תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

מרוסיה להונג קונג - חמש איגרות חוב זרות שמנהלי השקעות מקומיים חושבים שרצוי להכניס לתיק

בכתבה שישית בסדרה נסקור חמש סדרות מעניינות מרחבי העולם שנכנסו לתיקי הקרנות בישראל בנובמבר האחרון

סטוקר ממשיך בחיפוש אחר אג"ח חדשות ומעניינות מרחבי העולם שצדו המוסדיים הישראלים. בכתבה שישית בסדרה החודש, נסקור חמש סדרות, שנכנסו לתיק קרנות הנאמנות המצרפי של הגופים המוסדיים בנובמבר האחרון. מענקית מהונג קונג לטיטאנית רוסית.

גזפרום – האג"ח של ענקית האנרגיה הרוסית גזפרום מצאה את דרכה לקרנות הנאמנות בנובמבר. גזפרום היא חברת הפקת הגז הטבעי הגדולה העולם ונוצרה ב-1989, כשמשרד הגז הרוסי הפך לחברה בע"מ, כשהוא שומר לעצמו את נכסי המדינה. בהמשך החברה הופרטה כשהממשל הרוסי ממשיך להחזיק את השליטה בה. גזפרום מפיקה יותר מחצי טריליון מ"ק גז בשנה שמפיקים לה בתורם הכנסות של 356 מיליארד דולר בשנה ורווח נקי הנושק ל-47 מיליארד דולר. הסדרה שרכשו בנובמבר מנהלי השקעות מקומיים היא זו שנפרעת בנובמבר 2015 ונושאת קופון של 4.3%.

a1sx2_Original1_Earth.png


ג'נרל אלקטריק –ג'נרל אלקטריק היא אחד הקונגלומרטים הגדולים והמוכרים בעולם. עסקיה החובקים של ג'נרל אלקטריק כוללים חשמל ומים, דרך גז ונפט, ניהול אנרגיה, תעופה, שירותי בריאות, תחבורה ופיננסים. לפי פורבס מדובר בחברה הרביעית בגודלה בעולם כולו, עם מחזור הכנסות של קרוב לל-150 מיליארד דולר בשנה ורווח נקי שנושק ל-15 מיליארד דולר - מה שהופך אותה גם לאחת החברות הרווחיות בעולם. הסדרה שנכנסה לקרונות הנאמנות היא זו שנפרעת במאי 2026 ונושאת ריבית ליבור לשלושה חודשים פלוס 0.38%.

בקטון, דיקינסון ושות' –בקטון, דיקינסון ושות' היא חברה אמריקאית המתמחה בייצור מכשור וציוד רפואי. החברה מעסיקה יותר מ-30 אלף עובדים ב-50 מדינות בעולם. בקטון היא אחת מהחברות הראשונות לשווק מזרקי זכוכית מתוצרת אמריקאית וחלוצה בייצור מזרקים תוך-ורידיים. במהלך 2014 ביצעה רכישת ענק של קיירפיוזן בתמורה ל-12.2 מיליארד דולר במניות ומזומן. האג"ח הרלוונטית לנו היא הסדרה שנפרעת בנובמבר 2016 ונושאת קופון של 1.75%.

האצ'יסון ומפואה– האג"ח הבאה ברשימה היא של הענקית ההונג קונגית האצ'יסון ומפואה. האצ'יסון פועלת בעיקר בחמישה תחומים מרכזיים: נמלים וספנות, נדל"ן ובתי מלון, קמעונאות, תשתיות ואנרגיה ותקשורת. החברה מחזיקה במספר מהנמלים הגדולים ביותר בעולם ומעסיקה כ-232 אלף עובדים ב-54 מדינות. למשקיע הישראלי החברה מוכרת בעיקר תודות להקמת חברת התקשורת פרטנר ב-1999 אותה מכרה לאילן בן דב כעבור עשור. האג"ח שנכנסה לאחרונה לקרנות הנאמנות המקומיות נפרעת באוקטובר 2017 ונושאת קופון של 1.63%.

האינאן איירליינס – את הרשימה הפעם סוגרת חברת התעופה האינאן איירלנס. מדובר בחברת התעופה הפרטית הגדולה ביותר בסין, והרביעית בגודלה בהיקף צי המטוסים שלה. לחברה כ-500 קווים מקומיים ובינ"ל, כשהיא מחזיקה גם ב-10 חברות בנות בסין עצמה, שתי חברות נוספות בהונג קונג, ועוד שתיים באפריקה וטורקיה. החברה מחזיקה גם בנמלי תעופה, מלונות ומעניקה שירותים פיננסיים. הסדרה שנכנסה לתיקים הישראלים היא זו שנפרעת במאי 2017 ונושאת קופון של 6.25%.

פרטי איגרות החוב המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_0303.png

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3