תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש מניות זרות שנכנסו לתיק ההשקעות של קרנות הנאמנות המקומיות

משילוח, דרך תרופות ועד דלק - זרקור על חמש מניות שנסחרות בחו"ל שמנהלי קרנות נאמנות מעריכים ששווה להכניס אותן לתיק

השקעות במניות בחו"ל הינו אחד האפיקים המתגמלים והמאתגרים למשקיע הישראלי. הריחוק של השווקים, הדיווחים הזרים וריבוי החברות בעולם, מונעים ממשקיעים רבים לפספס הזדמנויות רבות. איך מאתרים השקעות מעניינות חדשות ברחבי העולם כולו, ומי מהן כדאי לבחון? סטוקר בדק: אילו מניות זרות חדשות נכנסו לתיק ההשקעות של מנהלי קרנות הנאמנות בעדכון הנכסים האחרון, לחודש אוקטובר. כתבה ראשונה בסדרה.

a1sx2_Original1_bull_01.jpg

טי.אן.טי אקספרס (TNTE) – חברת השילוח ההולנדית טי.אן.טי אקספרס מחזיקה ב-63 חברות בנות בעולם שמפיצות מסמכים, חבילות ומשא ליותר מ-200 מדינות בעולם. היא מתחרה בחברות שילוח גלובליות כמו פדאקס, די.אייץ'.אל ו-יו.פי.אס, כשהאחרונה אף ניסתה לרכוש את טי.אן.טי בתחילת 2013 בתמורה ל-6.7 מיליארד דולר, אך העסקה לא אושרה על ידי רשות ההגבלים האירופאית. טי.אן.טי ומתחרותיה בענף, נהנו ברבעון האחרון מהירידה המתמשכת במחיר הנפט, שמשפרת את רווחיות חברות השילוח. מאז סוף אוקטובר – החודש בו נכנס לפורטפוליו ההשקעות המצרפי של קרנות הנאמנות - טיפסה טי.אן.טי ב-19% לשווי של 3.15 מיליארד יורו.
ניידק (NJ) –ניידק היפנית מייצרת מנועים אלקטרונים. את המוצרים של ניידק ניתן למצוא בעיקר בדיסקים קשיחים, עבורם היא מייצרת את המנוע, ורכיבים אלקטרוניים ואופטיים שונים. היא מחזיקה במפעלים רבים במזרח הרחוק, ארה"ב ומקסיקו. מאז סוף אוקטובר עלתה מניית NJ ב-5.2%, כשהיא נסחרת בשווי של 19.8 מיליארד דולר
פורוורד פארמה (FWP) – ומיפן, חזרה לאירופה. פורוורד פארמה הדנית מפתחת תרופות למחלות אוטו-אימיוניות. המוצר המוביל שלה, FP187, נמצא כעת בניסוי קליני שלב 3 בחולי טרשת נפוצה, כשפורוורד מקווה שלתרופה האוראלית פוטנציאל לטפל גם בסובלים ממחלות אוטו-אימיוניות אחרות כמו פסוריאזיס. סיטיגרופ החל החודש לסקר את פורוורד בהמלצת 'קניה' ומחיר יעד של 36 דולר – כמעט 50% מעל מחיר המניה כיום בשוק. שווי החברה עומד על מיליארד דולר.
אקזו נובל (AKZA) – מתרופות לתעשייה מסורתית. אקזו נובל היא חברת ענק הולנדית המתמחה בייצור צבעים, ציפויים וכימיקליים מיוחדים. היא פעילה ב-80 מדינות בעולם ומעסיקה 50 אלף עובדים. החודש הודיעה החברה על עסקה עם ענקית הרכב דיימלר שתשמש במוצרי אקזו נובל בסוכנויות דיימלר ברחבי העולם. מאז סוף אוקטובר טיפסה המניה 26% לשווי של 15.6 מיליארד יורו.
סאנוקו (SUN) – סאנוקו היא חברת דלק ופטרוכימיה אמריקאית מפילדלפיה. מדובר באחת מחברות שיווק והפצת דלק קמעונאי הגדולות בארה"ב, כשהמוצרים שלה נמכרים ב-4,700 תחנות ב-26 מדינות בארה"ב. החברה צמצמה את פעילות זיקוק הדלקים שלה בשנים האחרונות, והתמקדה בשיווק והפצה, כשהיא התמזגה בשנה שעברה עם סאסר הולדינג המחזיקה ברשת חנויות הנוכחות סטרייפס. ההתמקדות בהפצה על פני הזיקוק הובילו לכך שסאנוקו לא ספגה מכה מירידת הנפט, ונהנתה בזינוק בקצב התידלוק שהמחיר הנמוך יצר. מאז סוף אוקובר טיפסה המניה 13% לשווי של 1.8 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3