תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית
משקיע/ה
חברה ציבורית

חמש מניות אמריקאיות שנמצאות בצומת דרכים ושכדאי לכם לבחון

כתבה שניה בסדרה העוקבת אחר מניות זרות שסימנו המשקיעים המוסדיים בישראל

הראלי שנרשם בשנה האחרונה בשוק המניות האמריקאי ואי-הוודאות לגבי מועד העלאת הריבית בארה"ב, הופכים את מלאכת איתור המניות הנסחרות בוול סטריט למורכבת ביותר. כשמדובר במנהלי השקעות בקרנות נאמנות, שמתחרים להשיג תשואה עדיפה על זו שהשיאו קרנות מתחרות, נראה שמדובר באתגר מורכב במיוחד.

בניסיון לאתר רעיונות השקעה, בדקנו אילו מניות זרות צלחו את מבחני מחלקות המחקר של הגופים המוסדיים בישראל ונכנסו לאחרונה לראשונה לקרנות הנאמנות בישראל. והפעם, חמש מניות אמריקאיות שנמצאות בצומת דרכים ושכדאי לכם לבחון.

a1sx2_Original1_usa_01.jpgוו.אר.גרייס ושות' (GRA) – את הרשימה פותחת הפעם חברת הכימיקלים האמריקאית וו.אר.גרייס ושות'. מדובר בקונגלומרט המנוהל ממרילנד ופועל בשלוש חטיבות מרכזיות: מאיצים (בעיקר זרזים לתעשייה כמו רייני ניקל), חטיבת החומרים (בעיקר מוצרי סילקה), וחטיבת המוצרים לבנייה.

בשנה שעברה וו.אר.גרייס שמה מאחוריה תיק פשיטת רגל שערך 13 שנה סביב האשמות הקשורות לשימוש באסבסט. את השנה סיימה החברה עם הכנסות עלייה מתונה בהכנסות ל-3.2 מיליארד דולר ורווח נקי של 276 מיליון דולר – עלייה של 8% לעומת 2013.

למעשה, הצמיחה בהכנסות היא האתגר המשמעותי איתו תאלץ החברה להתמודד ברבעונים הקרובים. את הרבעון הראשון של 2015 סיימה וו.אר.גרייס עם עלייה של 3.5% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ל-804 מיליון דולר. אם בוחנים את 12 החודשים האחרונים עליהם דיווחה החברה (כולל הרבעון הראשון), מגלים צמיחה אנמית של 0.97% בהכנסות בלבד.

לכן, בכל הקשור לשיפור הרווחיות, סביר להניח שהוא צפוי לנבוע רק מקיצוץ בהוצאות, כך שלפני שנכנסים להשקעה במניה, רצוי כנראה לבחון את שולי הרווח שתציג החברה ברבעונים הקרובים.

בינתיים, מדובר בחברה רווחית למדי, עם שיעור רווח תפעולי של 13.4%, גבוה מהממוצע בענף הכימיקלים שעומד על 12.1%. שיעור נתון זה אפשר לוו.אר.גרייס להציג ב-12 החודשים האחרונים עליהם היא דיווחה רווח נקי בשיעור של 8.5% מההכנסות.

מאז תחילת השנה גדל שווי השוק של החברה ב-2.2% והיא נסחרת לפי שווי שוק של 7.2 מיליארד דולר. 

לא רואים את המשך הכתבה? הירשמו לאתר

* זהו שירות חינמי מאת אתר סטוקר

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3

עמודי חברות ציבוריות