תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

כך תיחשפו להשקעה באורניום – הסחורה שסימן גורו ההשקעות ג'ים סימונס כדבר החם הבא

המתכת הידועה לשמצה כמרכיב חשוב בהתחמשות גרעינית היא גם אפשרות השקעה שכדאי לכם לבחון

היום צפוי ראש הממשלה, בנימין נתניהו לנאום בקונגרס האמריקאי בניסיון לבלום את ההסכם המסתמן בין ארה"ב לאיראן, או לפחות להשיג שני מנדטים נוספים, שיבטיחו לו קדנציה נוספת כראש ממשלה. את הוויכוח אם איראן עושה שימוש באורניום לצרכים אזרחיים או בניסיון להעשיר את יכולותיה הצבאיות באטום, נותיר לאחרים, אך אם לשפוט על פי המשקיע האגדי ג'ים סימונס, גם לכם כדאי לסמן את האורניום כאפשרות להשקעה. האורניום,מתכת ידועה לשמצה כמרכיב חשוב בהתחמשות גרעינית, היא למעשה סחורה שכל אחד, לרבות משקיעים, יכולים להיחשף לה. כפי שציינו, ג'ים סימונס, המשקיע האגדי פתח פוזיציה בשוק אורניום ומאותת למשקיעים על הזדמנות קנייה אפשרית.

 a1sx2_Original1_uranium.jpg


סימונס, שעשה את הונו הודות למודליים מתמטיים מתוחכמים שפיתח, נכנס ברבעון הרביעי של 2014 להשקעה של 180,500 מניות בחברת קאמקו  ,(NYSE:CCJ)מפיקת האורניום הגדולה בעולם – סכום צנוע של 2.7 מיליון דולר. סימונס מצטרף לגורואים נוספים שכבר היום מחזיקים פוזיציות בחברה, מיד נגיע גם אליהם. לפני שנבחן את המגמות בשוק היום, נסתכל על התנהגות מחיר האורניום בשנים האחרונות. מחיר המתכת טיפס למעל מ- 120 דולר (US$/Lb) בשנת 2007, צנח לכ – 40$ בשנים 2009 והחל להתאושש עד אסון הצונאמי בשנת 2011 ביפן לאחר דליפת הכורים הגרעיניים בפוקושימה. מאז המחיר נמצא בירידה תלולה.

הסתכלות עבר זו מוכיחה כי מחיר הסחורה מגיב לביקוש והיצע, בדומה לסחורות רבות אחרות, ולכן נשאלת השאלה האם סימונס מסמן הזדמנות השקעה לשאר המשקיעים ? נתחיל במספר עובדות, האורניום נסחר כיום במחיר של 38$ (Per Lb), עם זאת, עלות ההפקה כמעט כפולה ממחיר זה. חוסר שיווי המשקל בשוק לא צפוי להחזיק מעמד לאורך זמן. מפיקים גדולים של המתכת הקטינו תפוקה ומפיקים חלשים נעלמים מהשוק. ההפסדים לא יכולים להימשך לעד וההנחה היא שמחירי האורניום יטפסו לפחות למחירי ההפקה. זוהי המגמה בצד ההיצע.
בצד הביקוש רואים עלייה, יפן ציינה שהיא מחזירה לפעולה מספר כורים גרעיניים וגם מדינות ענק דוגמת סין והודו מרחיבות את תוכניות למימוש פרויקטים של אנרגיה גרעינית. ככל שההיצע מתכווץ והביקוש גדל, מחירי האורניום צפויים לעלות. הגם שאין לדעת מתי העלייה תתחיל, הסביבה העסקית בשוק מבססת תשתית לעליות מחירים.

משקיעים שמזהים את תנאי השוק ורואים בתנאים הנוכחיים הזדמנות לכניסה לשוק האורניום, כדאי שיכירו את קאמקו. עליית מחירי האורניום עשויה להגדיל את רווחיות החברה באופן משמעותי, זאת לצד היתרון לגודל – החברה מפיקה כיום 16% מתפוקת האורניות העולמית. לאור הכניסה של סימונס בחנו אלו גורואים מחזיקים מניות בחברה. אחד המשקיעים הגדולים בחברה היא חברת ההשקעות Manning & Napier, המנהלת נכסים בהיקף של 48 מיליארד דולר ומחזיקה בנתח של 274 מיליון דולר ב- Cameco, משקיע ידוע נוסף הוא לא אחר מאשר ג'ורג סורוס, משקיע העל, המחזיק בחברה פוזיציה של 38 מיליון דולר.

אז מיהי קאמקו ?
שם החברה מורכב מהאותיות הראשונות של השם המלא של החברה:  Cameco - Canadian Mining and Energy Corporation. החברה עוסקת בעיקר בכריה, זיקוק, ייצור ומסחר באורניום כדלק עבור כורים גרעיניים. ניתן להבין משם החברה שהיא פועלת בקנדה, המוכרת כמחסן המחצבים של העולם, אולם לא רק, החברה מפיקה אורניום גם בארה"ב וגם בקזחסטאן. במצגת למשקיעים מציינת החברה כי עד 2024 צפויים להיכנס לפעולה 84 תחנות כוח גרעיניות, בעיקר בסין והודו.
ברבעון הרביעי של 2014 דיווחה החברה על ירידה של 9% בהכנסות לסך של 889 מיליון דולר קנדי, אולם הרווח הנקי טיפס ב – 14% לסך של 73 מיליון דולר. החברה מחלקת דיבידנדים רבעוניים באופן קבוע כבר 17 שנה, תשואת הדיבידנד עומדת על 2% ושווי החברה הינו 6.8 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3