תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע צ'אק רויס בתיק ההשקעות שלו ברבעון הרביעי של 2014

מפיננסים ועד לוויינים - חמש מניות שנכנסו לתיק ההשקעות של גורו ההשקעות וחמש מניות שבחר לממש

לתיק של גורו ההשקעות צ'אק רויס נכנסות רק מניות שהוא מעריך שישיאו תשואה של יותר מ-100% בתקופה של שלוש עד חמש שנים. לאחר שסקרנו את ההחזקות הגדולות ביותר בתיק ההשקעות של אבי השקעות הערך במניות הקטנות, סטוקר בדק מה המניות האחרונות שנכנסו לתיק ההשקעות של רויס ומאילו מניות הוא בחר להיפטר.

אוויד טכנולוג'י (AVID) – למרות העדפה של רויס לעסקים פשוטים, אין זה אומר שהוא נמנע מהשקעה בטכנולוגיה, שמהווה כיום את האפיק הגדול ביותר בתיק שלו. ברבעון הרביעי של 2014 רויס פתח פוזיציה באוויד טכונלוג'י לאחר שרכש 1.9 מיליון מניות החברה בשווי של 28 מיליון דולר. אוויד היא חברה המתמחה בייצור טכנולוגיה ליצירה, עיבוד ועריכה של וידאו ואודיו. המוצרים של אוויד משמשים כיום ליצירת תוכניות טלוויזיה, סרטים ופרסומות, ומוצר הדגל שלה הוא המדיה קומפוזר. אחרי חולשה בשנים האחרונות, הציגה החברה התאוששות בתוצאות עם מכירות של 402 מיליון דולר בתשעה חודשים הראשונים של 2014 ורווח נקי של 20 מיליון דולר – רווח דומה לרווח בשנת 2013 כולה. מניית אוויד טיפסה 4% מתחילת השנה לשווי של 575 מיליון דולר.

a1sx2_Original1_chuck_02.jpg


אנובה אינטרנשיונל (ENVA) – השקעה חדשה ומעניינת של רויס היא חברת הפיננסים המקוונת אנובה אינטרנשיונל. רויס פתח פוזציה באנובה כשהוא רוכש 709 אלף מניות בשווי של 22 מיליון דולר. מדובר בעצם בסוג של האחים נאוי – הדור הבא. אנובה מציעה שורה של פתרונות פיננסיים דרך הרשת באמצעות מספר מותגים שונים בצפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה אסיה ואוסטרליה. מוצרי הדגל שלה כמו קאשנט יו.אס.אי ודולר דירקט מציעים הלוואות מוזמן קצרות מועד מגובות במשכורות (מזומן מראש). מניית החברה זינקה בחודש האחרון ב-18% לשווי של 770 מיליון דולר.

אורבקום (ORBC) – רויס רכש ברבעון האחרון 2.7 מניות אורבקום בשווי של 19 מיליון דולר. מדובר בחברה קטנה המציעה שירות ניטור נכסים גלובלי באמצעות לוויינים שבבעלותה. לחברה כיום 29 לווייניים קלים, שכ-11 מהם שוגרו בסוף השנה האחרונה באמצעות ספייס אקס של אילון מאסק. מאז תחילת השנה איבדה המניה 13% לשווי של 316 מיליון דולר.

ואיקום (VIAB) – מהלך חדש ומפתיע של רויס הוא כניסה לענקית המדיה ואיקום. רויס פתח שורה קטנה גם בענקית ואיקום עם 160 אלף מניות בשווי של 12 מיליון דולר. ויאקום היא חברת השידור והכבלים השישית בגודלה בעולם עם שווי שוק של 28 מיליארד דולר וערוצים כמו אם.טי.וי, קומדי סנטרל ועוד. ויאקום בדיוק הודיעה השבוע כי היא מתכננת ארגון מחדש מקיף בכלל החברה לקיצוץ בהוצאות בשל הירידה במכירות הפירסום. החברה צפויה לארגן את עצמה מחדש בשתי חטיבות של בידור ומוזיקה וחטיבה של ילדים ומשפחה, כשמספר גורמים בשוק מעריכים כי מדובר בצעד מקדים למכירה אפשרית של החברה. מאז תחילת השנה איבדה המניה 7%.

קרי (CREE) – לבסוף, רויס פתח גם פוזיציה בקרי עם 299 אלף מניות בשווי של 11 מיליון דולר. מדובר בחברה מצליחה המתמחה בייצור דיודות פולטות אור, או כפי שהן מוכרות יותר נורות אל.אי.די (LED). החברה מצפון קרולינה היא שחקנית מרכזית בתחום נורות לבית, כשהיא מחזיקה כיום ב-10% מהשוק בארה"ב. מאז תחילת השנה זינקה המניה ב-19% לשווי של 4.4 מיליארד דולר.

מהצד השני, ברשימת הפוזיציות שרויס חיסל ברבעון האחרון ניתן למצוא את חברת הביומד זיאופארם (ZIOP), חברת ההיאבקות המקצועית וורלד רסלינג אנטרטימנט (WWE), חברת התרופות זוג'ניקס (ZGNX), רשת הביגוד לנשים ווט-סיל (WTSLQ) וחברת הנפט והגז וו אנד טי אופשור (WTI).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3