תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

סיכום שבועי בוול סטריט: ארבע חברות ביומד הובילו את רשימת המניות המזנקות

חדשות שליליות מאירופה דחפו את המדדים בארה"ב לטריטוריה האדומה; דאו ג'ונס איבד השבוע 2.9% ומדד S&P 500 ירד ב-2.8%

שבוע המסחר בארה"ב הסתיים בירידות שערים שחתמו את החודש הראשון של 2015 בצבע אדום. מדד דאו ג'ונס איבד אתמול 1.4% ל-17,165 נקודות והשלים ירידה של 2.9% השבוע. מדד נאסד"ק איבד 1% ונקבע על 4,635 נקודות - ירידה שבועית של 2.6%. מדד S&P 500 איבד 2.8% השבוע ל-1,995 נקודות לאחר שביום שישי ירד ב-1.3%. ברקע לירידות: נתוני צמיחה מאכזבים באירופה וקשיים במשא ומתן בין משלחת שרי האוצר האירופאים לבין ממשלת יוון החדשה. ממשלת השמאל הקיצוני בראשות אלכסיס ציפריס שנבחרה ביוון הודיעה כי היא לא מעוניינת בהארכת הסיוע בהיקף של 7 מיליארד יורו בתמורה לביצוע קיצוצים וצעדי צנע. מה שהחריף את הירידות באירופה היה פרסום מדד המחירים לצרכן בגוש האירופי שצפוי לרדת 0.6% בינואר, מעבר לתחזית הקודמת שעמדה על 0.5%. נתון זה מעלה את החששות כי הכלכלה האירופית נמצאת כבר במצב של דיפלציה, וכי תוכנית ההרחבה הכמותית של הבנק המרכזי באירופה שצפויה להתחיל בחודש הבא מאוחרת מדי.

