תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

בדרך ליפן עוצרים בישראל – חמש איגרות חוב זרות שסימנו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות

בכתבה שמינית בסדרה סטוקר סקר סדרות מרחבי העולם שרכשו לאחרונה מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות המקומיות

החיפוש אחר אג"ח חדשות ומעניינות מרחבי העולם נמשך. בכתבה שמינית בסדרה, סטוקר מציג חמש איגרות חוב זרות נוספות שרכשו מנהלי קרנות הנאמנות בנובמבר האחרון. והפעם גם נציגה ישראלית שהנפיקה איגרות חוב בחו"ל.

ווסטפאק בנקינג
  - האג"ח הראשונה ברשימה הפעם מגיעה אלינו מאוסטרליה. ווסטפאק בנקינג הוא בנק אוסטרלי וספק שירותים פיננסיים. הוא אחד מארבעת הבנקים הגדולים באוסטרליה עצמה (השני בגודלו בהיקף נכסים) והשני בגודלו בניו זילנד השכנה. הבנק עלה לכותרות לאחרונה לאחר שביטל הסכם עם ג'נוורת', חברת ביטוח משכנתאות אוסטרלית, כחלק מהלחץ של הרגולטורים האוסטרלים להקשיח את תנאי המשכנתאות במדינה. לבנק מחזור שנתי של כ-40 מיליארד דולר אוסטרלי ורווח נקי של כ-7 מיליארד דולר אוסטרלי. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת ביולי 2015 ונושאת קופון של 1.375%.

 a1sx2_Original1_bonds_02.jpg


ורייזון – האג"ח הבאה מגיעה מענקית התקשורת האמריקאית ורייזון. החברה פועלת בשלוש חטיבות: מובייל, שירותי אינטרנט לעסקים קטנים ולקוחות פרטים וחטיבה תאגידית לקוחות עסקיים וממשלתיים. במהלך 2014 השלימה ורייזון את רכישת 45% מחטיבת המובייל שלה שהחזיקה וודאפון בתמורה ל-130 מיליארד דולר – העסקה השלישית בגודלה בהיסטוריה. בתחילת השנה הנוכחית החלו ידיעות על רכישה אפשרית של איי.או.אל על ידי ורייזון שטרם אומתו. במהלך נובמבר נכנסה לתיק קרנות הנאמנות המצרפי סדרה שנפרעת בנובמבר 2042 ונושאת קופון של 3.85%.

חברת החשמל – האג"ח הזרה הבאה היא לא ממש זרה. מדובר בסדרת אג"ח שהנפיקה חברת החשמל בחו"ל בנובמבר האחרון, הנסחרת בדולרים ושווקה למשקיעים אמריקאים ואירופאים. הסדרה מדורגת Baa3 והיא הונפקה ללא ערבות המדינה. ההנפקה נועדה לאפשר מיחזור חלק מהחוב של חברת החשמל. הסדרה שנפרעת בנובמבר 2024 ונושאת קופון של 5%.

טיוטה מוטור –מדובר בחברה היפנית הגדולה ביותר בשווי שוק (כפול מהבאה בתור, סופטבנק) ובהכנסות. החברה הציגה צמיחה חדה בעשור החולף, היתה חברת הרכב הראשונה לייצר 10 מיליון מכוניות בשנה, והצליחה לחטוף את תואר המכירות הגדולות ביותר מג'נרל מוטורס (שבינתיים הצליח לחטוף אותו בחזרה).  טויוטה מוטור מציגה מכירות שנתיות של 22 טריליון יין ורווח נקי של מיליארד יין. הסדרה שנפרעת בספטמבר 2021 ונושאת קופון של 3.4%.

טי.ג'יי.אקס – ומיפן חזרה לארה"ב. רשת טי.ג'יי.אקס היא רשת הביגוד המוזל הגדולה בארה"ב. החברה פועלת בעזרת מספר מותגים עיקריים הכוללים את טי.ג'יי מאקס, הום גודס, מארשל'ס ועוד. היא פועלת בארה"ב, קנדה, בריטניה, גרמניה, ופולין. המכירות השנתיות שלה מסתכמות ב-27 מיליארד דולר והיא מציגה רווח נקי של 2 מיליארד דולר. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת ביוני 2021 ונושאת קופון של 2.75%.

פרטי איגרות החוב שמופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_0603.jpg


המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.


תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3