תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש איגרות חוב של בנקים זרים שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות הכניסו לתיק

בכתבה חמישית בסדרה סטוקר מציג חמש סדרות אג"ח של בנקים שרכשו לאחרונה מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות

איגרות חוב של בנקים הן אבן פינה בכמעט כל תיק מוסדי. הסחירות שלהן בשילוב יציבות הבנקים הופכות אותן לאחת ההשקעות הסולידיות שניתן למצוא – דבר המשתקף בתשואת האג"ח הנמוכה יחסית בהשוואה לחברות אחרות. בכתבה חמישית בסדרת האג"ח שרכשו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות בנובמבר, סטוקר איתר חמש איגרות חוב בנקאיות מרחבי העולם שמחלקות המחקר בגופים מוסדיים בישראל חושבים שכדאי לכם להכניס לתיק.

בנק אוף אמריקה – האג"ח הראשונה הפעם היא של ענקית הבנקאות האמריקאית בנק אוף אמריקה. בנק אוף אמריקה היא חברת הבנקאות הגדולה ביותר בארה"ב בהיקף נכסים והשנייה בגודלה במונחי שווי שוק. הבנק כבש את המקום הראשון לאחר המשבר העולמי ב-2008, שהוביל לרכישת מריל לינץ' המתחרה. הסדרה שנכנסה בנובמבר האחרון לקרנות הנאמנות היא זו שנפרעת בינואר 2021 ונושאת קופון של 5.87%.

a1sx2_Original1_dollar_01.jpg


בנק אוף מונטריאול –האג"ח הבאה מגיעה מקנדה. בנק אוף מונטריאול הוא אחד מחמשת הבנקים הגדולים בקנדה, והרביעי בגודלו בהיקף נכסיו. מדובר בבנק הוותיק ביותר בקנדה, שהוקם לפני קרוב ל-200 שנה. הפז"מ הזה מרשים במיוחד כשמגלים ששתי מלחמות עולם ושני משברים כלכליים לא מנעו מהבנק מלחלק דיבידנד למשקיעים משנת 1829. הסדרה שנכנסה לתיקים בנובמבר היא זו שנפרעת ביוני 2015 ונושאת קופון של 2.85%.

ברקליס – ברקליס הבריטי הוא אחד מהבנקים הבינ"ל הגדולים ביותר בעולם. לבנק כ-48 מיליון לקוחות ב-50 מדינות ברחבי העולם. היקף הנכסים של הבנק עומד על מעל ל-2.2 טריליון דולר, ההכנסות שלו נושקות ל-50 מיליארד דולר בשנה והרווח הנקי עולה על 2 מיליארד דולר. הסדרה שמצאה את דרכה לתיקים הישראלים היא זו שנפרעת באפריל 2023 ונושאת קופון של 7.75%.

דפפה בנק –הבנק הגרמני-אירי הוקם במקור בגרמניה עצמה לפני כמאה שנה במטרה לספק מימון לשוק הדיור הגרמני. הבנק הופרט בשנת ה-90 ובסוף אותו עשור החליט לעביר את מטה הבנק לדבלין באירלנד כדי ליהנות מסביבת המס הנוחה. ב-2002 נרכש על ידי ענק המשכנתאות הגרמני היפו ריל אסטייט. בעקבות משבר הבנקאות האירי והמשבר העולמי השתלטה הממשלה הגרמנית על חברת האם של דפפה בנק, והפכה בפועל למחזיקה בשליטה המלאה. האג"ח שנכנסה לקרנות היא הסדרה שנפרעת באוקטובר 2015 ונושאת קופון של 4.88%.

גולדמן זאקס – אחד מבנקי ההשקעות הגדולים בעולם שהפך לשם נרדף לוול סטריט, לטוב ולרע. הבנק מתמקד בבנקאות השקעות, ני"ע, ניהול השקעות ושירותים פיננסיים בעיקר פונה למשקיעים מוסדיים. גולדמן זאקס מנהל קרוב לטריליון דולר בנכסים, עם מחזור הכנסות של 34 מיליארד דולר ורווח נקי של 8 מיליארד דולר. הבנק ידוע בקשרים ההדוקים עם הממשל, כשבכירים רבים בבנק מצאו את דרכם לעמדות מפתח בממשל האמריקאי ובמוסדות ממשלתיים ברחבי העולם (שרי האוצר האמריקאי רוברט רובין והנרי פולסון, נשיא הבנק האירופי מריו דראגי ועוד). האג"ח שנכנסה בנובמבר לקרונות היא הסדרה שנפרעת ביולי 2024 ונושאת קופון של 3.85%.

פרטי איגרות החוב המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_0203.png

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3