תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

מניות האינטרנט מככבות בתיק ההשקעות של המוסדיים

יותר ממיליארד שקל מכספי הפנסיה מנותבים להשקעה בחברות אינטרנט. מי ברשימה?

מפרסום, דרך הימורים ועד קניות – חברות האינטרנט מככבות בתיקים של המוסדיים הישראלים כיום. מבדיקת סטוקר עולה כי יותר מ-1.2 מיליארד שקל מכספי הפנסיה וקרנות הנאמנות שלנו נותבו להשקעות בחברות אינטרנט. אז מהן המניות המועדפות על מנהלי ההשקעות בענף הדינמי ביותר בפורטפוליו?
כמו שכל גלישה באינטרנט מתחילה בדרך כלל באתר של גוגל (GOOG), כך גם בתיק ההשקעות של המוסדיים. מניית ענקית החיפוש מככבת בראש רשימת מניות האינטרנט של המוסדיים וברשימת המניות הזרות בכלל. נכון לעדכון האחרון החזיקו המוסדיים הישראלים מניות גוגל בשווי של כמעט 800 מיליון שקל בחיסכון הארוך ובקרנות הנאמנות. גוגל פועלת כיום בכמעט כל תחום – מאתר האינטרנט שלה שהוא הנצפה ביותר בעולם, דרך שירותי הפרסום (AdWords) שמספק לה כיום את מרבית ההכנסות, דרך שירותי מייל ודפדפן, מכוניות הנוהגת לבד, משקפי חכמים ועוד. בין המחזיקים הישראלים הגדולים ניתן למצוא את מנורה מגדל ואלטשולר שחם.

a1sx2_Original1_20141220-220803.jpg

בונים על השיפור בצריכה

במקום השני ברשימת החזקות האינטרנט הגדולות של המוסדיים ניצב מניית ענקית המסחר המקוון אי-ביי (EBAY). מקומה של איביי במרבית תיק המוסדיים נכבד למדי, אומנם לא בהיקף של גוגל. לפי העדכון האחרון היקף ההחזקות של מוסדיים ישראלים במניית איביי בקרנות ובחסכון ארוך הטווח עמד על 361 מיליון שקל. המחזיקים הישראלים הבולטים בנייר הם מנורה, פסגות והפניקס.
ענקית האינטרנט הבאה חוותה שנה לא פשוטה ב-2014, אך זה לא הפריע למוסדיים לבחור בה כשהשקעה מועדפת. אמזון.קום (AMZN), חברת המסחר האלקטרוני, היא אחת החלוצות של רשת האינטרנט כפי שאנו מכירים כיום. החברה שהחלה לפני 20 שנה כחנות ספרים מקוונת התרחבה במהשך לכמעט כל סוגי המוצרים בעולם, מבגדים ועד מוצרי אלקטרוניקה. המוסדיים הישראלים בחסכון ארוך הטווח מחזיקים במניות אמזון בשווי של 35 מיליון שקל כשהבולטים בינהם הם אלטשולר שחם, מגדל והפניקס.
מניה נוספת החביבה על המוסדיים הישראלים היא ענקית הנסיעות פרייסליין (PCLN) מבית מדרשו של השחקן ויליאם שטנר. המשקיעים הישראלים בחסכון ארוך הטווח מחזיקים במניות פרייסליין בהיקף של 104 מיליון שקל ובקרנות הנאמנות ב-29 מיליון שקל נוספים מהחברה הנסחרת בשווי של 57.8 מיליארד דולר. פרייסליין היא מהחברות החלוצות שאפשרו לנוסעים להזמין חדרים במלונות יוקרה במחירים מוזלים באמצעות האינטרנט. כיום התרחבה החברה גם לפעילויות של השכרת רכב ושיווק כרטיסי טיסה וחבילות
נופש. מאז תחילת 2009 ועד הניבה המניה למשקיעים תשואה חלומית של פי 11 על ההשקעה. למרות זאת, ב-2014 נראה שהמניה מתקשה להתרומם, ומתחילת השנה המניה איבדה 7.2%. המחזיקים הישראלים הבולטים בנייר הם אלטשולר שחם, פסגות ומגדל.

מהמרים כחול לבן

ומבתי מלון המעבר הטבעי הוא להימורים. חברת ההימורים ומשחקים מקוונים 888 (888) מוכרת היטב למשקיעים הישראלים הודות לקשר הישראלי של מייסדי החברה, צמד האחים אבי ואהרון שקד ושי ורון בן יצחק. החברה הוקמה ב-1997 ונרשמה למסחר בלונדון ב-2005. היא מאוגדת באופן רשמי בגיבלרטר, ומשם מגיע רישיון ההימורים של החברה. החברה מציעה מספר רב של אפשרויות להימורים, הבולטים והמוצלחים ביניהם הם פוקר ובינגו. המניה פופלרית במיוחד בקרב קרנות הנאמנות בישראל המחזיקות במניות 888 בשווי 39 מיליון שקל ועוד 27 מיליון שקל אותם משקיעים הגופים המוסדיים באפיקי החסכון ארוך הטווח. המוסדיים הבולטים בנייר הם הפניקס, מנורה, ילין לפידות ואי.בי.אי.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3