תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

קופת הגמל הזו השיגה תשואה שנתית ממוצעת של יותר מ-15% בשלוש השנים האחרונות

סטוקר בדק באילו מניות השקיעו מנהלי הקופה בתחילת 2015 מתוך ציפייה לתשואה גבוהה גם השנה

קופת גמל היא מכשיר חסכון ארוך טווח שמטרתו להבטיח הכנסה לאחר גיל הפרישה. בהקשר הזה נציין כי הרעיון של קופת גמל מבוסס על הנחות הקשורות לתוחלת חיים ועל תשואה מסוימת לאורך השנים – כיום עם עליית תוחלת החיים וסביבת ריביות אפסיות, לא בטוח שהמודל העומד מאחורי הרעיון אכן מבטיח הכנסה נאותה בגיל הפרישה, שלא לומר מפספס לחלוטין, אך הקופה הזו הצליחה להניב לחוסכים בה תשואה ממוצעת של 15% בשלוש השנים האחרונות. אז מיהי הקופה ומהן המניות הבולטות בתיק ההשקעות שלה?

 

a1sx2_Original1_dollar_01.jpg

במהלך השנים עובד ומעסיקו מפרישים לקופת גמל, מנהל קופת הגמל משקיע את הכסף על מנת לייצר תשואה מהכספים שמופקדים לקופה, תמורת דמי ניהול מסוימים. עד כאן רקע תיאורטי על קצה המזלג. ברור שככל שמנהל קופת הגמל יצליח לייצר תשואה גבוהה יותר, לאורך זמן, כך נזכה בגיל הפרישה לתמורה גבוהה יותר.

יש מספר מנהלי קופות גמל בולטים בישראל שהצליחו להשיג תשואה גבוהה, החלטנו לבחון כיצד הם מצליחים לייצר תשואה גבוהה, במה הם משקיעים, ובכך לאפשר לגולשים להיחשף להשקעות שעברו את הסינון הקפדני של מנהלי ההשקעות, אשר הוכיחו הצלחה לאורך זמן.

הקופה שהשיגה תשואה ממוצעת של 9.91% בחמש השנים האחרונות, ולמעלה מ- 15% בשלוש השנים האחרונות, על פי אתר משרד האוצר, היא אלטשולר שחם גמל מנייתי. הקופה מנהלת 227 מיליון שקלים, מתוכם 12 מיליון שקלים במזומן, אג"ח ממשלתי בהיקף של 99 מיליון שקל (מק"מ ו"שחר"), מניות ישראליות וזרות בהיקף של 110 מיליון שקלים והחזקה קטנה בתעודות סל וקרנות נאמנות.

 

הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלכם מנוהלות בידי גוף אחר? כאן תגלו במה הכסף שלכם מושקעבחרנו להתמקד בהחזקה המנייתית, בעיקר בהחזקות הגדולות, שסומנו על ידי אלטשולר שחם. אז באלו מניות אלטשולר שחם מצפים להשיג תשואה עודפת ?

בקרב מניות תל אביב 25, ההחזקות הגדולות ביותר הן בחברת הנדל"ן עזריאלי ובקבוצת דלק. גם בתל אביב 75 שמים אלטשולר את מבטחם בנדל"ן וההחזקה הגדולה ביותר היא בחברת אלוני חץ. חברת שפיר היא החזקה נוספת, גדולה יחסית במניות ישראליות.

מהמרים על תעשיית הרכב

בקרב המניות הזרות, אלטשולר שחם מסמנים באופן בולט את החברות הגרמניות. ההחזקות הגדולות הן ביצרניות הרכב ב.מ.וו ופולקסווגאן, הנסחרות לפי שווי של 70 מיליארד יורו ו – 122 מיליארד דולר בהתאמה. החזקה משמעותית נוספת היא במשרד הדואר הגרמני, דויטשה פוסט, הנסחר לפי שווי של 36 מיליארד יורו וכן בענקית הכימיקלים הגרמנית BASF הנסחרת לפי שוווי של 92 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה אלטשולר שחם מצפים להשיג תשואה עודפת על ידי השקעה בנדל"ן ואנרגיה בישראל ובחברות מובילות בינלאומיות בכלכלה הגרמנית.

 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3