תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש איגרות חוב של בנקים זרים שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות הכניסו לתיק

בכתבה חמישית בסדרה סטוקר מציג חמש סדרות אג"ח של בנקים שרכשו לאחרונה מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות

איגרות חוב של בנקים הן אבן פינה בכמעט כל תיק מוסדי. הסחירות שלהן בשילוב יציבות הבנקים הופכות אותן לאחת ההשקעות הסולידיות שניתן למצוא – דבר המשתקף בתשואת האג"ח הנמוכה יחסית בהשוואה לחברות אחרות. בכתבה חמישית בסדרת האג"ח שרכשו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות בנובמבר, סטוקר איתר חמש איגרות חוב בנקאיות מרחבי העולם שמחלקות המחקר בגופים מוסדיים בישראל חושבים שכדאי לכם להכניס לתיק.

בנק אוף אמריקה – האג"ח הראשונה הפעם היא של ענקית הבנקאות האמריקאית בנק אוף אמריקה. בנק אוף אמריקה היא חברת הבנקאות הגדולה ביותר בארה"ב בהיקף נכסים והשנייה בגודלה במונחי שווי שוק. הבנק כבש את המקום הראשון לאחר המשבר העולמי ב-2008, שהוביל לרכישת מריל לינץ' המתחרה. הסדרה שנכנסה בנובמבר האחרון לקרנות הנאמנות היא זו שנפרעת בינואר 2021 ונושאת קופון של 5.87%.

a1sx2_Original1_dollar_01.jpg


בנק אוף מונטריאול –האג"ח הבאה מגיעה מקנדה. בנק אוף מונטריאול הוא אחד מחמשת הבנקים הגדולים בקנדה, והרביעי בגודלו בהיקף נכסיו. מדובר בבנק הוותיק ביותר בקנדה, שהוקם לפני קרוב ל-200 שנה. הפז"מ הזה מרשים במיוחד כשמגלים ששתי מלחמות עולם ושני משברים כלכליים לא מנעו מהבנק מלחלק דיבידנד למשקיעים משנת 1829. הסדרה שנכנסה לתיקים בנובמבר היא זו שנפרעת ביוני 2015 ונושאת קופון של 2.85%.

ברקליס – ברקליס הבריטי הוא אחד מהבנקים הבינ"ל הגדולים ביותר בעולם. לבנק כ-48 מיליון לקוחות ב-50 מדינות ברחבי העולם. היקף הנכסים של הבנק עומד על מעל ל-2.2 טריליון דולר, ההכנסות שלו נושקות ל-50 מיליארד דולר בשנה והרווח הנקי עולה על 2 מיליארד דולר. הסדרה שמצאה את דרכה לתיקים הישראלים היא זו שנפרעת באפריל 2023 ונושאת קופון של 7.75%.

דפפה בנק –הבנק הגרמני-אירי הוקם במקור בגרמניה עצמה לפני כמאה שנה במטרה לספק מימון לשוק הדיור הגרמני. הבנק הופרט בשנת ה-90 ובסוף אותו עשור החליט לעביר את מטה הבנק לדבלין באירלנד כדי ליהנות מסביבת המס הנוחה. ב-2002 נרכש על ידי ענק המשכנתאות הגרמני היפו ריל אסטייט. בעקבות משבר הבנקאות האירי והמשבר העולמי השתלטה הממשלה הגרמנית על חברת האם של דפפה בנק, והפכה בפועל למחזיקה בשליטה המלאה. האג"ח שנכנסה לקרנות היא הסדרה שנפרעת באוקטובר 2015 ונושאת קופון של 4.88%.

גולדמן זאקס – אחד מבנקי ההשקעות הגדולים בעולם שהפך לשם נרדף לוול סטריט, לטוב ולרע. הבנק מתמקד בבנקאות השקעות, ני"ע, ניהול השקעות ושירותים פיננסיים בעיקר פונה למשקיעים מוסדיים. גולדמן זאקס מנהל קרוב לטריליון דולר בנכסים, עם מחזור הכנסות של 34 מיליארד דולר ורווח נקי של 8 מיליארד דולר. הבנק ידוע בקשרים ההדוקים עם הממשל, כשבכירים רבים בבנק מצאו את דרכם לעמדות מפתח בממשל האמריקאי ובמוסדות ממשלתיים ברחבי העולם (שרי האוצר האמריקאי רוברט רובין והנרי פולסון, נשיא הבנק האירופי מריו דראגי ועוד). האג"ח שנכנסה בנובמבר לקרונות היא הסדרה שנפרעת ביולי 2024 ונושאת קופון של 3.85%.

פרטי איגרות החוב המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_0203.png

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3