תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו המניות שמנהלת קרנות הגידור המצליחה שרה קטרר החליטה לפתוח איתן את השנה

חמש מניות שמנהלת קרן הגידור קוזאווי הכניסה לתיק במהלך הרבעון הרביעי של 2014 וחמש מניות אחרות שבחרה למכור

יומיים לאחר שסקרנו את ההחזקות הבולטות של מנהלת קרן הגידור המצליחה קוזאווי, סטוקר בדק מהם השינויים הבולטים שביצעה גורואית ההשקעות בתיק ההשקעות שלה ברבעון הרביעי של 2014. אלו המניות שסימנה קטרר ל-2015.

מובייל טלסיסטמס (MBT) – קטרר רכשה 847 אלף מניות מובייל טלסיסטמס בשווי של 10 מיליון דולר. בהתאם למוניטין שלה, קטרר נכנסת כשכולם בורחים. מובייל טלסיסטמס היא חברת הסלולר הגדולה ביותר ברוסיה, במזרח ובמרכז אירופה. החברה פועלת ב-81 מתוך 83 המחוזות ברוסיה, ובארמניה, אוקריאנה, בלארוס, אוזבקיסטן וטורקמניסטן. החברה התפתחה גם לתחום האינטרנט ונכנסה למיזם סלולרי בהודו. מניית החברה נרשמה למסחר בניו יורק כבר בשנת 2000. החברה ספגה ירידות חדות ב-2014 בשל המתיחות של רוסיה מול אוקראינה והסנקציות הכלכליות. אך מאז תחילת השנה התאוששה החברה וזינקה המניה ב-28.8% לשווי של 9.2 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_jasolar.jpg 

נטאיז (NTES) – קטרר רכשה 83 אלף מניות נטאיז בשווי של 8 מיליון דולר. נטאיז היא חברת משחקים מקוונים סינית ותיקה שבשליטת המיליארדר הסיני ויליאם דינג. נטאיז מחזיקה בכמה מאתרי האינטרנט הפופולריים בעולם, כשהיא מפתחת משחקים מקוונים למחשב ולמובייל, שירותי פרסום ואי-מייל ועוד. החברה פתחה השנה מרכז פיתוח ומחקר בארה"ב לבסס את אחיזתה בשוק, בעקבות ענקיות סיניות כמו עליבאבא ובאיידו. מאז תחילת השנה איבדה מניית החברה 2.1%, כשהחברה נסחרת לפי שווי של 12.6 מיליארד דולר.

ג'יי.איי סולאר הולדינגס (JASO) – קטרר רכשה 461 אלף מניות בשווי של 4 מיליון דולר. מדובר בענקית סינית נוספת – ג'יי.איי סולאר היא יצרנית התאים הסולאריים הגדולה בעולם כיום. החברה מוכרת את התאים לחברות סולאריות בגרמניה, שבדיה, ספרד, דרום קוריאה וארה"ב ונהנית מהזינוק בענף האנרגיות החלופיות בשנים האחרונות. מאז תחילת השנה הוסיפה המניה 10.7%, כשהחברה נסחרת בשווי של 423 מיליון דולר.

קוריאה אלקטריק פאואר (KEP) – עדיין באסיה, קטרר רכשה 81 אלף מניות קוריאה אלקטריק פאואר בשווי של 1.7 מיליון דולר. קוריאה אלקטריק פאואר היא חברת החשמל הגדולה ביותר בדרום קוריאה. החברה מייצרת, מעבירה ומפיצה חשמל בקוריאה, כשהיא אחראית 93% מהשוק כיום. לחברה תחנות כוח גרעיניות, טורבינות רוח ותחנות פחמיות. לחברה הכנסות של מעל ל-53 מיליארד דולר בשנה. מאז תחילת השנה טיפסה המניה ב-6.3%, והחברה נסחרת כעת בשווי של 26.1 מיליארד דולר.

אל.ג'י דיספלייז (LPL) – עדיין בדרום קוריאה, קטרר פתחה פוזיציה באל.ג'י דיספלייז עם 60 אלף מניות בשווי של כמיליון דולר. אל.ג'י היא יצרנית מסכי ה-LCD הגדולה ביותר בעולם. היא מציגה מכירות של כ-24 מיליארד דולר בשנה שעבר ורווח נקי של 820 מיליון דולר. לאחרונה נודע כי אל.ג'י תספק את המסכים לשעון החכם החדש מתוצרת אפל. מתחילת השנה איבדה מניית החברה 2%, המשקף שווי חברה של כ-10.5 מיליארד דולר.

במהלך הרבעון הרביעי של 2014 קטרר גם חיסלה חלק מהפוזיציות בתיק ההשקעות שלה. בין המניות שהחליטה למכור ניתן למצוא את: סימנס הגרמנית (SIEGY), לורילארד (LO), פירסט אמריקן פייננשייל (FAF) וענקית המטוסים בואינג (BA).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.


 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3