תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות 2.0: חמש מניות זרות שרכשו לאחרונה מנהלי קרנות הנאמנות

סטוקר מציג: חמש מניות שנכנסו לתיק קרנות הנאמנות המצרפי של המוסדיים בעדכון הנכסים האחרון. כתבה שניה בסדרה

יומיים לאחר שהצגנו לפניכם חמש מניות זרות שנרכשו על ידי מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות באוקטובר האחרון, סטוקר ממשיך לחשוף בפניכם מניות זרות נוספות שזכו לגושפנקא מצד מחלקות המחקר של הגופים המוסדיים. מחברות המובילות בעולם בטכנולוגיות למסכי מגע, דרך פאנלים סולאריים ועד תרופות גנריות באפריקה. אלו המניות שכדאי לכם לבחון.

a1sx2_Original1_trading-room01.jpg

מונוטייז (MONI) – מונוטייז הבריטית היא חברת מובייל המספקת שירותי ניהול כספים למכשירים ניידים. החברה מציעה למוסדות פיננסיים (בנקים בעיקר) אפליקציות ותוכנות שיאפשרו ללקוחות המוסדות לנהל את חשבונותיהם דרך הנייד, לבצע תשלומים ועוד. החברה נסחרת כיום בשווי של 546 מיליון דולר עדיין מתקשה לייצר רווח ואת 2014 סיימה עם הפסד תפעולי של כ-59 מיליון ליש"ט. הביצועים החלשים הובילו לצניחה של 47% במניה מאז סוף אוקטובר, אך החודש האכזבה מהביצועים התחלפה בתקווה חדשה למשקיעים כשהחברה דיווחה כי היא קיבלה הצעות לרכישתה.
קנדיאן סולאר (CSIQ) – חברה נוספת שמצאה את דרכה לתיקי הקרנות היא קנדיאן סולאר. החברה הקנדית עוסקת בפיתוח וייצור תחנות כוח סולאריות לשימוש פרטי ומסחרי. החברה מתמקדת באנרגיה פוטו-וולטאית ומחזיקה מפעלים בקנדה ובסין, שבנוסף על יפן, הודו וארה"ב, מהווים את השווקים המרכזיים שלה. כיום החברה נמצאת במקום השלישי בעולם בדירוג יצרניות החשמל הסולארי. על רקע הירידה במחירי הנפט שלחצו את מחירי האנרגיה החלופית, איבדה מניית קנדיאן סולר 28% מאז סוף אוקטובר, כשהיא נסחרת בשווי של 1.1 מיליארד דולר.
גרינבריר קומפניז (
GBX) – גרינברייר היא חברה אמריקאית מאורגון המתמחה בייצור לשוק התחבורה. החברה מתמחה בשני סגמנטים – הראשי הוא ייצור קרונות רכבת (ייצור, שיפוץ, תחזוק) והשני הוא ייצור דוברות להובלת מטענים במים. החברה גם פועלת בתחום הליסינג של קרונות רכבת – היא מחכירה 8,600 קרונות שבבעלותה ומספקת שירותי תחזוקה ל-224 אלף קרונות הנמצאים בבעלות צדדים שלישיים. בשנים האחרונות גרינבריר נהנית מהתחייה המחודשת של תחבורה ציבורית בצפון אמריקה, ואף הדפה בסוף 2012 ניסיון השתלטות של מצד המיליארדר קרל אייקן. למרות כל זאת, צניחת מחיר הנפט הובילה ללחץ על תחבורה ציבורית בכלל, ושווי החברה בבורסה איבד 11% מאז סוף אוקטובר ל-1.5 מיליארד דולר.
סינפטיקס (SYNA) – ולחברה שפחות מושפעת ממחיר הנפט. סינפטיקס היא חברת טכנולוגיה מקליפורניה שמייצרת מסכי מגע, משטחי מגע ומקלדות למחשבים אישיים, מחשבים ניידים, סמארטפונים ועוד. הפתרונות שפיתחה החברה נמצאים במרבית המוצרים של החברות המובילות בעולם, ביניהם אפל, לנובו, אייץ'.פי, לוג'יטק, נוקיה, סמסונג, סוני, טושיבה ועוד. סינפטיקס הציגה הכנסות של 948 מיליון דולר ב-2014 ורווח נקי של 47 מיליון דולר. מאז סוף אוקטובר טיפסה המניה 6% לשווי של 2.5 מיליארד דולר.
אספן פארמקר (APN) – סוגרת את הרשימה היא חברת התרופות הדרום אפריקאית אספן פארמקר. אספן היא חברת התרופות הגדולה ביותר באפריקה, והיא פועלת בתחום התרופות הגנריות והמקוריות. היא נחשבת לחברת התרופות הגנרית התשיעית בעולם, ומייצרת כ-650 תרופות שונות. בנוסף לגנריקה, אספן מתמקדת בטיפולים לנגיף האיידס ושחפת. היא מצליחה להציג שיעורי רווחיות גבוהים, שעומדים על יותר מ-17%. השיפור ברווחיות והצמיחה המתמשכת התרופות האפריקאי הובילה לזינוק של 20% במניה מאז אוקטובר לכ-17.8 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3