תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע צ'אק רויס בתיק ההשקעות שלו ברבעון הרביעי של 2014

מפיננסים ועד לוויינים - חמש מניות שנכנסו לתיק ההשקעות של גורו ההשקעות וחמש מניות שבחר לממש

לתיק של גורו ההשקעות צ'אק רויס נכנסות רק מניות שהוא מעריך שישיאו תשואה של יותר מ-100% בתקופה של שלוש עד חמש שנים. לאחר שסקרנו את ההחזקות הגדולות ביותר בתיק ההשקעות של אבי השקעות הערך במניות הקטנות, סטוקר בדק מה המניות האחרונות שנכנסו לתיק ההשקעות של רויס ומאילו מניות הוא בחר להיפטר.

אוויד טכנולוג'י (AVID) – למרות העדפה של רויס לעסקים פשוטים, אין זה אומר שהוא נמנע מהשקעה בטכנולוגיה, שמהווה כיום את האפיק הגדול ביותר בתיק שלו. ברבעון הרביעי של 2014 רויס פתח פוזיציה באוויד טכונלוג'י לאחר שרכש 1.9 מיליון מניות החברה בשווי של 28 מיליון דולר. אוויד היא חברה המתמחה בייצור טכנולוגיה ליצירה, עיבוד ועריכה של וידאו ואודיו. המוצרים של אוויד משמשים כיום ליצירת תוכניות טלוויזיה, סרטים ופרסומות, ומוצר הדגל שלה הוא המדיה קומפוזר. אחרי חולשה בשנים האחרונות, הציגה החברה התאוששות בתוצאות עם מכירות של 402 מיליון דולר בתשעה חודשים הראשונים של 2014 ורווח נקי של 20 מיליון דולר – רווח דומה לרווח בשנת 2013 כולה. מניית אוויד טיפסה 4% מתחילת השנה לשווי של 575 מיליון דולר.

a1sx2_Original1_chuck_02.jpg


אנובה אינטרנשיונל (ENVA) – השקעה חדשה ומעניינת של רויס היא חברת הפיננסים המקוונת אנובה אינטרנשיונל. רויס פתח פוזציה באנובה כשהוא רוכש 709 אלף מניות בשווי של 22 מיליון דולר. מדובר בעצם בסוג של האחים נאוי – הדור הבא. אנובה מציעה שורה של פתרונות פיננסיים דרך הרשת באמצעות מספר מותגים שונים בצפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה אסיה ואוסטרליה. מוצרי הדגל שלה כמו קאשנט יו.אס.אי ודולר דירקט מציעים הלוואות מוזמן קצרות מועד מגובות במשכורות (מזומן מראש). מניית החברה זינקה בחודש האחרון ב-18% לשווי של 770 מיליון דולר.

אורבקום (ORBC) – רויס רכש ברבעון האחרון 2.7 מניות אורבקום בשווי של 19 מיליון דולר. מדובר בחברה קטנה המציעה שירות ניטור נכסים גלובלי באמצעות לוויינים שבבעלותה. לחברה כיום 29 לווייניים קלים, שכ-11 מהם שוגרו בסוף השנה האחרונה באמצעות ספייס אקס של אילון מאסק. מאז תחילת השנה איבדה המניה 13% לשווי של 316 מיליון דולר.

ואיקום (VIAB) – מהלך חדש ומפתיע של רויס הוא כניסה לענקית המדיה ואיקום. רויס פתח שורה קטנה גם בענקית ואיקום עם 160 אלף מניות בשווי של 12 מיליון דולר. ויאקום היא חברת השידור והכבלים השישית בגודלה בעולם עם שווי שוק של 28 מיליארד דולר וערוצים כמו אם.טי.וי, קומדי סנטרל ועוד. ויאקום בדיוק הודיעה השבוע כי היא מתכננת ארגון מחדש מקיף בכלל החברה לקיצוץ בהוצאות בשל הירידה במכירות הפירסום. החברה צפויה לארגן את עצמה מחדש בשתי חטיבות של בידור ומוזיקה וחטיבה של ילדים ומשפחה, כשמספר גורמים בשוק מעריכים כי מדובר בצעד מקדים למכירה אפשרית של החברה. מאז תחילת השנה איבדה המניה 7%.

קרי (CREE) – לבסוף, רויס פתח גם פוזיציה בקרי עם 299 אלף מניות בשווי של 11 מיליון דולר. מדובר בחברה מצליחה המתמחה בייצור דיודות פולטות אור, או כפי שהן מוכרות יותר נורות אל.אי.די (LED). החברה מצפון קרולינה היא שחקנית מרכזית בתחום נורות לבית, כשהיא מחזיקה כיום ב-10% מהשוק בארה"ב. מאז תחילת השנה זינקה המניה ב-19% לשווי של 4.4 מיליארד דולר.

מהצד השני, ברשימת הפוזיציות שרויס חיסל ברבעון האחרון ניתן למצוא את חברת הביומד זיאופארם (ZIOP), חברת ההיאבקות המקצועית וורלד רסלינג אנטרטימנט (WWE), חברת התרופות זוג'ניקס (ZGNX), רשת הביגוד לנשים ווט-סיל (WTSLQ) וחברת הנפט והגז וו אנד טי אופשור (WTI).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3