תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

ספין-אוף השבוע של סטוקר: ווסט-רוק מפצלת את חטיבת הכימיקלים המיוחדים

הפיצול שנולד לאחר הפעלת לחץ מצד משקיע אקטיביסט צפוי להסתיים ברבעון הראשון של 2016

פיצול של פעילות לחברה נפרדת, או כפי שהוא מכונה בלועזית "ספין-אוף" (Spin-off) הוא מהאירועים המעניינים בשוק ההון. הפרדת חטיבה או חברת בת לחברה עצמאית, מהווה הזדמנות למשקיעים לנסות ולהעריך האם החלקים באמת שווים יותר מהעוגה הנוכחית.

בתקופה האחרונה ראינו גל של ספין אופים מתוכננים בוול סטריט הכולל חברות ענק כמו אי-ביי, ג'נרל אלקטריק, יאהו וחברות פחות מוכרות למשקיע הישראלי, אך לא פחות מעניינות. הפעם נתמקד בפיצול של חטיבת הכימיקלים המיוחדים של חברת האריזה האמריקאית ווסט-רוק (WestRock Company) הנסחרת בבורסת ניו-יורק תחת הסימול WRK.

a1sx2_Original1_NYSE_Advanced_Trading_Floor.jpg

מוקדם יותר השנה הודיעו החברות מידווסטווקו ורוקטן קומפני על מיזוג ביניהן. המיזוג, שהושלם ביולי האחרון, יצר את ווסט-רוק – חברת האריזה האמריקאית השנייה בגודלה עם שווי שוק של 16 מיליארד דולר, 42 אלף עובדים ב-30 מדינות בעולם, קצת אחרי אינטרנשיונאל פייפר קומפני המובילה את הענף.

החברה הממוזגת צפויה לייצר הכנסות שנתיות של 15.7 מיליארד דולר ו-EBITDA  של 2.9 מיליארד דולר. זאת לאחר שהחברה הממוזגת מעריכה שתוכל לייצר חיסכון של 300 מיליון דולר בהוצאות בשל הסינרגיה בין שתי החברות.

בטרם השלמת המיזוג, הודיעה מידווסטווקן על מהלך משלה - פיצול חטיבת הכימיקלים המיוחדים של החברה לחברה נפרדת.

מידווסטווקו עצמה מתרכזת בייצור חומרי אריזה מנייר וקרטון, ניירות מיוחדים ואספקה משרדית. לאורך השנים ידעה החברה להיפרד מעסקים נלווים, כשהיא יוצרת לבעלי המניות שלה ערך משמעותי – 4 מיליארד דולר לאורך העשור האחרון. בין היתר נפרדה בתזמון טוב מפעילות הניירות לכתיבה והדפסה ומהחטיבה לניהול יערות בארה"ב.
את המהלך שעל הפרק התניעה חברת ההשקעות סטארבורד ואליו
(Starboard Value) אשר ביוני 2014 נכנסה לפוזיציה בנייר ורכשה החזקה של 6.1% מהון המניות. סטארבורד דחפה את הנהלת מידווסטווקו לבצע מהלכים להציף ערך, ביניהם רכישה חוזרת של מניות בהיקף של חצי מיליארד דולר, מיצוי שווי הנדל"ן וכמובן – מכירת פעילות הכימיקלים המיוחדים.

חטיבת החומרים המיוחדים של מידווסטווקו מיצרת כימיקלים המשמשים להדפסה בדיו, סלילת אספלט, דבקים, כמו גם לחקלאות, נייר ותעשיית הפטרוליום. בנוסף לזאת מייצרת החטיבה פחם פעיל המשמש לניטור וסינון פליטת גזים במכוניות ומשאיות כמו גם במתקני טיהור שונים. כהכנה למהלך, שינתה החטיבה את שמה לאינג'ווטי (Ingevity) .

לאחר השלמת הפיצוי, שצפוי להתבצע במהלך הרבעון הראשון של 2016 בחלוקה ללא מס לבעלי המניות, לאינג'ווטי תסחר תחת הסימול MGVT בבורסת ניו-יורק. ביום השלמת הפיצול, בעלי המניות של ווסט-רוק יחזיקו ב-100% מהון המניות של לאינג'ווטי. החטיבה צפויה להעסיק כ-1,600 עובדים בארה"ב, ברזיל וסין ולשרת לקוחות ב-60 מדינות.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3