תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו המניות שמנהלת קרנות הגידור המצליחה שרה קטרר החליטה לפתוח איתן את השנה

חמש מניות שמנהלת קרן הגידור קוזאווי הכניסה לתיק במהלך הרבעון הרביעי של 2014 וחמש מניות אחרות שבחרה למכור

יומיים לאחר שסקרנו את ההחזקות הבולטות של מנהלת קרן הגידור המצליחה קוזאווי, סטוקר בדק מהם השינויים הבולטים שביצעה גורואית ההשקעות בתיק ההשקעות שלה ברבעון הרביעי של 2014. אלו המניות שסימנה קטרר ל-2015.

מובייל טלסיסטמס (MBT) – קטרר רכשה 847 אלף מניות מובייל טלסיסטמס בשווי של 10 מיליון דולר. בהתאם למוניטין שלה, קטרר נכנסת כשכולם בורחים. מובייל טלסיסטמס היא חברת הסלולר הגדולה ביותר ברוסיה, במזרח ובמרכז אירופה. החברה פועלת ב-81 מתוך 83 המחוזות ברוסיה, ובארמניה, אוקריאנה, בלארוס, אוזבקיסטן וטורקמניסטן. החברה התפתחה גם לתחום האינטרנט ונכנסה למיזם סלולרי בהודו. מניית החברה נרשמה למסחר בניו יורק כבר בשנת 2000. החברה ספגה ירידות חדות ב-2014 בשל המתיחות של רוסיה מול אוקראינה והסנקציות הכלכליות. אך מאז תחילת השנה התאוששה החברה וזינקה המניה ב-28.8% לשווי של 9.2 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_jasolar.jpg 

נטאיז (NTES) – קטרר רכשה 83 אלף מניות נטאיז בשווי של 8 מיליון דולר. נטאיז היא חברת משחקים מקוונים סינית ותיקה שבשליטת המיליארדר הסיני ויליאם דינג. נטאיז מחזיקה בכמה מאתרי האינטרנט הפופולריים בעולם, כשהיא מפתחת משחקים מקוונים למחשב ולמובייל, שירותי פרסום ואי-מייל ועוד. החברה פתחה השנה מרכז פיתוח ומחקר בארה"ב לבסס את אחיזתה בשוק, בעקבות ענקיות סיניות כמו עליבאבא ובאיידו. מאז תחילת השנה איבדה מניית החברה 2.1%, כשהחברה נסחרת לפי שווי של 12.6 מיליארד דולר.

ג'יי.איי סולאר הולדינגס (JASO) – קטרר רכשה 461 אלף מניות בשווי של 4 מיליון דולר. מדובר בענקית סינית נוספת – ג'יי.איי סולאר היא יצרנית התאים הסולאריים הגדולה בעולם כיום. החברה מוכרת את התאים לחברות סולאריות בגרמניה, שבדיה, ספרד, דרום קוריאה וארה"ב ונהנית מהזינוק בענף האנרגיות החלופיות בשנים האחרונות. מאז תחילת השנה הוסיפה המניה 10.7%, כשהחברה נסחרת בשווי של 423 מיליון דולר.

קוריאה אלקטריק פאואר (KEP) – עדיין באסיה, קטרר רכשה 81 אלף מניות קוריאה אלקטריק פאואר בשווי של 1.7 מיליון דולר. קוריאה אלקטריק פאואר היא חברת החשמל הגדולה ביותר בדרום קוריאה. החברה מייצרת, מעבירה ומפיצה חשמל בקוריאה, כשהיא אחראית 93% מהשוק כיום. לחברה תחנות כוח גרעיניות, טורבינות רוח ותחנות פחמיות. לחברה הכנסות של מעל ל-53 מיליארד דולר בשנה. מאז תחילת השנה טיפסה המניה ב-6.3%, והחברה נסחרת כעת בשווי של 26.1 מיליארד דולר.

אל.ג'י דיספלייז (LPL) – עדיין בדרום קוריאה, קטרר פתחה פוזיציה באל.ג'י דיספלייז עם 60 אלף מניות בשווי של כמיליון דולר. אל.ג'י היא יצרנית מסכי ה-LCD הגדולה ביותר בעולם. היא מציגה מכירות של כ-24 מיליארד דולר בשנה שעבר ורווח נקי של 820 מיליון דולר. לאחרונה נודע כי אל.ג'י תספק את המסכים לשעון החכם החדש מתוצרת אפל. מתחילת השנה איבדה מניית החברה 2%, המשקף שווי חברה של כ-10.5 מיליארד דולר.

במהלך הרבעון הרביעי של 2014 קטרר גם חיסלה חלק מהפוזיציות בתיק ההשקעות שלה. בין המניות שהחליטה למכור ניתן למצוא את: סימנס הגרמנית (SIEGY), לורילארד (LO), פירסט אמריקן פייננשייל (FAF) וענקית המטוסים בואינג (BA).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.


 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3