תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חמש איגרות חוב אמריקאיות שמנהלי השקעות בקרנות נאמנות הכניסו לאחרונה לתיק

בכתבה שביעית בסדרה נסקור חמש סדרות אג"ח מעניינות מארה"ב שנכנסו לקרנות הנאמנות בישראל בחודש נובמבר האחרון

בזמן שאנחנו ממשיכים עם החיפוש אחר אג"ח חדשות ומעניינות מרחבי העולם שצדו המוסדיים הישראלים נתמקד הפעם בארה”ב. מענקית קמעונאות הדיסקאונט הגדולה בעולם, דרך שיפוץ ביתי ועד טיפול בפסולת.
הום דיפו – האג"ח הראשונה ברשימה הפעם היא של רשת "עשה זאת בעצמך" האמריקאית הום דיפו. הום דיפו מחזיקה ברשת החנויות למוצרים לשיפוץ הבית והגינה הגדולה ביותר בארה"ב, עם נוכחות בכל מדינות ארה"ב, קנדה ומקסיקו. מחזור המכירות שלה הסתכם ב-79 מיליארד דולר ב-2014 – עליה של 5% לעומת השנה הקודמת. הרווח הנקי זינק ב-19% בשנה החולפת והסתכם ב-5.4 מיליארד דולר. בנובמבר האחרון הוחלף מנכ"ל החברה, פרנק בלייק בקרייג מניר, כשבלייק צפוי להישאר בדירקטוריון החברה. הסדרה שרכשו מנהלי השקעות בקרנות הנאמנות בנובמבר היא זו שנפרעת בפברואר 2024 ונושאת קופון של 3.75%.

 a1sx2_Original1_usa_01.jpg


הס –חברת האנרגיה היתה עד לאחרונה חברת נפט וגז עם אינטגרציה אנכית – מהחיפוש וההפקה, דרך הזיקוק ועד שיווק הדלק בתחנות ומכירת גז וחשמל ללקוחות קצה. הס מחזיקה בפעילות חיפוש והפקה חובקת עולם בארה"ב, בריטניה, נורבגיה, דנמרק, צפון אפריקה, אוסטרליה, ברזיל ועוד. במהלך 2013 מכרה את פעילות הזיקוק שלה בארה"ב ובמהלך 2014 החלה בפעולה להפרדת רשת תחנות התדלוק אותה החזיקה במזרח ארה"ב, הכוללת 1,200 תחנות. במאי האחרון הודיעה על מכירת התחנות לספידוואיי בתמורה ל-2.87 מיליארד דולר, והתמקדות בפעילות החיפוש והפקה. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת בפברואר 2019 ונושאת קופון של 8.125%.

הרטפורד פיננשל סרוויסז גרופ –החברה מקונטיקט הידועה בקיצור כהרטפורד היא חברת ביטוח ופיננסים החברה במועדון 500 החברות הגדולות בעולם. הפעילות המרכזית של החברה היא ביטוח רכוש ונפש, הטבות קבוצתיות וקרנות נאמנות. הרטפורד מוכרת ביטוח באמצעות רשת סוכנים וברוקרים ענפה, מביטוח רכב ובית, ביטוח עסקי והטבות לעובדים עוד. החברה רשמה הכנסות של 19 מיליארד דולר בשנה האחרונה ורווח שיא של 800 מיליון דולר. לתיקי הקרנות נכנסה הסדרה שנפרעת במרץ 2018 ונושאת קופון של 6.3%.

וויסט מנג'מנט – וויסט מנג'מנט היא חברת הטיפול בפסולת הגדולה בצפון אמריקה והיא פועלת באיסוף אשפה ופסולת למיחזור, אתרי הטמנה, מפעלי מיחזור ותחנות כוח המפיקות אנרגיה מפסולת. לחברה 27 מיליון לקוחות פרטיים, עסקיים ומוניציפליים בארה"ב, קנדה ופורטו ריקו. היא מציגה מחזור של 14 מיליארד דולר בשנה ורווח נקי של מיליארד דולר. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת ביוני 2020 ונושאת קופון של 4.75%.

וול-מארט – את הרשימה בכתבה הנוכחית סוגרת רשת חנויות הדיסקאונט העצומה וול מארט. וול מארט היא כיום החברה עם ההכנסות הגדולות ביותר בעולם נכון ל-2014. החברה שנוסדה ב-1962 על ידי סם וולטון מחזיקה כיום ב-11 אלף חנויות ב-27 מדינות ברחבי העולם תחת 71 מותגים שונים. כל אלו הפיקו לה הכנסות של 476 מיליארד דולר במהלך 2014 ורווח נקי של 16 מיליארד דולר. לתיק הישראלי נכנסה הסדרה שנפרעת ביולי 2020 ונושאת קופון של 3.625%.

פרטי איגרות החוב המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_0403.png

 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

 

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3