תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש איגרות חוב זרות שמנהלי קרנות נאמנות בישראל חושבים שכדאי להכניס לתיק

בכתבה שלישית נסקור חמש סדרות נוספות של איגרות חוב מרחבי העולם שרכשו לאחרונה מנהלי קרנות נאמנות בישראל

סטוקר ממשיך בחיפוש אחר אג"ח חדשות ומעניינות מרחבי העולם שצדו גופים מוסדיים בישראל ונכנסו לתיק קרנות הנאמנות המצרפי בנובמבר האחרון. והפעם, מנפט, דרך סיגריות ועד פופ קוריאני.
אינטרנשיונאל פייננס קורפ – אג"ח מעניינת שנכנסה לתיקי קרנות הנאמנות היא זו של אינטרנשיונל פייננס קורפ. גוף זה הוא זרוע ההשקעות של הבנק העולמי בעסקים פרטיים. הגוף הוקם ב-1956 על מנת לעודד השקעות במדינות ברחבי העולם ולעודד צמיחה בסקטור הפרטי (במקום לתת הלוואה לממשלות). הגוף שהתחיל עם 100 מיליון דולר (כ-850 מיליון דולר כיום)  משקיע כיום 12.7 מיליארד דולר בקרוב ל-600 פרויקטים ב-103 מדינות ברחבי העולם. בנוסף לבנק קרוב ל-25 מיליארד דולר בנכסים נזילים. הגוף מממן את פעילות גם באמצעות גיוסי אג"ח (בהיקף של כ-10 מיליארד דולר) כשהוא נהנה מדירוג מושלם (AAA) משתי סוכנויות הדירוג המובילות בעולם. הסדרה שנכנסה לתיקים היא זו שנפרעת ביוני 2019 ונושאת קופון של 7.8%.

a1sx2_Original1_bonds_new.jpg

אלטריה גרופ – אג"ח מעניינת נוספת שנכנסה לתיק הישראלי היא הענקית האמריקאית אלטריה גרופ. אלטריה היא אחת החברות הגדולות בעולם שעוסקת בסיגריות, טבק ואלכוהול. החברה פועלת דרך חברות בנות, הגדולה בינהן היא פיליפ מוריס, ששולטת כיום במחצית משוק הסיגריות האמריקאי, בעיקר דרך מותג הדגל מלברו, יחד עם פרלמנט ואחרים. בנוסף מחזיקה החברה בהשקעה פיננסית בענקית הבירות סאב מילר בהיקף של 27% מהחברה, כשבסאב מילר מכהנים גם שלושה חברי דירקטוריון מטעמה. בשנה החולפת רשמה אלטריה הכנסות של 24.5 מיליארד דולר ורווח נקי של 5.1 מיליארד דולר. הסדרה שנרכשה בנובמבר היא זו שנפרעת באוגוסט 2022 ונושאת קופון של 2.85%.
אנדארקו פטרוליום – עוד ענקית שנכנסה לתיקים בנובמבר היא אנדארקו האמריקאית. אנדארקו היא אחת מחברות הגז והנפט הציבוריות הגדולות בעולם. עם שווי שוק של 42 מיליארד דולר, רזרבות של 2.79 מיליארד חביות נפט ומכירות שנתיות של 274 מיליון חביות מדובר באחת השחקניות המרכזיות בתחום. החברה ממוקמת בטקסס ליד אגן אנדארקו שמתפרש על אזור טקסס, אוקלהומה וקנזס שהתגלה ב-1959 והמהווה את מקור הנפט המרכזי של החברה. הסדרה הרלוונטית לנו היא זו שנפרעת בספטמבר 2017 ונושאת קופון של 6.375%.
אנהייזר בוש - אנהייזר בוש היא חברת הבירות הגדולה בעולם המחזיקה כיום ב-25% משוק הבירה העולמי. מדובר בענקית בלגית-ברזילית המחזיקה ב-200 ממותגי הבירה המצליחים בעולם, בינהם: באדווייזר, קורונה, סטלה ארטווה, הוגרדן, לף ועוד. ההכנסות השנתיות של אנהייזר בוש עומדות על 43 מיליארד דולר. ברבעון האחרון שהסתיים בספטמבר רשמה הכנסות של 12.2 מיליארד דולר, צמיחה של 4% לעומת המקביל ורווח נקי של 2.5 מיליארד דולר – עליה של 6% לעומת המקביל. הסדרה שנכנסה בנובמבר היא זו שנפרעת בינואר 2020 ונושאת קופון של 5.375%.
אקספורט-אימפורט בנק אוף קוריאה – ונסגור את הרשימה במזרח הרחוק. אקספורט-אימפורט בנק אוף קוריאה, כפי ששמו מרמז הוא בנק דרום קוריאני המספק אשראי ובטוחות ליצואנים קוריאנים. הבנק הוקם ב-1976 במטרה לתמוך בכלכלה מוטת הייצוא של דרום קוריאה. הבנק מנהלך גם שתי קרנות השקעה ממשלתיות – הקרן לפיתוח כלכלי המשקיעה במדינות מתפתחות, והקרן האינטר-קוריאנית המפקחת על שיתופי פעולה עם צפון קוריאה. ב-2013 הודיע הבנק כי יספק בטוחות בהיקף של כמיליארד דולר לפירמות בתחום הבידור והמזון הקוריאנים בשל הביקוש הגובר בעולם (פופ קוריאני, דרמות טלוויזיה ומזון זוכים לפופולריות גוברת בשנים האחרונות בעולם). הסדרה שנכנסה לתיקים היא שנפרעת בנובמבר 2019 ונושאת קופון של 3.7%. 

פרטי איגרות החוב המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_2302.jpg


המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3