תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

מקנדה להונג קונג – חמש מניות שנסחרות מעבר לים שרכשו מנהלי ההשקעות בקרנות בחודש פברואר

כתבה ראשונה בסדרת כתבות החושפת את המניות הזרות שנכנסו לראשונה בפברואר לקרנות הנאמנות

המסע בעקבות המניות החדשות בקרנות הנאמנות נמשך גם החודש. עם עדכון הנכסים האחרון בקרנות לחודש פברואר, סטוקר משיק היום סדרת כתבות חדשה שחושפת למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות ונכנסו לתיק ההשקעות המצרפי של המוסדיים לראשונה בחודש פברואר. אז מי המניות שמנהלי ההשקעות חושבים שכדאי להכניס לתיק? 

a1sx2_Original1_bursa01.jpg

בלטריקס אקספוריישן (BXE) – פותחת את הסדרה היא בלטריקס אקספוריישן מקנדה העוסקת בהפקת נפט וגז טבעי בעיקר במערב קנדה. על אף הצניחה במחירי הנפט, בלטריקס הצליחה אשתקד להכפיל את הכנסותיה באלו הסתכמו ב-484 מיליון דולר דולר קנדי. בשורה התחתונה הציגה החברה רווח נקי של 163 מיליון דולר קנדי – זינוק של 163% לעומת הרווח ב-2013. מתחילת השנה איבדה מניית בלטריקס 17.3%, כשהחברה נסחרת לפי שווי של 577.8 מיליון דולר.

אופן טקסט (OTEX) – אופן טקסט היא חברת התוכנה הגדולה ביותר בקנדה, כשהיא מתמחה בתוכנות המנהלות מידע בארגונים גדולים. אופן טקסט מעסיקה כיום כשמונת אלפים עובדים ברחבי העולם, כשחלק גדול מהם הצטרף לחברה עקב שורה של רכישות שביצעה החברה. כך למשל, השנה הספיקה אופן טקסט כבר להשלים שתי רכישות – אקיוט קורפריישן ואינפורמטיב גרפיקס.

על אף מאמצי הצמיחה של החברה, נראה כי המשקיעים העדיפו להתמקד בביצועי החברה המקרטעים, זאת לאחר שברבעון הראשון של השנה אופן טקסט הציגה עליה של 1% בהכנסות ל-448 מיליון דולר שתורגמו לצניחה של 21.4% בשורה התחתונה לרווח למניה של 0.9 דולר. הרקע לשחיקה בהכנסות: חולשה במטבעות הפעילות השונים של החברה ברבעון הראשון. מאז תחילת השנה איבדה מניית החברה 17.3%, כשאופן נסחרת לפי שווי של 578 מיליון דולר.

מיזוג ענק

רסטורנטס ברנדס אינטרנשיונל (QSR) – רסטורנטס ברנדס היא חברה חדשה-ישנה שנוצרה בסוף השנה שעברה מהמיזוג של רשת בורגר קינג האמריקאית ורשת בתי הקפה הקנדית טים הורטון. עלות המיזוג הסתכמה ב-12.5 מיליארד דולר ויצרה את רשת המזון המהיר השלישית בגודלה בעולם.

המהלך נבע בין היתר מרצונה של בורגר קינג להפחית את עלויות המיסוי שלה מרמה האמריקאית העומדת על 39.1% לשעור של 26% בלבד הנהוג בקנדה. המהלך כצפוי גרר ביקורת רבה למרות שבורגר קינג כבר הצליחה להפחית את עלות המס שלה בארה"ב באמצעות תכנון מסאגרסיבי לרמה של 27.5%. מאז תחילת השנה הוסיפה מניית החברה 7.94%, כשרסטורנטס נסחרת לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר.

פנדורה איי.אס (PANDORA.CO) – מקנדה נעבור לדנמרק. פנדורה הדנית (בניגוד לפנדורה האמריקאית) היא חברת תכשיטים שנוסדה בתחילת שנות השמונים בקופנהגן. החברה מייצרת תכשיטים שונים בעיקר במפעלה הממוקם בתאילנד והיא מוכרת בשל הצמידים שלה הניתנים להתאמה אישית. לפנדורה נוכחות ב-80 מדינות בעולם עם כ-10 אלף נקודות מכירה.

את 2014 פנדורה סיימה עם הכנסות של 1.8 מיליארד דולר ורווח נקי של 470 מיליון דולר. מאז תחילת השנה הוסיפה פנדורה 35%, כשהחברה נסחרת לפי שווי 12.5 מיליארד דולר (83.2 מיליארד קרונות דניות).

קרן ריט שמנהלת 40% מהבתים בהונג קונג

דה לינק ריט (0823.HK) – את הרשימה להפעם סוגרת דה לינק מהונג קונג. דה לינק ריט היא קרן ההשקעה בנדל"ן הראשונה מסוגה בהונג קונג והגדולה ביותר בשווי שוק כיום. הנכסים של דה לינק ברובם הגיעו מרשות הדיור לשעבר של הונג קונג וכתוצאה מכך כ-40% ממשקי הבית בהונג קונג כיום נמצאים באחזקתה.

מלבד זאת לחברה נכסים שונים שלא למגורים, כולל קניונים ומרכזים מסחריים. במרץ האחרון הודיעה על רכישת בייג'ינג אי.סי מול בסין בתמורה ל-2.5 מיליארד יואן (400 מיליון דולר), כאשר מדובר ברכישה הראשונה של החברה בסין עצמה. מאז תחילת השנה איבדה המניה 2.7% לשווי של 14 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3