תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

מתעשייה צבאית לעופות - חמש מניות זרות שנכנסו שמנהלי קרנות נאמנות בישראל הכניסו לתיק

בכתבה רביעית בסדרה נחשוף חמש מניות זרות נוספות שמנהלי קרנות נאמנות מקומיים החליטו להמר עליהן

המסע בעקבות המניות החדשות בקרנות הנאמנות נמשך. עם עדכון הנכסים האחרון של קרנות הנאמנות בנובמבר, סטוקר ממשיך בכתבה רביעית לחשוף למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. והפעם מהתעשייה הצבאית, דרך תעשיית העוף ועד לתעשיית התרופות.

a1sx2_Original1_New_York_Stock_Exchange.jpg
מריטור (MTOR) – החברה הראשונה ברשימה הפעם היא מריטור האמריקאית. החברה ממישגן היא אחת מהחברות הגדולות ביותר לייצור חלקי רכב לתעשייה הצבאי, משאיות ונגררים. החברה מייצרת צירים, בלמים, מערכות בלמים, מייסבים ועוד. למרות שמרכז החברה נמצא בצפון אמריקה, לחברה מרכזים גם בדרום אמריקה, אירופה ודרום-מזרח אסיה. החברה פרסמה בסוף ינואר את תוצאות הרבעון הפיסקלי האחרון, עם ירידה קלה של 2% בהכנסות שהסתכמו ב-879 מיליון דולר, אבל זינוק ברווח הנקי שעמד על 32 מיליון דולר – פי שלוש מהרבעון המקביל. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 2.1% לשווי של 1.4 מיליארד דולר.
ניו יורק קומיונטי בנקורפ (
NYCB) –מדובר בחברת האם המחזיקה בבנק הניו יורקי הוותיק ניו יורק קומיונטי בנק, הבנק הרביעי בגודלו בארה"ב בתחום הלוואות וחיסכון. הבנק הוא אחד מהמקורות המרכזיים למשכנתאות לבניינים רב-משפחתיים (Multi-Family) באזור העיר ניו יורק. היקף ההפקדות בבנק עומד כיום על 28.3 מיליארד דולר, והוא נחשב לאחד מהבנקים הבינוניים והיותר יעילים ויציבים בענף, המתרכזים בבנקאות קלאסית – ריבית על פיקדונות, הלוואות ומשכנתאות.  מאז סוף נובמבר עלתה מניית הבנק בכ-4% לשווי של 7.3 מיליארד דולר.
נימבל סטורג' (NMBL) – ומבנקאות להייטק. נימבל סטורג' מסן חוזה שבקליפורניה מספקת חומרה ותוכנה לאיחסון מידע. החברה שהוקמה ב-2008 משתמשת בפרוטוקולים iSCSI שאמורים לספק נפח איחסון גדול יותר בעלות נמוכה יותר. החברה הציגה בשנים האחרונות גידול חד במכירות, אך במקביל גם עליה בהפסדים שהסתכמו ב-12 החודשים האחרונים ב-47 מיליון דולר. החברה נרשמה למסחר בסוף 2013 ומאז איבדה 22.8% והיא נסחרת לפי שווי של 1.95 מיליארד דולר.
פילגרימ'ס פרייד (PPC) – פילגרימ'ס פרייד האמריקאית היא אחת מחברות העוף הגדולות בעולם. החברה מוחזקת ב-75% על ידי ענקית המזון הברזילאית ג'יי.בי.אס, שהיא חברת עיבוד המזון הגדולה בעולם בהיקף מכירות, שמתמחה במוצרי בקר, עוף וחזיר. פילגרימ'ס עצמה היא יצרנית מוצרי העוף הגדולה בארה"ב ופורטו ריקו והשנייה בגודלה במקסיקו. מכירות החברה בשנה החולפת הסתכמו ב-8.58 מיליארד דולר, ירידה של 5% לעומת השנה המקבילה. מנגד, הרווח הנקי טיפס ל-712 מיליון דולר – זינוק של 29% לעומת השנה הקודמת. מאז סוף נובמבר איבדה המניה 14.4% לשווי של כ-7.2 מיליארד דולר.
פומה ביוטכנלוג'י (PBYI) -  את הרשימה סוגרת פומה ביוטכנולוג'י מלוס אנג'לס. חברת פיתוח התרופות מתמחה ברכישת רישיון לתרופות פוטנציאליות בעיקר לסרטן אשר עברו כבר שלבים קליניים מוקדמים, ופיתוחן. החברה זכתה בגדול ביולי האחרון כשניסוי שלב 3 בתרופת הנרטיניב (neratinib) לטיפול בסרטן השד הראה סיכויי הישרדות גבוהים ב-33% ללא מחלה לעומת הפלאסבו. פומה רכשה את הרישיון לתרופה מענקית הפארמה פייזר. החברה מתכננת להמשיך להשיג את אישור ה-FDA במהלך המחצית הנוכחית, והיא השלימה בסוף החודש שעבר גיוס מניות בהיקף של 208 מיליון דולר. מאז סוף נובמבר איבדה המניה 8.5% לשווי של 6.5 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3