תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

מניות שכדאי לסמן בזמן שמחיר הנפט צונח

מחיר הנפט צונח ואלו המניות שעשויות להתברר כהזדמנויות השקעה בלתי חוזרות

בחודשים האחרונים הכלכלה העולמית סופגת זעזועים על רקע צניחת מחירי הנפט מרמה של למעלה מ–100 דולר לחבית לרמה של פחות מ- 60 דולר לחבית. ארגון אופ"ק, קרטל יצרניות הנפט הגדולות בעולם, אשר במשך 4 עשורים שמר על מחירי נפט מווסתים וגרף מאות מיליארדי דולרים, נראה כי אינו רלוונטי עוד. מדינות הקרטל כמו אירן, עיראק וונצואלה שנאלצות להתמודד עם עלויות הפקת הנפט לצד כלכלה שהכנסותיה לא מגוונת  ומתבססת בעיקר על כלכלת נפט, נמצאות על סף התמוטטות. מסיבה זו, רוסיה, אחת הכלכלות והמדינות המשפיעות בעולם, נאלצה בצד קיצוני להקפיץ את הריבית לרמה של 17% אחוז על רקע התמוטטות הרובל ביחס לדולר. הון עתק זורם החוצה מהמדינה תוך שהבורסה הרוסית מתרסקת.
מנגד, כלכלת ארה"ב, 6 שנים אחרי המשבר הפיננסי החמור של העשורים האחרונים, מתאוששת, הגם בקצב איטי. המנוע הכלכלי מספר אחד בעולם, הצריכה הפרטית בארה"ב מקבלת זריקת מרץ על רקע מחירי הדלקים שיורדים ומשאירים יותר דולרים בכיס של הצרכן האמריקאי. אבל הצרכן האמריקאי לא לבד, ישנם סקטורים וחברות שירידת מחירי הנפט משאירות אצלן בכיס הון עתק. סטוקר בדק מיהן המניות שעשויות ליהנות מהמצב.

a1sx2_Original1_oil_West_Texas_Pumpjack-1.JPG

פדקס (FDX) – הוצאה על דלק היא אחת ההוצאות המשמעותיות של ענקית ההובלה. מסיבה זו,  לצניחה במחירי הנפט השפעה ישירה וחיובית על שורת הרווח הנקי של החברה. מניית החברה עלתה בחודשים האחרונים ב-18% ונסחרת ברמת מחירים הגבוהה אי פעם לפי שווי של כ-49 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 0.45%.
סי.בי.או.אי הולדינגס (CBOE) – בורסת האופציות הגדולה בארה"ב פורחת על רקע התנודתיות. השינוי במחירי הנפט בשלושת החודשים האחרונים הובילו למסחר ער בנכסי הבסיס וכפועל יוצא בנגזרות הפיננסיות – האופציות. מניית החברה עלתה ב- 14% ונסחרת בשווי של 5.2 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 1.34%.
אינטרקונטיננטל אקסצ'יינג (ICE) - כמו סי.בי.או.אי גם בורסת סחורות עולמית הזוכה למחזורי מסחר אדירים על רקע תנודתיות מחירי הנפט – כלומר החברה זוכה מצד הסוחרים לעמלות עצומות. מניית החברה עלתה ב- 10% בשלושה החודשים האחרונים, נסחרת לפי שווי של 24 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 1.2%.
קארמקס (KMX) – לאור צלילת מחירי הנפט למחירים נמוכים בקנה מידה היסטורי, החברה העוסקת במסחר בכלי רכב, ובעלת פריסה בכל רחבי ארה"ב עתידה לראות זינוק בביקוש לרכבים. מניית החברה עלתה ב-12% בשלושה החודשים האחרונים, לרמות שיא של כל הזמנים בשווי של כ- 12 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3