תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית
משקיע/ה
חברה ציבורית

מחברת תרופות במסע רכישות אגרסיבי להופעות חיות – אלו המניות שסימנו המוסדיים ברבעון השני

חמש מניות זרות שמנהלי ההשקעות הגדולים בישראל חושבים שכדאי להכניס לתיק

בכתבה חמישית בסדרה סטוקר ממשיך לחשוף בפניכם את המניות החדשות שנכנסות לתיק ההשקעות של המשקיעים הגדולים בישראל. מי החברות שסימנו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות ברבעון השני של השנה?

הורייזון פארמה (HZNP) – את הרשימה פותחת הפעם חברת התרופות הורייזון פארמה. החברה פועלת בעיקר בארה"ב אך רשמית (ולמטרות מיסוי) מטה החברה ממוקם בדבלין שבאירלנד. החברה שהוקמה ב-2005 מתמחה בפיתוח ושיווק תרופות לדלקת מפרקים, כאב ומחלות זיהומיות. כמו חברות אחרות בענף, גם הורייזון נמצאת בתנופת רכישות, כשבשנה שעברה רכשה את וידארה ת'רפיוטיקס ב-660 מיליון דולר ובמרץ האחרון ביצעה את הרכישה הגדולה ביותר שלה, זאת לאחר שרכשה את הייפריון ת'רפיוטיקס תמורת 1.1 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_earth-money.jpg

כאן לא נעצרו מאמצי הצמיחה של הורייזון ובחילת מרץ הגישה הצעה לרכישת מניות דפומד האמריקאית בתמורה ל-3 מיליארד דולר – פרמיה של 42% על המחיר בשוק. כמו במקרה טבע-מיילן, הנהלת דפומד דחתה את פניותיה של הורייזן וזו החליטה ללכת ישירות לבעלי המניות של דפומד. השוק מפרגן למהלכים של הורייזן ומאז תחילת השנה זינק שווי השוק של החברה ב-141% לכ-4.9 מיליארד דולר.

מנהל קרנות הנאמנות שהכניס את מניית הורייזון לתיק הוא הלמן אלדובי.

הקלה מיינינג (HL) –הקלה מיינינג היא חברת כריית מתכות אמריקאית מאיידהו. לחברה מכרות בצפון אמריקה – בדרום אלסקה, צפון איידהו ובמחוז קוויבק שבקנדה. היא יצרנית הכסף הגדולה ביותר בארה"ב ובנוסף היא מפיקה גם מטילי זהב. על רקע הירידה במחירי מתכות הבסיס החברה הציגה בתחילת החודש דו"ח מאכזב לרבעון השני עם ירידה של 11% בהכנסות ל-104 מיליון דולר והפסד של 5 סנט למניה – לעומת צפי בשוק להפסד של סנט אחד בלבד. מאז תחילת השנה איבדה המניה 22.2%, כשהקלה נסחרת לפי שווי של 819.6 מיליון דולר.

מנהל קרנות הנאמנות שהכניס את מניית הקלה מיינינג לתיק הוא אלומות-ספרינט.

וות'רפורד אינטרנשיונאל (WFT) – החברה הבאה מגיעה אלינו משוויץ. וות'רפורד היא אחת מהחברות הגדולות לשירותים בתחום הנפט והגז. וות'רפורד מספקת כלים ושירותים לביצוע קידוחים, הערכות, הפקה ובניית צנרת הובלה לנפט וגז טבעי ברחבי העולם. החברה פועלת ב-100 מדינות עם כ-60 אלף עובדים.

לצפייה בכל המניות שהגופים המוסדיים בישראל קונים ומוכרים

בדומה לחברות אחרות בענף בו היא פועלת, וותר'פורד סובלת מהשפל במחיר הנפט כשהיא רשמה ירידה של 36% במכירות הרבעון האחרון שלה שהסתכמו ב-2.4 מיליארד דולר. בשורה התחתונה רשמה הפסד של 10 סנט למניה לעומת רווח של 24 סנט ברבעון המקביל שלה. מתחילת השנה התכווץ שווי השוק של וות'רפורד ב-13.6% והיא נסחרת לפי שווי של 7.7 מיליארד דולר.

מנהל קרנות הנאמנות שהכניס את מניית וות'רפורד לתיק הוא הראל-פיא.

טטרה טכנולוג'יז (TTI) – ממשיכים עם אותו התחום, טטרה טכנולוג'יז מטקסס גם היא חברת שירותים לענף הנפט והגז. באמצעות חמש חטיבות שונות טטרה פועלת בתחום ייצור הנוזלים השונים המשמשים לקידוחים ברחבי העולם, חטיבת הערכת התפוקה הפועלת בענף הפראקינג, שירותי וציוד דחיסה ושירותים לקידוחים במעמקי הים כולל סגירת בארות. באופן מרשים הציגה המניה עליה של 12.1% המשקף לטטרה שווי שוק של 596 מיליון דולר.

מנהל קרנות הנאמנות שהכניס את מניית טטרה לתיק הוא הראל-פיא.

לייב ניישן (LYV) – נועלת את הכתבה הפעם היא חברת לייב ניישן מבוורלי הילס שבקליפורניה, החברה המובילה בתחום ההופעות החיות בארה"ב, ואחת הגדולות בעולם. החברה התמזגה עם המתחרה טיקטמאסטר ב-2010 והפכה דה פקטו למונופול בתחום – כמעט ואין הופעה חיה בארה"ב שלא מוכרת כרטיסים דרך לייב ניישן, ומעניקה לה בדרך עמלה נאה (אשר זוכה לביקורת ציבורית). החברה מחתימה אמנים מובילים (יו 2, מדונה, ג'יי זי) וזוכה באקסקלוסיביות בהפצת ומכירת האירועים שלהם.

ברבעון הראשון של 2015 הציגה החברה הכנסות של 1.12 מיליארד דולר – בדומה לרבעון המקביל. למרות זאת, עלויות תפעול גבוהות הביאו להפסד של 58 מיליון דולר - כפול מההפסד ברבעון המקביל. מאז תחילת השנה הוסיפה המניה 0.8%, כשלייב ניישן נסחרת לפי שווי של 5.3 מיליארד דולר.

מנהל קרנות הנאמנות שהכניס את מניית לייב ניישן לתיק הוא הראל-פיא.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3