תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: שבע איגרות חוב זרות שסימנו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות

חדשות בקרנות: שבע איגרות חוב זרות שסימנו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות

סטוקר ממשיך בסדרה של כתבות העוקבת אחר האג"ח הזרות החדשות שמצאו את דרכן לקרנות הנאמנות הישראליות בינואר האחרון. והפעם, מענקית תקשורת מקסיקנית ועד חברת הביוטכנולוגיה הבולטת ביותר בתחומה. אז מי הן איגרות החוב שהמשקיעים המוסדיים מאמינים שכדאי להכניס לתיק?

אלקטריסיטה דה פראנס – סדרת האג"ח הראשונה ברשימה מגיעה מחברת החשמל שבשליטת ממשלת צרפת  - אלקטריסיטה דה פראנס - יצרנית החשמל הגדולה בעולם. החברה אחראית על יותר מ-22% מתפוקת החשמל של האיחוד האירופי, והינה החברה הגדולה בעולם להפעלת כורים גרעיניים.

לחברה הצרפתית פעילות ברחבי העולם כולו , כשהיא מייצרת למעלה מ-120 אלף מגה וואט בשנה, ורושמת הכנסות של 70 מיליארד יורו. בחודש ינואר האחרון החליט מנהלי השקעות בקרנות הנאמנות לרכוש איגרות חוב מהסדרה שנפרת בינואר 2020 ונושאת קופון של 4.6%. סדרה זו נסחרת בתשואה לפדיון של 2.47%, כשהמח"מ עומד על 4.26.

 

electricity04.jpg

אמג'ן – במהלך חודש ינואר רכשו קרנות הנאמנות שתי סדרות חדשות שהנפיקה חברת הביוטכנולוגיה הגדולה. הרכישה בוצעה בסמוך להודעת אמג'ן על שיתוף פעולה עם חברת הביומד הישראלית המבטיחה בניהולו של ד"ר אריה בלדגרין, קייט פארמה, בניסיון לפתח תרופות חדשניות לטיפול בסרטן.

לקרנות הישראליות נכנסו הסדרה שנפרעת ביוני 2021, שנושאת קופון של 4.1% וזו שנפרעת בנובמבר 2021 עם קופון של 3.88%. סדרות אלו נסחרות בתשואה של 2.74% ו-2.88% בהתאמה.

אמריקה מוביל – אג"ח מעניינת נוספת שמנהלי הקרנות הכניסו לראשונה לתיק היא אג"ח חברת התקשורת שבשליטת קרלוס סלים, אמריקה מוביל - החברה הרביעית בגודלה בתחומה בעולם. אמריקה מוביל מספקת שירותים ל-289.4 מיליון לקוחות בסלולר, עוד 34.3 מיליון לקוחות בתקשורת קווית וכ-22.6 מיליון לקוחות אינטרנט מהיר. לקוחות אלו סייעו לה לרשום אשתקד הכנסות של כ-51.5 מיליארד דולר ורווח נקי של 4.9 מיליארד דולר.

לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת ביוני 2019 ונושאת קופון של 6%. נכון למועד פרסום הכתבה, האג"ח נסחרת בתשואה לפדיון של 6.17%, כשהמח"מ עומד על 3.59.

אמריקן אקספרס – בינואר נמשך הרעב לאג"ח של חברת כרטיסי האשראי האמריקאית ששוב היתה מוקד להסתערות מנהלי קרנות הישראלים בינואר. החברה שנוסדה ב-1850 ידוע בעיקר בשל פעילות כרטיסי האשראי, כרטיסי החיוב והמחאות נוסעים שלה, כשהיא אחראית על 24% מכלל מחזור הפעילות בכרטיסי אשראי בארה"ב.

בניגוד למתחרות שלה, ויזה ומאסטרקרד, אמריקן אקספרס גם עוסקת בהלוואות ישירות ללקוחותיה. הקרנות רכשו בדצמבר שלוש סדרות מבית אמריקן אקספרס ובינואר רכשו שתיים נוספות: הסדרה הקצרה שנפרעת ביוני 2015, הנושאת קופון של 1.75% והארוכה שנפרעת בדצמבר 2022, נושאת קופון של 2.65% הנסחרת בתשואה לפדיון של 2.96%, כשמח"מ עומד על 6.8.

אמריקן טאואר – את הרשימה הפעם סוגרת אמריקן טאואר, החברה האמריקאית שזוכה לבילבול הרב ביותר עם טאואר-ג'אז הישראלית. אמריקן טאואר מפעילה ומפתחת אתרי תקשורת אלחוטית בארה"ב, מקסיקו, ברזיל, הודו, פרו, צ'ילה, דרום אפריקה ועוד. כיום היא מחזיקה ומפעילה 67 אלף אתרים ב-13 מדינות בעולם. היא פועלת בשני תחומים – ניהול והשכרת רשתות ופיתוח רשתות עבור אחרים. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת בפברואר 2024 ונושאת קופון של 5%. אג"ח זו נסחרת בתשואה לפדיון של 3.67% ומח"מ הסדרה עומד על 7.22.

פרטי איגרות החוב המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_080515.png

 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3