a1sx2_Original1_Wall_Street_Sign_01.jpg


נתוני המאקרו שהתפרסמו בארה"ב הציגו כי כלכלת ארה"ב צמחה ב-2.6% בקצב שנתי ברבעון הרביעי של 2014, לעומת ציפיות השוק שעמדו על 3.2%. למרות הנתון המאכזב מעט, הוצאות הצרכנים עלו בשיעור של 4.3% ברבעון הרביעי – העלייה הגדולה ביותר מאז הרבעון הראשון של 2006. מדד זה הוא האינדיקטור העיקרי לפעילות המשק. ביום חמישי פרסמו מספר חברות מפתח את תוצאותיהן לרבעון – אפל, שברון ואמזון שהפתיעו לטובה, וגוגל ועליבאבא שאכזבו. אז מי המניות הבולטות השבוע? סטוקר מציג: חמש מניות שהציגו בסיכום שבועי את הזינוק החד ביותר וחמש מניות שרשמו את הצניחה החדה ביותר.
הכוכבות של השבוע
ג'נטיק טכנולוג'יס (GENE) – מניית ג'נטיק טכנולוג'יס זינקה השבוע 123%. החברה האוסטרלית הקטנה מספקת שירותי איבחון גנטיים למחלות. השבוע דיווחה החברה כי שישה מרכזים לאיבחון וטיפול בסרטן השד יציעו את פתרון החברה BREVAGenplus לפציינטים שלהם המוגדרים בסיכון. גנטיק צופה כי מרכזים נוספים יציעו את הקיט שהיא משווקת בהמשך השנה ויאיצו את מכירות החברה החל מהמחצית השנייה של השנה.
סמלר סיינטיפיק (SMLR) – מניית סמלר הקטנה טיפסה השבוע 72%. חברת המיכשור הרפואי האמריקאית מאורגון מפתחת ציוד להערכה ואבחון הסיכון הרפואי של חולים, זאת כדי לבנות פרופיל מתאים עבור ספקי השירותים הרפואיים והמבטחים השונים. החברה לא דיווחה השבוע חדשות מיוחדות, והזינוק נובע ככל הנראה מהציפיות לתוצאות הרבעון הרביעי של 2014 שתפרסם סמלר ב-6 בפברואר.
בי.ג'י מדיסין (BGMD) – חברת ביו מד נוספת שראתה השבוע זינוק במנייתה היא בי.ג'י מדיסין ממסצ'וסטס, שהוסיפה 66% בסיכום שבועי. בי.ג'י מתמחה באיבחון מחלות לב-ריאה, בעיקר על ידי בדיקות דם. מוצר הדגל של החברה הוא הקרדיוסקור  שמיועד לאיבחון הצטברות פלאק – הצטברות של תאי דם לבנים וכולסטרול בדפנות העורקים אשר עלול להוביל לשבץ ומחלות לב. החברה לא דיווחה השבוע על חדשות מטעמה, אך מספר אנליסטים העלו השבוע את המלצות למניה.
טרנסג'נומיקס (TBIO) – גם חברת הביומד טרנסג'נומיקס הקטנה מנברסקה זינקה השבוע ב-66%. החברה פועלת בתחום פיתוח תרופות בהתאמה אישית לאיתור וטיפול בסרטן ומחלות תורשתיות דרך טכנולוגיות מולקולריות. החברה דיווחה השבוע כי תשיק ברבעון הראשון את קו המוצרים מולטיפלקסד אייס קולד פי.סי.אר (MX-ICP). קו מוצרים זה מתרכז בטכנולוגיה רגישה במיוחד להגברת דנ"א על מנת לאתר מוטציות בבדיקות של גידולים או נוזלים (כמו דם או שתן).
בוקס-א-מיליון (BAMM) – את הרשימה נועלת דווקא מניה מתעשייה ותיקה יותר – ספרים. בוקס-א-מיליון מחזיקה ברשת חנויות הספרים השנייה בגודלה בארה"ב, עם 200 חנויות הממוקמות בדרום, מרכז וצפון-מזרח ארה"ב. מניית החברה טיפסה השבוע 50% לאחר שמשפחת אנדרסון, השולטת בחברה, הגישה הצעה לא מחייבת לרכוש את החברה בתמורה ל-2.75 דולר למניה במזומן – 61% מעל למחיר המניה טרם ההודעה. המניה סגרה את השבוע במחיר של 2.52 דולר.
הצונחות של השבוע
ונקסיס (APPY) – מניית חברת הביומד ונקסיס מקולרדו צנחה השבוע 74%. החברה מפתחת בדיקות חדשניות לאבחון מחלות. מוצר הדגל שלה הוא בדיקת דם לשימוש במקרי חירום ורפואה דחופה לאיבחון דלקת בתוספתן בילדים, נערים ומבוגרים צעירים עד גיל 20. הצניחה במניה באה לאחר שונקסיס דיווחה כי רשויות הרפואה בארה"ב קבעו כי המוצר שלה אינו משתווה לאבחונים קיימים לדלקת התוספתן.
סטנדרט רג'יסטר (SR) – מניית החברה המספקת שירותי תקשורת לעסקים ומוסדות רפואיים ונמצאת בקשיים מול נושיה, צנחה השבוע ב-51% לאחר שהודיעה כי קיבלה הארכה מנושיה על מנת לשכור יועצים לבנייה מחדש של חובות החברה או מכירה אפשרית של עסקיה. החברה מעסיקה כיום 3,600 עובדים, כשהיא אחת מהמעסיקים המרכזיים בדייטון אוהיו.
אדוונסד אמישן סלושיינס (ADES) – עכשיו זה סיפור שלא שומעים בכל יום. מניית אדוונסד אמישן סלושיינס צללה השבוע 46% לשווי של 430 מיליון דולר. החברה מקולרדו, שמתמחה בהפחתת הזיהום ממפעלי פחם,  דיווחה כי פירמת רואי החשבון שלה,  קיי.פי.אם.ג'י הודיע על התפטרותה מפיקוח על דו"חות החברה בעקבות "פיקוח לקוי מטעם ההנהלה" על דיווחים כספיים ו"משאבים חשבונאיים לא מתאימים". אדוונסד אמישן הודיעה כי היא צפויה להימחק מן המסחר בנאסד"ק בשל חוסר יכולתה לעמוד בזמן הנדרש בתנאי הבורסה.
סטרלינג קונסטרקשיין (STRL) – מניית סטרלינג צנחה השבוע 37%. סטרלינג היא חברת הנדסה אזרחית כבדה הפועלת בתחום התחבורה ותשתיות המים. היא פועלת בטקסס, יוטה, קליפורניה ועוד מספר מדינות בארה"ב. החברה דיווחה על תוצאות מקדמיות לרבעון האחרון של 2014 והשנה כולה, וסיפקה נתונים מאכזבים במיוחד. הכנסות החברה ברבעון צפויים להסתכם ב-155 מיליון דולר בשל הכנסות נמוכות מן הצפוי בקליפורניה, יוטה והוואי והמשך קשיים בפעילות בטקסס. החברה צפויה לרשום הפסד של כ-8 מיליון דולר ברבעון לפני מס והפסד של כ-10 מיליון דולר לפני מס בגין 2014 כולה.
נשיונאל בנק אוף גריס (NBG) – ונסיים בטרגדיה יוונית. הבנק הלאומי של יוון הוא הבנק הגדול ביוון בהיקף נכסיו. מניית הבנק ספגה ירידה של 35% לשווי של 3.75 מיליארד דולר. הירידה היא כמובן תוצאה של חוסר הודאות סביב המערכת הפיננסית במדינה, והקצר בין הממשלה החדשה לבין האיחוד האירופאי המספק את התמיכה הכלכלית לייצוב כלכלת יוון. יוון מהווה כמחצית מפעילות הבנק, כש-35% מההכנסות נובעים מפעילותה בטורקיה והיתר מדרום מזרח אירופה.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3