תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש מניות זרות שנכנסו לתיק ההשקעות של קרנות הנאמנות המקומיות

משילוח, דרך תרופות ועד דלק - זרקור על חמש מניות שנסחרות בחו"ל שמנהלי קרנות נאמנות מעריכים ששווה להכניס אותן לתיק

השקעות במניות בחו"ל הינו אחד האפיקים המתגמלים והמאתגרים למשקיע הישראלי. הריחוק של השווקים, הדיווחים הזרים וריבוי החברות בעולם, מונעים ממשקיעים רבים לפספס הזדמנויות רבות. איך מאתרים השקעות מעניינות חדשות ברחבי העולם כולו, ומי מהן כדאי לבחון? סטוקר בדק: אילו מניות זרות חדשות נכנסו לתיק ההשקעות של מנהלי קרנות הנאמנות בעדכון הנכסים האחרון, לחודש אוקטובר. כתבה ראשונה בסדרה.

a1sx2_Original1_bull_01.jpg

טי.אן.טי אקספרס (TNTE) – חברת השילוח ההולנדית טי.אן.טי אקספרס מחזיקה ב-63 חברות בנות בעולם שמפיצות מסמכים, חבילות ומשא ליותר מ-200 מדינות בעולם. היא מתחרה בחברות שילוח גלובליות כמו פדאקס, די.אייץ'.אל ו-יו.פי.אס, כשהאחרונה אף ניסתה לרכוש את טי.אן.טי בתחילת 2013 בתמורה ל-6.7 מיליארד דולר, אך העסקה לא אושרה על ידי רשות ההגבלים האירופאית. טי.אן.טי ומתחרותיה בענף, נהנו ברבעון האחרון מהירידה המתמשכת במחיר הנפט, שמשפרת את רווחיות חברות השילוח. מאז סוף אוקטובר – החודש בו נכנס לפורטפוליו ההשקעות המצרפי של קרנות הנאמנות - טיפסה טי.אן.טי ב-19% לשווי של 3.15 מיליארד יורו.
ניידק (NJ) –ניידק היפנית מייצרת מנועים אלקטרונים. את המוצרים של ניידק ניתן למצוא בעיקר בדיסקים קשיחים, עבורם היא מייצרת את המנוע, ורכיבים אלקטרוניים ואופטיים שונים. היא מחזיקה במפעלים רבים במזרח הרחוק, ארה"ב ומקסיקו. מאז סוף אוקטובר עלתה מניית NJ ב-5.2%, כשהיא נסחרת בשווי של 19.8 מיליארד דולר
פורוורד פארמה (FWP) – ומיפן, חזרה לאירופה. פורוורד פארמה הדנית מפתחת תרופות למחלות אוטו-אימיוניות. המוצר המוביל שלה, FP187, נמצא כעת בניסוי קליני שלב 3 בחולי טרשת נפוצה, כשפורוורד מקווה שלתרופה האוראלית פוטנציאל לטפל גם בסובלים ממחלות אוטו-אימיוניות אחרות כמו פסוריאזיס. סיטיגרופ החל החודש לסקר את פורוורד בהמלצת 'קניה' ומחיר יעד של 36 דולר – כמעט 50% מעל מחיר המניה כיום בשוק. שווי החברה עומד על מיליארד דולר.
אקזו נובל (AKZA) – מתרופות לתעשייה מסורתית. אקזו נובל היא חברת ענק הולנדית המתמחה בייצור צבעים, ציפויים וכימיקליים מיוחדים. היא פעילה ב-80 מדינות בעולם ומעסיקה 50 אלף עובדים. החודש הודיעה החברה על עסקה עם ענקית הרכב דיימלר שתשמש במוצרי אקזו נובל בסוכנויות דיימלר ברחבי העולם. מאז סוף אוקטובר טיפסה המניה 26% לשווי של 15.6 מיליארד יורו.
סאנוקו (SUN) – סאנוקו היא חברת דלק ופטרוכימיה אמריקאית מפילדלפיה. מדובר באחת מחברות שיווק והפצת דלק קמעונאי הגדולות בארה"ב, כשהמוצרים שלה נמכרים ב-4,700 תחנות ב-26 מדינות בארה"ב. החברה צמצמה את פעילות זיקוק הדלקים שלה בשנים האחרונות, והתמקדה בשיווק והפצה, כשהיא התמזגה בשנה שעברה עם סאסר הולדינג המחזיקה ברשת חנויות הנוכחות סטרייפס. ההתמקדות בהפצה על פני הזיקוק הובילו לכך שסאנוקו לא ספגה מכה מירידת הנפט, ונהנתה בזינוק בקצב התידלוק שהמחיר הנמוך יצר. מאז סוף אוקובר טיפסה המניה 13% לשווי של 1.8 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3