תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

בדיקת סטוקר: אלו המניות ואיגרות החוב שבית ההשקעות מיטב דש הכניס לתיק

סטוקר בדק אילו מניות ואיגרות החוב רכשו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות של בית ההשקעות

בית ההשקעות מיטב דש הוא אחד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל המחזיק מחלקת מחקר ועשרות אנליסטים ומנהלי השקעות. סטוקר בדק אילו ניירות ערך חדשים נקנו על ידי קרנות הנאמנות של בית ההשקעות.

a1sx2_Original1_money_02.jpg

בקרב מניות היתר נכנס בית ההשקעות להשקעה של למעלה מ – 111 אלף שקלים במניית תדיראן, שזינקה בשנה האחרונה 170%. תדיראן, העוסקת בעיקר בתחום מיזוג האויר, דיווחה ברבעון האחרון על רווח נקי של 25 מיליון שקל ותזרים מזומנים גבוה של 65 מיליון שקל. לחברה הון עצמי של 165 מיליון שקל והיא הכריזה במועד הדוח על דיבידנד של 15 מיליון שקלים.

לחצו כאן לצפייה באחזקות הגדולות בקרנות הנאמנות של מיטב דש

בין המניות הזרות נכנס בית ההשקעות ללא פחות מ- 10 מניות הנסחרות בחו"ל. בין המניות החדשות של בית ההשקעות נמנות: ענקית התקשורת וודאפון (VOD), חברת התקשורת הסלולרית אס.בי.אי. קומיוניקיישן (SBAC), חברת ייצור המשאיות פקאר (PCAR), חברת ייצור החשמל אנטרג'י (ETR), רשת החנויות המוזלות דולר טרי סטורס (DLTR), חברת ה – IT קומפיוטר אסוסייטס אינטרנשיונאל (CA), יצרנית מוצרי האריזה במיס (BMS), חברת פיתוח התרופות אב-וי (ABBV), הנציגה הישראלית אראר מדיה (RRM) וחברת הכוננים הקשיחים סיגייט (STX).

בתחום האג"ח הקונצרני מסמנים במיטב דש חמש אגרות חוב חדשות מקומיות: אג"ח א' של חברת אמ.די.ג'י – אחת מחברות האג"ח העולות החדשות מארה"ב, העוסקת בנדל"ן מניב לגיל השלישי, מגורים ומשרדים בניו יורק. אג"ח נוסף הינו אג"ח י' של חברת כלכלית ירושלים העוברת טלטלה בימים אלו על רקע העברת השליטה מידיו של אליעזר פישמן. 2 אג"חים נוספים שמסמנים במיטב דש הינם אגרות החוב של חברת פורמולה המחזיקה במטריקס, סאפיינס ומג'יק – ההשקעה של מיטב דש בשני אג"חים אלו מסתכמת לכ-  18 מיליון שקל. האג"ח החדשה האחרונה אליה נכנס בית ההשקעות, בהיקף של כ – 10 מיליון שקל, הינה אג"ח מסדרה ו' של חברת שופרסל שדיווחה לאחרונה על שיפור בדוחות הכספיים על רקע קשייה של רשת מגה המנוהלת תחת חברת אלון ריבוע כחול.

בקרב אגרות החוב הזרות, החליטו בבית ההשקעות להיכנס להשקעה לארבע אגרות חוב חדשות. הראשונה הינה אגרת חוב של חברת אב-וי, אשר עוסקת בפיתוח תרופות ונסחרת בארה"ב. אגרת חוב זו נפדית במאי 2018 ומשלמת קופון של 1.8%. אגרת חוב נוספת הינה של חברת הצמיגים Goodyear הנפדית באוגוסט 2020 ונושאת קופון של 8.75%. ומתחום הצמיגים לתחום הרכב, אגרת חוב חדשה נוספת שנרכשה על ידי בית ההשקעות הינה של חברת הרכב הגרמנית דיימלר. אגרת החוב זו נפדית ביולי 2019 ונושאת קופון של 2.25%. אגרת החוב הזרה האחרונה אליה נכנס מיטב דש הינה אגרת חוב של הבנק לפיתוח של סינגפור, הנפדית ביולי 2021 ונושאת קופון של 2.246%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3