תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

אלטשולר שחם: 12 מניות חדשות נכנסו לתיקים של קרנות הנאמנות של בית ההשקעות בחודש ביולי

קרנות הנאמנות של בית ההשקעות ביצעו תזוזות מהותיות בתיק קרנות הנאמנות בעדכון הנכסים האחרון. אילו מניות חדשות נכנסו לתיק?

לא פחות מ-12 מניות חדשות נכנסו לתיקים של קרנות הנאמנות באלשטולר שחם בעדכן הנכסים האחרון ביולי. בית ההשקעות אשר מככבב בשנים האחרונות, הן בתשואות והן בגיוסים, מהווה מוביל דרך בשוק המקומי. אז באילו מניות מאמינים היום מנהלי ההשקעות באלטשולר שחם?
ת"א 100 – מכיל ועד פוקס
בקרב רשימת המניות הגדולות בישראל חלו מרבית השינויים בתיק של קרנות הנאמנות של אלטשולר שחם. הכניסה הבולטת ביותר היא של מניית כימיקלים לישראל שם השקיעו יותר מ-24 מיליון שקל במהלך יולי. השקעות חדשות נוספות שביצעה ניתן לראות בסלקום (5 מיליון שקל), ישראמקו (4.5 מיליון שקל), בינלאומי ופוקס (2-3 מיליון שקל כל אחת). מבחינת הגדלת פוזיציה ניכר כי באלטשולר שחם החליטו להגדיל את החשיפה למניות הבנקים, כאשר הם הכפילו את ההשקעה בפועלים, לאומי, דיסקונט ומזרחי טפחות. לעומת זאת באלטשולר שחם חתכו בחצי את ההשקעה בבי-קומיוניקיישנס, בעל השליטה בבזק, כשהם מחזיקים כיום רק 32 מיליון שקל. בנוסף, צמצמו את החשיפה לענקית הנדל"ן המניב גזית גלוב בחמישית, ונשארו עם החזקה לא קטנה של 64 מיליון שקל.

 

a1sx2_Original1_bursa01.jpg


מניות יתר
בקרב המניות הקטנות ובינוניות בישראל לא ביצעו באלטשולר שחם השקעות חדשות, אלא הגדילו את החשיפה למניות קיימות בתיק. באלטשולר שחם ממשיכים להאמין בחברת ניכיון הצ'קים של האחים נאוי, והגדילו בהתאם את השקעתם ב-30% ל-15 מיליון שקל. בית ההשקעות מהווה את המשקיע המוסדי הגדול ביותר באחים נאוי, עם אחזקה כוללת של כמעט 7% מהחברה בקרנות ובקופות הגמל. בנוסף הגדילו אלטשולר שחם את ההשקעה בחברת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון ב-20%, להשקעה בהיקף של 15 מיליון שקל. מנגד, החליטו בבית ההשקעות לחסל את ההשקעה בחברת הנדל"ן מבני תעשייה שם החזיקו כ-216 אלף מניות.
מניות זרות
גם באפיק המניות הזרות נרשמו כניסות חדשות. בראש הרשימה – מניית אורבוטק. חברת ההיי טק הישראלית הנסחרת בנאסד"ק זכתה להשקעה בהיקף של 18 מיליון שקל מצד אלטשולר שחם. מניית החברה המתמחה במערכות בדיקה אופטיות למעגלים מודפסים איבדה מאז סוף יולי יותר מ-10%. בבית ההשקעות פתחו שורה גם בענקית הגז הרוסית גזפרום, שם אלטשולר שחם התחילו עם השקעה בהיקף של 9 מיליון שקל. בנוסף רכשו מניות בהיקף של קצת מעל ל-2 מיליון שקל בחברות לבוש הספורט נייקי ואדידס (כל אחת).  מעבר לזאת, הגדילו באלטשולר שחם את ההשקעה בענקית האלקטרוניקה סמסונג ב-81% להשקעה כוללת של 20 מיליון שקל. מנגד, החליטו בבית ההשקעות לחתוך שני שליש מההשקעה במיקרוסופט, ונותרו עם השקעה של 5 מיליון שקל בלבד.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3