תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

בדרך ליפן עוצרים בישראל – חמש איגרות חוב זרות שסימנו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות

בכתבה שמינית בסדרה סטוקר סקר סדרות מרחבי העולם שרכשו לאחרונה מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות המקומיות

החיפוש אחר אג"ח חדשות ומעניינות מרחבי העולם נמשך. בכתבה שמינית בסדרה, סטוקר מציג חמש איגרות חוב זרות נוספות שרכשו מנהלי קרנות הנאמנות בנובמבר האחרון. והפעם גם נציגה ישראלית שהנפיקה איגרות חוב בחו"ל.

ווסטפאק בנקינג
  - האג"ח הראשונה ברשימה הפעם מגיעה אלינו מאוסטרליה. ווסטפאק בנקינג הוא בנק אוסטרלי וספק שירותים פיננסיים. הוא אחד מארבעת הבנקים הגדולים באוסטרליה עצמה (השני בגודלו בהיקף נכסים) והשני בגודלו בניו זילנד השכנה. הבנק עלה לכותרות לאחרונה לאחר שביטל הסכם עם ג'נוורת', חברת ביטוח משכנתאות אוסטרלית, כחלק מהלחץ של הרגולטורים האוסטרלים להקשיח את תנאי המשכנתאות במדינה. לבנק מחזור שנתי של כ-40 מיליארד דולר אוסטרלי ורווח נקי של כ-7 מיליארד דולר אוסטרלי. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת ביולי 2015 ונושאת קופון של 1.375%.

 a1sx2_Original1_bonds_02.jpg


ורייזון – האג"ח הבאה מגיעה מענקית התקשורת האמריקאית ורייזון. החברה פועלת בשלוש חטיבות: מובייל, שירותי אינטרנט לעסקים קטנים ולקוחות פרטים וחטיבה תאגידית לקוחות עסקיים וממשלתיים. במהלך 2014 השלימה ורייזון את רכישת 45% מחטיבת המובייל שלה שהחזיקה וודאפון בתמורה ל-130 מיליארד דולר – העסקה השלישית בגודלה בהיסטוריה. בתחילת השנה הנוכחית החלו ידיעות על רכישה אפשרית של איי.או.אל על ידי ורייזון שטרם אומתו. במהלך נובמבר נכנסה לתיק קרנות הנאמנות המצרפי סדרה שנפרעת בנובמבר 2042 ונושאת קופון של 3.85%.

חברת החשמל – האג"ח הזרה הבאה היא לא ממש זרה. מדובר בסדרת אג"ח שהנפיקה חברת החשמל בחו"ל בנובמבר האחרון, הנסחרת בדולרים ושווקה למשקיעים אמריקאים ואירופאים. הסדרה מדורגת Baa3 והיא הונפקה ללא ערבות המדינה. ההנפקה נועדה לאפשר מיחזור חלק מהחוב של חברת החשמל. הסדרה שנפרעת בנובמבר 2024 ונושאת קופון של 5%.

טיוטה מוטור –מדובר בחברה היפנית הגדולה ביותר בשווי שוק (כפול מהבאה בתור, סופטבנק) ובהכנסות. החברה הציגה צמיחה חדה בעשור החולף, היתה חברת הרכב הראשונה לייצר 10 מיליון מכוניות בשנה, והצליחה לחטוף את תואר המכירות הגדולות ביותר מג'נרל מוטורס (שבינתיים הצליח לחטוף אותו בחזרה).  טויוטה מוטור מציגה מכירות שנתיות של 22 טריליון יין ורווח נקי של מיליארד יין. הסדרה שנפרעת בספטמבר 2021 ונושאת קופון של 3.4%.

טי.ג'יי.אקס – ומיפן חזרה לארה"ב. רשת טי.ג'יי.אקס היא רשת הביגוד המוזל הגדולה בארה"ב. החברה פועלת בעזרת מספר מותגים עיקריים הכוללים את טי.ג'יי מאקס, הום גודס, מארשל'ס ועוד. היא פועלת בארה"ב, קנדה, בריטניה, גרמניה, ופולין. המכירות השנתיות שלה מסתכמות ב-27 מיליארד דולר והיא מציגה רווח נקי של 2 מיליארד דולר. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת ביוני 2021 ונושאת קופון של 2.75%.

פרטי איגרות החוב שמופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_0603.jpg


המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.


תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3