תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית
משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע ג'ון קילי בתיק ברבעון הראשון של 2015

חמש מניות בהן פתח קילי פוזיציה ברבעון הראשון של השנה וחמש מניות שבחר לממש

לאחר שמוקדם יותר השבוע סקרנו את ההחזקות הגדולות בתיק ההשקעות של גורו ההשקעות ג'ון קילי, סטוקר בדק אילו מניות רכש ואילו הוא בחר לממש ברבעון הראשון.

אורבן אדג' פרופרטיז (UE) – המהלך הגדול ביותר שביצע קילי ברבעון הראשון היה רכישת 1.5 מיליון מניות אורבן אדג' בשווי של 35 מיליון דולר. אורבן אדג' פוצלה מתוך ורנאדו בתחילת השנה הנוכחית והיא קרן ריט המתמחה בקניונים ומרכזי קניות פתוחים ב-10 מדינות בארה"ב (ופורטו ריקו), בעיקר חוף המזרחי.

המהלך של הפיצול נועד לאפשר לחברת האם להתמקד בעסקי הנדל"ן המסחרי וחנויות הקמעונאות שלה, ולאורבן אדג' להרחיב את פעילותה שלה. בינתיים מאז תחילת הרבעון השני איבדה המניה 5.7%, כשהיא נסחרת לפי שווי שוק של 2.2 מיליארד דולר. ברקע למגמה השלילית במניה: אי-הוודאות סביב מועד העלאת הריבית של הפד ונתוני צמיחה וצריכה חלשים בארה"ב.

a1sx2_Original1_bull_bear_market.jpg

ויסטה אאוטדור (VSTO) – השקעה בהיקף דומה לזה של אורבן אדג' ביצע קילי המנוח ברבעון במניות ויסטה אאוטדור, המתמחה בציוד ספורט, מה שמשמעותו בארה"ב – רובים, תחמושת ועוד! בעבר הזכרנו את ויסטה שפוצלה מתוך אליאנט טקסיסטמס, בעקבות המיזוג של האחרונה עם אוביטל. הפיצול הושלם בסוף ינואר האחרון. בסוף יולי הודיעה ויסטה על רכישת קאמל בק, יצרנית ציוד שתייה לטיולים ולשימוש צבאי בתמורה ל-412.5 מיליון דולר. מאז הפיצול טיפסה המניה 37.6% לשווי של 3 מיליארד דולר.

האוטון מאפין הרקורט (HMHC) – קילי גם פתח פוזיציה בחברת עזרי הלימוד הבוסטונית האוטון מאפין כשרכש מיליון מניות בשווי של 24 מיליון דולר. מדובר בחברה עם היסטוריה עשירה שהחלה כבר ב-1832 עם סופרים מפורסמים כמו ראלף וולדו אמרסון, הנרי דיוויד ת'רו ועוד. החברה מתמחה בספרי לימוד, טכנולוגיה לימודית וספרי ילדים ונוער.

בעקבות המשבר העולמי עברה החברה שני ארגונים מחדש שכללו העברת מניות לנושים, מחיקת חוב מאסיבית והזרמת כספים מחודשת. אלו התרחשו בשנים 2009-2010, ובשנת 2013 הונפקה החברה. מאז סוף הרבעון הראשון איבדה מניית האוטון 2.9% והחברה נסחרת לפי שווי שוק של 3.2 מיליארד דולר.

טקסס קפיטל בנקשרס (TCBI) – קילי פתח גם פוזיציה בבנק הטקסני טקסס קפיטל בנקשיירס עם 473 אלף מניות בשווי של 23 מיליון דולר. הבנק החל ב-1998 עם הון של 80 מיליון דולר במטרה להיות הבנק המוביל לעסקים בטקסס. מאז הוא גדל להיות אחד מהבנקים הגדולים בטקסס עם רווח נקי של 136 מיליון דולר בשנה שעברה – עליה של 12% לעומת השנה הקודמת. מאז תחילת אפריל זינקה מניית הבנק ב-18.7% לשווי של 2.7 מיליארד דולר.

קסניה הוטלס אנד ריזורטס (XHR) – נועלת את רשימת 5 ההשקעות הגדולות ביותר בהן פתח גורו ההשקעות פוזיציה ברבעון השני היא חברת הנופש קסניה הוטלס, זאת לאחר שבמהלך התקופה רכש קילי 837 אלף מניות בהיקף של 19 מיליון דולר.

קסניה הוטלס הוחזקה על ידי קרן הריט אינלנד אמריקן שהחליט לפצל את קסניה בקיץ שעבר. הפיצול הושלם בתחילת פברואר האחרון אז הונפקה קסניה למסחר בבורסה בניו יורק. לקסניה 46 מלונות ב-20 מדינות בארה"ב המופעלים על ידי הייאט, הילטון, מאריוט וסטארווד. החברה  החלה את חייה הציבוריים ברגל שמאל עם הפסד של 15 מיליון  דולר ברבעון הראשון, ההפסד הראשון מזה ארבע רבעונים. מאז פיצולה איבדה קסניה 2.2% והחברה נסחרת לפי שווי של 2.2 מיליארד דולר.

מהצד השני חיסל במהלך הרבעון הראשון את הפוזיציות שלו בוונדי'ס (WEN), וות'רפורד אינטרנשיונל (WFT), טאון ספורטס אינטרנשיונל (CLUB), אקיוטנט (ATU) ובקלירווטר פייפרס (CLW).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3