תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

מקנדה להונג קונג – חמש מניות שנסחרות מעבר לים שרכשו מנהלי ההשקעות בקרנות בחודש פברואר

כתבה ראשונה בסדרת כתבות החושפת את המניות הזרות שנכנסו לראשונה בפברואר לקרנות הנאמנות

המסע בעקבות המניות החדשות בקרנות הנאמנות נמשך גם החודש. עם עדכון הנכסים האחרון בקרנות לחודש פברואר, סטוקר משיק היום סדרת כתבות חדשה שחושפת למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות ונכנסו לתיק ההשקעות המצרפי של המוסדיים לראשונה בחודש פברואר. אז מי המניות שמנהלי ההשקעות חושבים שכדאי להכניס לתיק? 

a1sx2_Original1_bursa01.jpg

בלטריקס אקספוריישן (BXE) – פותחת את הסדרה היא בלטריקס אקספוריישן מקנדה העוסקת בהפקת נפט וגז טבעי בעיקר במערב קנדה. על אף הצניחה במחירי הנפט, בלטריקס הצליחה אשתקד להכפיל את הכנסותיה באלו הסתכמו ב-484 מיליון דולר דולר קנדי. בשורה התחתונה הציגה החברה רווח נקי של 163 מיליון דולר קנדי – זינוק של 163% לעומת הרווח ב-2013. מתחילת השנה איבדה מניית בלטריקס 17.3%, כשהחברה נסחרת לפי שווי של 577.8 מיליון דולר.

אופן טקסט (OTEX) – אופן טקסט היא חברת התוכנה הגדולה ביותר בקנדה, כשהיא מתמחה בתוכנות המנהלות מידע בארגונים גדולים. אופן טקסט מעסיקה כיום כשמונת אלפים עובדים ברחבי העולם, כשחלק גדול מהם הצטרף לחברה עקב שורה של רכישות שביצעה החברה. כך למשל, השנה הספיקה אופן טקסט כבר להשלים שתי רכישות – אקיוט קורפריישן ואינפורמטיב גרפיקס.

על אף מאמצי הצמיחה של החברה, נראה כי המשקיעים העדיפו להתמקד בביצועי החברה המקרטעים, זאת לאחר שברבעון הראשון של השנה אופן טקסט הציגה עליה של 1% בהכנסות ל-448 מיליון דולר שתורגמו לצניחה של 21.4% בשורה התחתונה לרווח למניה של 0.9 דולר. הרקע לשחיקה בהכנסות: חולשה במטבעות הפעילות השונים של החברה ברבעון הראשון. מאז תחילת השנה איבדה מניית החברה 17.3%, כשאופן נסחרת לפי שווי של 578 מיליון דולר.

מיזוג ענק

רסטורנטס ברנדס אינטרנשיונל (QSR) – רסטורנטס ברנדס היא חברה חדשה-ישנה שנוצרה בסוף השנה שעברה מהמיזוג של רשת בורגר קינג האמריקאית ורשת בתי הקפה הקנדית טים הורטון. עלות המיזוג הסתכמה ב-12.5 מיליארד דולר ויצרה את רשת המזון המהיר השלישית בגודלה בעולם.

המהלך נבע בין היתר מרצונה של בורגר קינג להפחית את עלויות המיסוי שלה מרמה האמריקאית העומדת על 39.1% לשעור של 26% בלבד הנהוג בקנדה. המהלך כצפוי גרר ביקורת רבה למרות שבורגר קינג כבר הצליחה להפחית את עלות המס שלה בארה"ב באמצעות תכנון מסאגרסיבי לרמה של 27.5%. מאז תחילת השנה הוסיפה מניית החברה 7.94%, כשרסטורנטס נסחרת לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר.

פנדורה איי.אס (PANDORA.CO) – מקנדה נעבור לדנמרק. פנדורה הדנית (בניגוד לפנדורה האמריקאית) היא חברת תכשיטים שנוסדה בתחילת שנות השמונים בקופנהגן. החברה מייצרת תכשיטים שונים בעיקר במפעלה הממוקם בתאילנד והיא מוכרת בשל הצמידים שלה הניתנים להתאמה אישית. לפנדורה נוכחות ב-80 מדינות בעולם עם כ-10 אלף נקודות מכירה.

את 2014 פנדורה סיימה עם הכנסות של 1.8 מיליארד דולר ורווח נקי של 470 מיליון דולר. מאז תחילת השנה הוסיפה פנדורה 35%, כשהחברה נסחרת לפי שווי 12.5 מיליארד דולר (83.2 מיליארד קרונות דניות).

קרן ריט שמנהלת 40% מהבתים בהונג קונג

דה לינק ריט (0823.HK) – את הרשימה להפעם סוגרת דה לינק מהונג קונג. דה לינק ריט היא קרן ההשקעה בנדל"ן הראשונה מסוגה בהונג קונג והגדולה ביותר בשווי שוק כיום. הנכסים של דה לינק ברובם הגיעו מרשות הדיור לשעבר של הונג קונג וכתוצאה מכך כ-40% ממשקי הבית בהונג קונג כיום נמצאים באחזקתה.

מלבד זאת לחברה נכסים שונים שלא למגורים, כולל קניונים ומרכזים מסחריים. במרץ האחרון הודיעה על רכישת בייג'ינג אי.סי מול בסין בתמורה ל-2.5 מיליארד יואן (400 מיליון דולר), כאשר מדובר ברכישה הראשונה של החברה בסין עצמה. מאז תחילת השנה איבדה המניה 2.7% לשווי של 14 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3