תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

מניות שכדאי לסמן בזמן שמחיר הנפט צונח

מחיר הנפט צונח ואלו המניות שעשויות להתברר כהזדמנויות השקעה בלתי חוזרות

בחודשים האחרונים הכלכלה העולמית סופגת זעזועים על רקע צניחת מחירי הנפט מרמה של למעלה מ–100 דולר לחבית לרמה של פחות מ- 60 דולר לחבית. ארגון אופ"ק, קרטל יצרניות הנפט הגדולות בעולם, אשר במשך 4 עשורים שמר על מחירי נפט מווסתים וגרף מאות מיליארדי דולרים, נראה כי אינו רלוונטי עוד. מדינות הקרטל כמו אירן, עיראק וונצואלה שנאלצות להתמודד עם עלויות הפקת הנפט לצד כלכלה שהכנסותיה לא מגוונת  ומתבססת בעיקר על כלכלת נפט, נמצאות על סף התמוטטות. מסיבה זו, רוסיה, אחת הכלכלות והמדינות המשפיעות בעולם, נאלצה בצד קיצוני להקפיץ את הריבית לרמה של 17% אחוז על רקע התמוטטות הרובל ביחס לדולר. הון עתק זורם החוצה מהמדינה תוך שהבורסה הרוסית מתרסקת.
מנגד, כלכלת ארה"ב, 6 שנים אחרי המשבר הפיננסי החמור של העשורים האחרונים, מתאוששת, הגם בקצב איטי. המנוע הכלכלי מספר אחד בעולם, הצריכה הפרטית בארה"ב מקבלת זריקת מרץ על רקע מחירי הדלקים שיורדים ומשאירים יותר דולרים בכיס של הצרכן האמריקאי. אבל הצרכן האמריקאי לא לבד, ישנם סקטורים וחברות שירידת מחירי הנפט משאירות אצלן בכיס הון עתק. סטוקר בדק מיהן המניות שעשויות ליהנות מהמצב.

a1sx2_Original1_oil_West_Texas_Pumpjack-1.JPG

פדקס (FDX) – הוצאה על דלק היא אחת ההוצאות המשמעותיות של ענקית ההובלה. מסיבה זו,  לצניחה במחירי הנפט השפעה ישירה וחיובית על שורת הרווח הנקי של החברה. מניית החברה עלתה בחודשים האחרונים ב-18% ונסחרת ברמת מחירים הגבוהה אי פעם לפי שווי של כ-49 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 0.45%.
סי.בי.או.אי הולדינגס (CBOE) – בורסת האופציות הגדולה בארה"ב פורחת על רקע התנודתיות. השינוי במחירי הנפט בשלושת החודשים האחרונים הובילו למסחר ער בנכסי הבסיס וכפועל יוצא בנגזרות הפיננסיות – האופציות. מניית החברה עלתה ב- 14% ונסחרת בשווי של 5.2 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 1.34%.
אינטרקונטיננטל אקסצ'יינג (ICE) - כמו סי.בי.או.אי גם בורסת סחורות עולמית הזוכה למחזורי מסחר אדירים על רקע תנודתיות מחירי הנפט – כלומר החברה זוכה מצד הסוחרים לעמלות עצומות. מניית החברה עלתה ב- 10% בשלושה החודשים האחרונים, נסחרת לפי שווי של 24 מיליארד דולר עם תשואת דיבידנד של 1.2%.
קארמקס (KMX) – לאור צלילת מחירי הנפט למחירים נמוכים בקנה מידה היסטורי, החברה העוסקת במסחר בכלי רכב, ובעלת פריסה בכל רחבי ארה"ב עתידה לראות זינוק בביקוש לרכבים. מניית החברה עלתה ב-12% בשלושה החודשים האחרונים, לרמות שיא של כל הזמנים בשווי של כ- 12 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3