תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

סיכום שבועי בניו יורק: המרוויחות והמפסידות הגדולות בשבוע מסחר מטלטל במיוחד

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בסיכום שבועי עמוק בתוך הטריטוריה האדומה על רקע נסיקת הפרנק השוויצרי

ביום שישי ננעל המסחר בארה"ב בעליות שערים חדות ושבר רצף של חמישה ימים בהם נסחרו המדדים במגמה שלילית. עם נעילת המסחר אתמול, מדד דאו ג'ונס עלה 1.1% ונקבע על 17,512 נקודות, מדד S&P 500 הוסיף 1.3% ל-2,019 נקודות ומדד נאסד"ק התחזק בכ-1.4% והציג קריאה של 4,634 נקודות. המסחר ביום שישי היה תיקון לירידות שהגיעו לשיאן ביום חמישי עם הודעת הבנק המרכזי בשוויץ על ביטול מפתיע של תקרת ההצמדה לפרנק השוויצרי, שעמדה על 1.2 יורו והורדת הריבית בשוויץ מריבית שלילית של 0.25% לריבית שלילית של 0.75%. המהלך הוביל לירידה של 8.9% במדד המניות השוויצרי – הירידה החדה ביותר מאז שנת 1989, זאת בזמן שמרבית המדדים במדינות אירופה הגיבו בעליות שערים למהלך. עוד ברקע למסחר: פרסום נתוני מאקרו בדמות מדד המחירים לצרכן בארה"ב, שהציג ירידה של 0.4% בדצמבר לעומת צפי לירידה של 0.3% בלבד. בסיכום 2014 כולה, מדד המחירים לצרכן עלה בשיעור של 0.8% בלבד – העלייה הנמוכה ביותר בחמישים השנים האחרונות. מחיר הנפט טיפס ביום המסחר האחרון ב-5.3% ל-48.6 דולר לחבית, אך סיכם את השבוע בירידה של 0.7%. החולשה המתמשכת בנפט נתמכה בדיווח סוכנות האנרגיה הבינלאומית שחתכה את תחזית הגידול בייצור הנפט ממדינות אשר אינן חברות בקרטל אופ”ק. לפי הדיווח החדש המדינות הללו צפויות לספק 350 אלף פחות חביות בשנה הקרובה לעומת התחזית הקודמת. כאמור, בסיכום שבועי, המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו במגמה שלילית, כשדאו ג'ונס ו-S&P 500 איבדו 1.3% ונאסד"ק נחלש ב-1.5%. אז אילו מניות כיכבו השבוע ומי המניות שאכזבו את המשקיעים?

a1sx2_Original1_New_York_Stock_Exchange.jpg

הכוכבות של השבוע
פאונדיישן מדיסן (FMI) – מניית חברת התרופות ממסצ'וסטס כיכבה השבוע עם זינוק של 99% לשווי של 1.36 מיליארד דולר לאחר שדיווחה כי ענקית התרופות השוויצרית רוש תרכוש את השליטה (56.3%) בה תמורת 780 מיליון דולר – סכום המשקף פרמיה של 109% על שווי החברה ערב הדיווח על העסקה. פאונדשיין מדיסן פיתחה פלטפורמה שמזהה את הייחודיות הגנטית של כל חולה ובכך מאפשרת להמליץ על הטיפול המתאים לו. רכישת השליטה בחברה תקנה לרוש, יצרנית התרופות לסרטן הגדולה בעולם, זכויות שיווק מחוץ לארה"ב על התרופות שיפותחו על ידי שתי החברות.
טקמירה פרמסוטיקלס (TKMR) – מניית הביופארמה מקנדה זינקה השבוע 54% לשווי של 522 מיליון דולר. הזינוק במניה הגיעה בעקבות הודעתה בתחילת השבוע על מיזוג בינה לבין חברת און קור. לאחר המיזוג, און קור תפעל כחטיבה של טקמירה, שתתמקד בפיתוח תרופה לצהבת B. במסגרת ההסכם נקבע כי לבעלי מניותיה של און קור יוקצו מחצית מהמניות של טקמירה.
זיאופארם אונקולגי (ZIOP) – מניית חברת התרופות מבוסטון טיפסה 50% השבוע לשווי של 815 מיליון דולר, זאת לאחר שהודיע כי היא ושותפתה אינטרקסון (XON) יקבלו ממרכז אם.די אנדרסון לטיפול בסרטן בטקסס, רישיון לשימוש בטכנולוגיה לטיפול בסרטן שפותחה במרכז. בתמורה שתי החברות יקצו למרכז מניות בשווי של 100 מיליון דולר ויזרימו בכל אחת משלוש השנים הקרובות כ-15-20 מיליון דולר, שישמשו לפיתוח הטכנולוגיה
ולטארי (VLTC) – מניית חברת השיווק הדיגיטלי הקטנטנה מניו יורק זינקה 44% השבוע לשווי של 4 מיליון דולר. החברה המפתחת פתרונות ייחודיים לפרסום ושיווק דיגטלי - בעיקר דרך סמארטפונים ומכשירים ניידים - זוכה לעניין מצד כמה משקיעים בולטים בראשם המיליארדר האקטביסט קרל אייקן וקרן הגידור ג'י.אם.טי.
קינגסטון ויירלסאינפו סולושיינז (KONE) – מניית חברת הטכנולוגיה הסינית זינקה השבוע 37%. קינגסטון מפתחת ומשווק פתרונות לעבודה מרחוק עבור ארגונים, שמאפשרים לעובדים מהבית או מהשטח, להתחבר לרשת המרכזית של החברה. קינגסטון פרסמה ביום שישי את התוצאות לשנה הפיסקלית שלה שהסתיימה בספטמבר והציגה זינוק של 700% בהכנסות ל-11.6 מיליון דולר ורווח גולמי של מיליון דולר, לעומת הפסד של 200 אלף דולר בשנה המקבילה. היא סיכמה את השנה בהפסד של 3.65 דולר למניה לעומת הפסד של 6.40 דולר בתקופה המקבילה.

