תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

מתעשייה צבאית לעופות - חמש מניות זרות שנכנסו שמנהלי קרנות נאמנות בישראל הכניסו לתיק

בכתבה רביעית בסדרה נחשוף חמש מניות זרות נוספות שמנהלי קרנות נאמנות מקומיים החליטו להמר עליהן

המסע בעקבות המניות החדשות בקרנות הנאמנות נמשך. עם עדכון הנכסים האחרון של קרנות הנאמנות בנובמבר, סטוקר ממשיך בכתבה רביעית לחשוף למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. והפעם מהתעשייה הצבאית, דרך תעשיית העוף ועד לתעשיית התרופות.

a1sx2_Original1_New_York_Stock_Exchange.jpg
מריטור (MTOR) – החברה הראשונה ברשימה הפעם היא מריטור האמריקאית. החברה ממישגן היא אחת מהחברות הגדולות ביותר לייצור חלקי רכב לתעשייה הצבאי, משאיות ונגררים. החברה מייצרת צירים, בלמים, מערכות בלמים, מייסבים ועוד. למרות שמרכז החברה נמצא בצפון אמריקה, לחברה מרכזים גם בדרום אמריקה, אירופה ודרום-מזרח אסיה. החברה פרסמה בסוף ינואר את תוצאות הרבעון הפיסקלי האחרון, עם ירידה קלה של 2% בהכנסות שהסתכמו ב-879 מיליון דולר, אבל זינוק ברווח הנקי שעמד על 32 מיליון דולר – פי שלוש מהרבעון המקביל. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 2.1% לשווי של 1.4 מיליארד דולר.
ניו יורק קומיונטי בנקורפ (
NYCB) –מדובר בחברת האם המחזיקה בבנק הניו יורקי הוותיק ניו יורק קומיונטי בנק, הבנק הרביעי בגודלו בארה"ב בתחום הלוואות וחיסכון. הבנק הוא אחד מהמקורות המרכזיים למשכנתאות לבניינים רב-משפחתיים (Multi-Family) באזור העיר ניו יורק. היקף ההפקדות בבנק עומד כיום על 28.3 מיליארד דולר, והוא נחשב לאחד מהבנקים הבינוניים והיותר יעילים ויציבים בענף, המתרכזים בבנקאות קלאסית – ריבית על פיקדונות, הלוואות ומשכנתאות.  מאז סוף נובמבר עלתה מניית הבנק בכ-4% לשווי של 7.3 מיליארד דולר.
נימבל סטורג' (NMBL) – ומבנקאות להייטק. נימבל סטורג' מסן חוזה שבקליפורניה מספקת חומרה ותוכנה לאיחסון מידע. החברה שהוקמה ב-2008 משתמשת בפרוטוקולים iSCSI שאמורים לספק נפח איחסון גדול יותר בעלות נמוכה יותר. החברה הציגה בשנים האחרונות גידול חד במכירות, אך במקביל גם עליה בהפסדים שהסתכמו ב-12 החודשים האחרונים ב-47 מיליון דולר. החברה נרשמה למסחר בסוף 2013 ומאז איבדה 22.8% והיא נסחרת לפי שווי של 1.95 מיליארד דולר.
פילגרימ'ס פרייד (PPC) – פילגרימ'ס פרייד האמריקאית היא אחת מחברות העוף הגדולות בעולם. החברה מוחזקת ב-75% על ידי ענקית המזון הברזילאית ג'יי.בי.אס, שהיא חברת עיבוד המזון הגדולה בעולם בהיקף מכירות, שמתמחה במוצרי בקר, עוף וחזיר. פילגרימ'ס עצמה היא יצרנית מוצרי העוף הגדולה בארה"ב ופורטו ריקו והשנייה בגודלה במקסיקו. מכירות החברה בשנה החולפת הסתכמו ב-8.58 מיליארד דולר, ירידה של 5% לעומת השנה המקבילה. מנגד, הרווח הנקי טיפס ל-712 מיליון דולר – זינוק של 29% לעומת השנה הקודמת. מאז סוף נובמבר איבדה המניה 14.4% לשווי של כ-7.2 מיליארד דולר.
פומה ביוטכנלוג'י (PBYI) -  את הרשימה סוגרת פומה ביוטכנולוג'י מלוס אנג'לס. חברת פיתוח התרופות מתמחה ברכישת רישיון לתרופות פוטנציאליות בעיקר לסרטן אשר עברו כבר שלבים קליניים מוקדמים, ופיתוחן. החברה זכתה בגדול ביולי האחרון כשניסוי שלב 3 בתרופת הנרטיניב (neratinib) לטיפול בסרטן השד הראה סיכויי הישרדות גבוהים ב-33% ללא מחלה לעומת הפלאסבו. פומה רכשה את הרישיון לתרופה מענקית הפארמה פייזר. החברה מתכננת להמשיך להשיג את אישור ה-FDA במהלך המחצית הנוכחית, והיא השלימה בסוף החודש שעבר גיוס מניות בהיקף של 208 מיליון דולר. מאז סוף נובמבר איבדה המניה 8.5% לשווי של 6.5 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3