תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע ג'ורג' סורוס בתיק ההשקעות שלו ברבעון השלישי של 2014

עדכון ההחזקות האחרון של גורו ההשקעות מצביע על שינויים משמעותיים ומעניינים בפורטפוליו שלו כולל ישראלית חדשה שנכנסה לתיק. כתבה שניה בסידרה

במהלך הרבעון השלישי ביצע גורו ההשקעות ג'ורג' סורוס כמה שינויים משמעותיים בתיק ההשקעות שלו. יום לאחר שסקרנו את ההחזקות הבולטות שלו, סטוקר בודק באילו מניות סורוס פתח פוזיציות משמעותיות ומאילו מניות הוא בחר להיפטר.
יאהו (YHOO) – במקביל להשקעה שביצע במניות עליבאבא, רכש סורוס גם פוזיציה בבעלת עניין בחברה הסינית כשנכנס להשקעה בענקית האינטרנט יאהו. סורוס רכש 5 מיליון מניות יאהו בשווי של 206 מיליון דולר. מניית יאהו רשמה עליה של 25% במהלך 2014 בעיקר תודות להנפקה המוצלחת של עליבאבא הסינית, והרווח שהניבה ליאהו – 8 מיליארד דולר. העליה התרחשה ברבעון האחרון של השנה. ממנכ"לית החברה, מריסה מאייר אשר נכנסה לתפקידה בקיץ 2012 עוררה תקוות רבות, כשהיא הובילה מהלכים נרחבים של שינויים בחברה (פיטורים, השקות מוצרים, רכישות טכנולוגיות) והובילה את מניית החברה לזינוק של 160% עד תחילת 2014. אלא שהשנה התערער אמון המשקיעים ביאהו ובמאייר, כשכל הרכישות שהובילה מאייר לא הובילו לצמיחה בהכנסות או ברווח. 

a1sx2_Original1_George_Soros_02.JPG

קייט פארמה (KITE) – השקעה חדשה ומוצלחת של סורוס ברבעון השלישי. סורוס רכש 660 אלף מניות בחברת הפארמה קייט. קייט מפתחת תרופה חדשנית לטיפול חיסוני בסרטן. החברה מתמקדת בהנדסת תאי טי על מנת להשיב למערכת החיסון את היכולת לזהות ולחסל גידולים. החברה הציגה בסוף 2013 תוצאות חיוביות בניסוי קליני במוצר לטיפול בסרטן מסוג לימפומה של תאי בי גדולים. בעקבות זאת זכתה במרץ למעמד של תרופת יתום מה-FDA והחודש גם מהרשויות באירופה. בתחילת ינואר הודיעה קייט על עסקה עם ענקית התרופות אמג'ן לפיתוח מוצרי החברה. אמג'ן שילמה לקייט מקדמה של 60 מיליון דולר, מתוך תשלום מותנה יעדים של 525 מיליון דולר, והזכות לתמלוגים. מניית קייט זינקה מאז סוף ספטמבר ב-178% לשווי של 3.3 מיליארד דולר.
בסט ביי (BBY) – סורוס רכש ברבעון השלישי פוזיציה בקמעונאית מכשירי החשמל האמריקאית בסט ביי. סורוס רכש 945 אלף מניות בסט ביי בשווי של כ-38 מיליון דולר. החברה הציגה בשנה החולפת ביצועים חזקים תודות לשיפור בכלכלה האמריקאית ומאמצי התייעלות מצידה שהניבו פירות. בעל השליטה ומייסד החברה ריצ'רד שולץ מכר במהלך הרבעון האחרון של השנה כרבע מאחזקתו – 5% - בשווי של 300 מיליון דולר. מאז סוף ספטמבר טיפסה המניה 13% לשווי של 13.3 מיליארד דולר.
סורוס חיסל את החזקותיו במניות הבאות במהלך הרבעון השלישי: הליברטון (HAL) ענקית האנרגיה שאיבדה 38% משוויה מאז סוף ספטמבר; סורוס חיסל גם את ההחזקה בקונסול אנרג'י (CNX) יצרנית הגז הטבעי והפחם מפנסילבניה שאיבדה 19% מאז סוף ספטמבר; סורוס חיסל את ההחזקה בסלג'ן (CELG) ענקית הפארמה המתמחה בטיפולים לסרטן ומחלות במערכת החיסון שעלתה 20% מאז סוף ספטמבר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3