% ל-52 סנט למניה – העלאה השנתית ה-47 ברצף. אם לא תהינה הפתעות מיוחדות, ב-2017 תציין סטנלי בלק אנד דקר 50 שנה רצופות של העלאת הדיבידנד. החברה נסחרת בשווי של 14.4 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 2.2%.
איי.בי.אם אינדסטריז (
ABM) – כמו סטנלי בלק אנד דקר, גם ספקית שירותי האבטחה והניקיון ללקוחות עסקיים איי.בי.אם ציינה לאחרונה 47 שנים ברצף של העלאת הדיבידנד. בשבוע שעבר הודיעה איי.בי.אם על מינויו של מנכ"ל חדש, סקוט סלמירס שכיהן עד עתה כסגן נשיא בכיר בחברה – מינוי שהתקבל בהססנות מצד המשקיעים בחברה ואת שבוע המסחר הקודם היא סיימה בעלייה של 1.1%. דירקטוריון החברה יקווה שהמנכ"ל החדש יצליח להחזיר את החברה לפסים של צמיחה משמעותית, לאחר שהכנסות החברה בשנה האחרונה התקשו להתרומם. לצד האנמיות בצמיחה, גם שיעורי הרווחיות של החברה יתקשו להרשים אתכם, לאחר שב-12 החודשים האחרונים רשמה איי.בי.אם רווח נקי של 75.6 מיליון דולר – שיעור של 1.5% בלבד מהיקף הכנסותיה במהלך התקופה.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3