תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

אלו מניות הטכנולוגיה המועדפות על הגופים המוסדיים

סטוקר בדק מיהן מניות הטכנולוגיה שהמוסדיים מאמינים שישיגו תשואה עודפת

אפל, גוגל ומיקרוסופט הן רק חלק ממניות הטכנולוגיה הגדולות בוול סטריט שמרכזות את הכסף הכבד של המוסדיים הישראלים. סטוקר בדק מיהן המניות הבולטות בפורטפוליו ההשקעות המצרפי של המוסדיים ומי הגופים המרכזיים בכל מניה.

בקרב תיקי החיסכון הארוך, ענקית החיפוש גוגל (GOOG) עדיין ניצבת בביטחון כמניית הטכנולוגיה הגדולה ביותר במניות הזרות, והמניה הזרה עם הפוזיציה השנייה בגודלה בכלל המניות הזרות בתיקים הישראליים. היקף ההשקעה הישראלית עמד על 717 מיליון שקל בחסכון הארוך, ועוד 72 מיליון שקל בקרנות הנאמנות נכון לסוף אוגוסט. עד כה השנה המניה לא הוכיחה את עצמה, כשהיא איבדה כ-10% במהלך 2014. בין המחזיקים הישראלים הגדולים ניתן למצוא את מנורה, מגדל, אלטשולר שחם, כלל ואנליסט.

במקום השני, ישראלית. הפוזיציה השנייה בגודלה בקרב מניות הטכנולוגיה בוול סטריט בתיקי חיסכון הארוך היא מלאנוקס (MLNX). החברה מיוקנעם מתמחה בפיתוח וייצור של רכיבים אלקטרוניים המיועדים להעברת אינפורמציה מהירה בין שרתים ומערכות אחסון באמצעות מערכות תקשורת. על אף העובדה שהמניה נמחקה מהמסחר בבורסה בת"א ניכר כי המוסדיים עדיין מאמינים בחברה. נכון לסוף יוני, בחיסכון הארוך מחזיקים כיום כ-565 מיליון שקל במניה. אם בוחנים את תשואת המניה נראה כי הבחירה במלאנוקס לא ממש הצדיקה עצמה: מתחילת השנה עלתה מניית מלאנוקס ב-8.6% לעומת תשואה של 11.2% שרשם מדד נאסד"ק. בין המחזיקים הבולטים ניתן למצוא את מגדל, הראל וכלל.

a1sx2_Thumbnail1_computer01.jpg

גם הבאה בתור היא ישראלית. אורמת טכנולוגיות (ORA), חברת האנרגיה הגיאותרמית בשליטת קרן פימי ומשפחת ברוניצקי נמצאת במקום השלישי מקרב מניות הטכנולוגיה הזרות בתיקי החיסכון הארוך. הפוזיציה עומדת  על 501 מיליון שקל נכון לעדכון האחרון. נכון לסוף יוני, בין המחזיקים הבולטים ניתן למצוא את מגדל, מנורה, פסגות והראל.

מניית הטכנולוגיה הרביעית בגודלה בתיק החיסכון הארוך הישראלי היא חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם – אפל (AAPL). הפוזיציה של המוסדיים הישראלים מסתכמת ב-377 מיליון שקל בחיסכון הארוך, ועוד 54 מיליון שקל בקרנות הנאמנות. הישראלים הבולטים בנייר הם מגדל, אלטשולר שחם, מיטב דש והראל.
את החמישייה הפותחת נועלת ענקית התקשורת קומקאסט (CMCSA). קומקאסט הינה חברת התקשורת והכבלים הגדולה בעולם בהיקף הכנסות, חברת הכבלים הגדולה בעולם וספקית האינטרנט הגדולה בעולם. בנוסף החברה היא השלישית בגודלה בטלפוניה בארה"ב. ההשקעה הישראלית במניה מסתכמת ב-290 מיליון שקל. השנה רשמה המניה תשואה של 6.5% עד כה. בין המחזיקים הישראלים הבולטים בנייר ניתן למצוא את מנורה, פסגות ואנליסט.
בקרנות הנאמנות מעדיפים המוסדיים להחזיק במניית אורבוטק הישראלית, מיקרוסופט ובענקית ציוד הרשת סיסקו.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3