הצונחות של השבוע 
צ'אנלאדוויז'ר (ECOM) – חברת התוכנה מצפון קרוליינה צנחה השבוע 57% לשווי של 235 מיליון דולר. החברה מספקת שירותי תוכנה מבוססי ענן למסחר מקוון ומפרסמת מידע על מכירות מקוונות, פרסמה אזהרת הכנסות לרבעון הרביעי שלה. החברה צופה כי תרשום הכנסות של 23.7 מיליון דולר ברבעון, לעומת תחזית קודמת שעמדה על 25.6-26.1 מיליון דולר ברבעון.
אי-הלת' (EHTH) – מניית חברת הביטוח מקליפורניה איבדה 56% משוויה בשבוע האחרון ל-170 מיליון דולר. החברה מספקת ביטוח בריאות לפרטיים ועסקים קטנים דרך האינטרנט, יחד עם שירותי רישיון ופרסום מקוונים. הצניחה במניית החברה באה לאחר פרסום תחזית מאכזבת שסיפקה אי-הלת' לתוצאות הרבעון הרביעי שלה. החברה צופה כעת הפסד של עד 0.56 דולר למניה לעומת צפי בשוק להפסד של 0.06 דולר בלבד. הכנסות החברה צפויות לעמוד על 43-45 מיליון דולר לעומת צפי להכנסות של 52.6 מיליון דולר.
אוקוון פיננשייל (OCN) – חברת המשכנתאות מאטלנטה איבדה השבוע 36% משוויה ל-973 מיליון דולר. אוקוון נמצאת כעת בקרב מול הרגולטורים בקליפורניה, השוק הגדול ביותר בארה"ב, שבודקים אם החברה עברה על חוקי המדינה להגנה על בעלי בתים. החברה בינתיים לא הצליחה להמציא את המסמכים שדרשו הרשויות, כך שהרישיון שלה לפעול במדינה נמצא בסכנה. אם לא די בצרות אלו, החברה ספגה קנס בניו יורק שהוביל להתפטרותו של היו"ר הפעיל של החברה, ויליאם ארבי.
נוברה אינווירמנטל (NES) –החברה המספקת שירותי מחיזור, טיפול והסרה של נוזלים בעייתיים, כמו שמן מכונות משומש או מי שפכים שומניים, ירידה במהלך השבוע החולף 33% לשווי של 81 מיליון דולר, זאת על רקע צפי להמשך ביצועים חלשים ודו"חות מאכזבים לרבעון שהסתיים בספטמבר. לפני שבוע וחצי הודיעה החברה על מינויו של סמנכ"ל כספים חדש.
אוי (OIBR) –חברת התקשורת הגדולה ביותר בברזיל ובדרום אמריקה, אוי (לשעבר “טלמר”), איבדה השבוע 30% משוויה ועם נעילת המסחר ביום שישי שווי החברה נקבע על כ-15.2 מיליארד דולר. ברקע לירידה נמצא המיזוג המתוכנן של אוי עם פורטוגל טלקום, חברת התקשורת הגדולה ביותר בפורטוגל. עסקת הענק שצפויה ליצור את אחת מחברות התקשורת הגדולות בעולם נרקמה כבר ב-2013 ותוכננה לצאת לפועל במרץ 2015. הירידות במניה הגיעו בעקבות הודעה על החלטת בעלי מניות בפורטוגל טלקום לדחות את האסיפה לאישור מכירת נכסים לאלטיס שבשליטת פטריק דרהי.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3