תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

מענקית מתכות ועד למזון לתינוקות – חמש איגרות חוב זרות שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות רוכשים

בכתבה רביעית בסדרה נסקור איגרות חוב זרות שנכנסו לתיק של המוסדיים בעדכון הנתונים האחרון של קרנות הנאמנות

אנחנו ממשיכים בחיפוש אחר אג"ח חדשות ומעניינות מרחבי העולם שצדו המוסדיים הישראלים.  והפעם, בכתבה רביעית בסדרה, נסקור חמש איגרות חוב חדשות שרכשו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות המקומיות בנובמבר האחרון.
ארקלור-מיטאל – האג"ח הראשונה ברשימה הפעם מגיעה מענקית הפלדה ארקלור מיטאל. ארקלור מיטאל היא יצרנית הפלדה הגדולה ביותר בעולם האחראית על כ-10% מהתפוקה הכוללת בעולם ומעסיקה כ-232 אלף איש ברחבי העולם. החברה נוצרה ב-2006 כתוצאה מההשתלטות מיטאל ההודית על ארקלור האירופאית בעסקה בהיקף של 33 מיליארד דולר. לחברה כיום מכירות בהיקף של 20 מיליארד דולר ברבעון. הסדרה שנכנסה לתיק הישראלי היא זו שנפרעת ביוני 2018 ונושאת קופון של 6.13%.

 

a1sx2_Original1_trading-room01.jpg

באייר
–ענקית הפארמה הגרמנית באייר ממוקמת במקום השמיני בעולם בהיקף הכנסות בין חברות התרופות בעולם. היא נודעת בעיקר בשל המצאת ושיווק האספירין (ופחות כממציאת סם ההרואין שהיה חוקי עד מלחמת העולם הראשונה. כיום באייר פועלת כמעט בכל הספקטרום הרפואי ומעבר לו, מתרופות לבני אדם (עם מרשם וללא מרשם), דרך תרופות וטרינריות, כימיקלים לחקלאות ופיתוח פולימרים מתקדמים. הסדרה שרכשו מנהלי הקרנות בנובמבר היא זו שנפרעת באוקטובר 2021 ונושאת קופון של 3%.
באנקו אסטדו דה צ'ילה
– ומגרמניה לצ'ילה. באנקו אסטדו דה צ'ילה הוא הבנק הלאומי בצ'ילה שהוקם ב-1953. הבנק פועל כבנק מסחרי וקמעונאי שמתפרס על כלל המדינה ומתמחה באזורים הסובלים ממחסור בשירותים בנקאיים, ומתמקד בעסקים קטנים ובינוניים. הסדרה שמצאה את דרכה לתיק הישראלי היא זו שנפרעת בפברואר 2022 ונושאת קופון של 3.875%.
בי.פי קפיטל
– עדיין בתחום הפיננסים, האג"ח הבאה מגיעה מביתה של בי.פי קפיטל האמריקאית. בי.פי קפיטל היא חברת ניהול ההשקעות וקרנות הגידור של המיליארדר בון (טי-בון) פיקנס הנושאת את רשאי התיבות שלו. למרות שלחברה אין קשר לבריטיש פטרוליום, הקרנות של פיקנס כן מעדיפות השקעות בתחום האנרגיה, עם העדפה לנפט, גז טבעי ואנרגיה גרעינית. סדרת האג"ח של בי.פי קפיטל שנכנסה לתיק הישראלי היא זו שנפרעת במרץ 2019 ונושאת קופון של 4.75%.
ביוסטיים
– את הרשימה הפעם סוגרת ביוסטיים הסינית. ביוסטיים היא יצרנית מזון לתינוקות שהוקמה ב-1999 ופועלת ברחבי אסיה (מלבד יפן). החברה מייצרת מזון לתינוקות ואמהות (פורמולה, תוספי מזון ותוספים פרוביוטיים), מוצרי טיפול משלימים לעור ולשיער, חיתולים ועוד. החברה נסחרת בבורסה של הונג קונג לפי שווי של 1.93 מיליאר דולר. הסדרה שנכנסה לתיקי קרנות הנאמנות המצרפי נפרעת בפברואר 2019 ולא נושאת קופות (זירו קופון), אך ניתנת להמרה למניות החברה בשער של 90.84.

פרטי איגרות החוב המופיעות בכתבה:

 b2ap3_thumbnail_bonds_2402.jpg

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3