תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: שש מניות זרות שמנהלי קרנות נאמנות בישראל חושבים שכדאי לכם להכניס לתיק

מרובי הלם לעיתונות - שש מניות שנכנסו בעדכון הנתונים האחרון לקרנות הנאמנות בישראל. כתבה חמישית ואחרונה בסדרה

בכתבה החמישית והאחרונה בסדרת המניות שנכנסו לקרנות הנאמנות בנובמבר, סטוקר ממשיך לחשוף למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. והפעם מפילטרים לסיגריות, דרך תרופות לצהבת ועד רובי הלם - אלו המניות הזרות שהגופים המוסדיים המקומיים חושבים שכדאי לכם להכניס לתיק.

ריונייר אדוונס מטיראלס (RYAM) – ריונייר אדוונס מטריאלס היא חברה אמריקאית חדשה-ישנה. מדובר בחברת בת של חברת העצים ריונייר אשר הופרדה בספין אוף ביוני האחרון. ריונייר אדוונס מטיראלס עצמה מחזיקה מפעלים בג'ורג'יה ובפלורידה ומתמחה כבר 85 שנה בייצור כימיקלים מבוססי עץ. המוצר העיקרי שלה הוא הפולימר צלולוז אסטט המשמש כמרכיב עיקרי בפילטרים של סיגריות. בנוסף משווקת החברה מוצרים ליצרנים של קוסמטיקה ופארמה. מדובר בחברה המובילה בענף והיקף הייצור שלה גדול משמעותית ממתחרותיה. על אף המיצוב החזק ממנו נהנית ריונייר אדוונס מטיראלס, היא סיימה את הרבעון האחרון של 2014 עם הפסד של 23 מיליון דולר, בשל שחיקה במחירים. את השנה כולה סיימה החברה עם מכירות של 958 מיליון דולר, לעומת מיליארד דולר בשנה הקודמת. מאז הנפקתה ב-17 ביוני איבדה המניה 54%, כשמחצית מהירידה התרחשה מאז סוף נובמבר.

 a1sx2_Original1_investing_01.jpg


רגולס תרפיוטיקס (RGLS) – חברה נוספת שמצאה את דרכה לתיקים הישראלים היא חברת התרופות רגולס. רגולס תרפיוטקס מסן דייגו מתמחה בפיתוח תרופות המבוססות על מיקרו-רנ"א לטיפול במחלות הקשורות לחילוף חומרים, לייפות, לב-ריאה, סרטן ומחלות חיסוניות. רגולס חתומה על הסכם אסטרטגי עם גלקסקו-סמית'-קליין לפיתוח תרופות למחלות דלקתיות, והסכם מתקדם לפיתוח תרופה לצהבת מסוג C. בנוסף חתמה החברה על הסכם דומה עם סאנופי-אוונטיס לפיתוח תרופות לטיפול בפיברוזיס (לייפות). מאז סוף נובמבר ירדה מניית רגולס ב-1.2% והיא נסחרת לפי שווי של כ-975 מיליון דולר
טייזר אינטרנשיונאל (
TASR) – טייזר אינטרנשיונאל הינה יצרנית נשק ההלם החשמלי אשר נקרא על שמה. הנשק המוכר לציבור הרחב מאפשר יריית חיצים, מיני קרסים הננעצים בגוף האדם ומאפשרים ליורה לשתקו באמצעות אבדן זמני על השליטה בשרירים ועצבים. הנשק מוגדר על ידי מרבית רשויות החוק כנשק "אל הרג" ולכן אפשרי לשימוש במגוון רחב של מצבים. החברה משווקת בעיקר לרשויות חוק וגם להגנה עצמית של פרטיים. טייזר מציגה צמיחה נאה מרבעון לרבעון שבאה לידי ביטוי במניה. מאז סוף נובמבר טיפסה מניית טייזר ב-9.3% לשווי של 1.2 מיליארד דולר.

טריביון פאבלישינג (TPUB) – החברה הבאה שנכנסה לתיקים הישראלים היא המוציאה לאור טריביון פאבלישינג משיקגו. מדובר בחברת העיתונים השנייה בגודלה בארה"ב המחזיקה במותגים כמו השיקגו טריביון, לוס אנג'לס טיימס, בולטימור סאן ואחרים. החברה היתה זרוע ההוצאה לאור של קבוצת טריביון, והופרדה בספין-אוף באוגוסט האחרון. בינתיים מציגה החברה שחיקה בהכנסות וגלישה איטית להפסדים ברבעון האחרון. מאז סוף נובמבר עלתה מניית טריביון בכ-2% והיא נסחרת לפי שווי של 547 מיליון דולר.

וויה פייננשל (VOYA) – גם חברת השירותים הפיננסיים וויה פייננשל נכנסה לקרנות הנאמנות בישראל בנובמבר האחרון. החברה מניו יורק מספקת ללקוחות פרטיים ומוסדיים תוכניות חיסכון, ביטוחי חיים, קרנות נאמנות, בנקאות ישירה, ניהול השקעות מוסדיות ועוד. וויה דיווחה החודש על רווח נקי של 1.4 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2014 – כפול מהרבעון המקביל. הרווח הנקי זינק חדות תודות להכנסות חשבונאיות הקשורות למס. החברה הודיעה כי תשקיע 300-350 מיליון דולר בהשקעות אסטרטגיות בארבע השנים הבאות, וכי אישרה רכישת מניות חוזרת בהיקף של 750 מיליון דולר. מאז סוף נובמבר טיפסה המניה ב-5.5%, כשהמניה נסחרת בשווי של 10.9 מיליארד דולר.

וורי פייננס הולדינגס (WF) – ולבסוף, למשהו מעט שונה. וורי פייננס הוא בנק דרום קוריאני, הגדול ביותר במדינה. הבנק צעיר יחסית, והוקם רק ב-2001 כתוצאה ממיזוג של ארבעה בנקים מסחריים ובנק להשקעות אחד. המיזוג נכפה על הבנקים על ידי הממשלה שהשתלטה עליהם אחרי שלא עמדות בדרישות באזל (כתוצאה מהמשבר הפיננסי בדרום מזרח אסיה של 1997). כתוצאה מכך, הממשלה הקוריאנית היא עדיין בעלת המניות המרכזית. מאז נובמבר איבדה המניה 23% והיא נסחרת כיום בשווי של 5.7 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3