תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

אלו מניות הטכנולוגיה המועדפות על הגופים המוסדיים

סטוקר בדק מיהן מניות הטכנולוגיה שהמוסדיים מאמינים שישיגו תשואה עודפת

אפל, גוגל ומיקרוסופט הן רק חלק ממניות הטכנולוגיה הגדולות בוול סטריט שמרכזות את הכסף הכבד של המוסדיים הישראלים. סטוקר בדק מיהן המניות הבולטות בפורטפוליו ההשקעות המצרפי של המוסדיים ומי הגופים המרכזיים בכל מניה.

בקרב תיקי החיסכון הארוך, ענקית החיפוש גוגל (GOOG) עדיין ניצבת בביטחון כמניית הטכנולוגיה הגדולה ביותר במניות הזרות, והמניה הזרה עם הפוזיציה השנייה בגודלה בכלל המניות הזרות בתיקים הישראליים. היקף ההשקעה הישראלית עמד על 717 מיליון שקל בחסכון הארוך, ועוד 72 מיליון שקל בקרנות הנאמנות נכון לסוף אוגוסט. עד כה השנה המניה לא הוכיחה את עצמה, כשהיא איבדה כ-10% במהלך 2014. בין המחזיקים הישראלים הגדולים ניתן למצוא את מנורה, מגדל, אלטשולר שחם, כלל ואנליסט.

במקום השני, ישראלית. הפוזיציה השנייה בגודלה בקרב מניות הטכנולוגיה בוול סטריט בתיקי חיסכון הארוך היא מלאנוקס (MLNX). החברה מיוקנעם מתמחה בפיתוח וייצור של רכיבים אלקטרוניים המיועדים להעברת אינפורמציה מהירה בין שרתים ומערכות אחסון באמצעות מערכות תקשורת. על אף העובדה שהמניה נמחקה מהמסחר בבורסה בת"א ניכר כי המוסדיים עדיין מאמינים בחברה. נכון לסוף יוני, בחיסכון הארוך מחזיקים כיום כ-565 מיליון שקל במניה. אם בוחנים את תשואת המניה נראה כי הבחירה במלאנוקס לא ממש הצדיקה עצמה: מתחילת השנה עלתה מניית מלאנוקס ב-8.6% לעומת תשואה של 11.2% שרשם מדד נאסד"ק. בין המחזיקים הבולטים ניתן למצוא את מגדל, הראל וכלל.

a1sx2_Thumbnail1_computer01.jpg

גם הבאה בתור היא ישראלית. אורמת טכנולוגיות (ORA), חברת האנרגיה הגיאותרמית בשליטת קרן פימי ומשפחת ברוניצקי נמצאת במקום השלישי מקרב מניות הטכנולוגיה הזרות בתיקי החיסכון הארוך. הפוזיציה עומדת  על 501 מיליון שקל נכון לעדכון האחרון. נכון לסוף יוני, בין המחזיקים הבולטים ניתן למצוא את מגדל, מנורה, פסגות והראל.

מניית הטכנולוגיה הרביעית בגודלה בתיק החיסכון הארוך הישראלי היא חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם – אפל (AAPL). הפוזיציה של המוסדיים הישראלים מסתכמת ב-377 מיליון שקל בחיסכון הארוך, ועוד 54 מיליון שקל בקרנות הנאמנות. הישראלים הבולטים בנייר הם מגדל, אלטשולר שחם, מיטב דש והראל.
את החמישייה הפותחת נועלת ענקית התקשורת קומקאסט (CMCSA). קומקאסט הינה חברת התקשורת והכבלים הגדולה בעולם בהיקף הכנסות, חברת הכבלים הגדולה בעולם וספקית האינטרנט הגדולה בעולם. בנוסף החברה היא השלישית בגודלה בטלפוניה בארה"ב. ההשקעה הישראלית במניה מסתכמת ב-290 מיליון שקל. השנה רשמה המניה תשואה של 6.5% עד כה. בין המחזיקים הישראלים הבולטים בנייר ניתן למצוא את מנורה, פסגות ואנליסט.
בקרנות הנאמנות מעדיפים המוסדיים להחזיק במניית אורבוטק הישראלית, מיקרוסופט ובענקית ציוד הרשת סיסקו.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3