תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

נאחזים בקרנות: אילו תזוזות התרחשו בקרנות הנאמנות שמנהל בית ההשקעות ילין לפידות

המניות שנכנסו לתיק ואלו שיצאו. סטוקר סקר את השינויים שבוצעו בקרנות הנאמנות של בית ההשקעות בחודש יולי

קרנות הנאמנות של ילין לפידות מככבות בשנים האחרונות בראש התעשייה, עם תשואות ועקביות שמצדיקות לרוב את החיבה של המשקיעים. החלטנו לבחון מהן השינויים המרכזיים שביצע בית ההשקעות באפיק המנייתי בעדכון האחרון (לסוף יולי).
ת"א 100
המהלך הבולט שביצעו ילין לפידות בקרב מניות השורה הראשונה בישראל, היא החזרתה של ענקית התרופות פריגו לתיק. ילין לפידות רכשו עד סוף יולי מניות בהיקף של כ-37 מיליון שקל, מה שהציב את המניה החדשה בתיק במקום ה-14 מכלל המניות. מאז סוף יולי הוסיפה מניית פריגו, המתמחה בעיקר בתרופות ללא מרשם (OTC) ותרופות גנריות, מעל ל-7%.
במקביל, הגדילו בבית ההשקעות את ההחזקה בשותפות קידוחי הנפט והגז ישראמקו ב-16%, לאחזקה של 60 מיליון שקל. זה הציב את ישראמקו במקום ה-7 בהיקפו בתיק המניות. מאז השלימה המניה עליה מתונה של פחות מ-3%. מנגד, בילין לפידות החליטו להקטין את ההחזקה בחברת ההלבשה דלתא ברבע, ולהישאר עם אחזקה של 37 מיליון שקל. במקביל גם הקטינו בבית ההשקעות את החזקה בחברת הביטוח איידיאיי ב-20% ונשארו גם כן עם החזקה של 37 מיליון שקל. שתי המניות הציגו מאז עלייה של כ-3%.

a1sx2_Original1_investing_01.jpg
מניות יתר – אכזבות חדשות
מניות היתר היו ההתמחות המרכזית של ילין לפידות מאז הקמת בית ההשקעות לפני כעשור. זה לא אומר שהם לא נופלים לפעמים. בשינוי האחרון הכניסו בילין לפידות את מניית רדהיל לתיק, עם השקעה של כמעט 9 מיליון שקל. רדהיל, מתמחה ברכישת תרופות בשלבי פיתוח מתקדמים וצברה מאז הקמתה ב-2010 הפסדים של כ-170 מיליון שקל. ילין לפידות הפכו לבעלי עניין ברדהיל בתחילת השנה בהקצאה מניות לטובת מכשירי החיסכון ארוך הטווח שלהם. מאז סוף יולי איבדה המניה 15%.השקעה חדשה אך פחות מהותית ביצעו ילין לפידות בחברת הנדל"ן חג'ג'. ילין לפידות השקיעו במניית החברה התמחה בקבוצות רכישה כ-1.5 מיליון שקל. מאז סוף יולי צנחה המניה כ-17%.
מניות זרות
בתיק המניות הזרות של ילין לפידות יש כניסה בולטת לאחזקה חדשה – אב-וי (AbbVie). חברת הפארמה התפצלה מהענקית אבוט מעבדות ( Abbott Laboratories)בתחילת 2013. אבוט עצמה נותרה עם פעילות המוצרים הרפואיים בזמן שאב-וי מרכזת את כל פעילות מחקר התרופות של אבוט. אב-וי הודיעה ביולי האחרון על רכישת ענקית התרופות שייר הבריטית בתמורה ל-55 מיליארד דולר, כשנוסף לשורת תרופות חדשות נגד מחלות נדירות הרכישה הייתה אמורה לאפשר לאב-וי להפחית את המס שלה בצורה מהותית, בשל העברת מרכז החברה לבריטניה. אולם בשבוע שעבר הודיעה אב-וי על כוונתה לסגת מהרכישה בשל שינוי במדיניות המס בארה"ב.
מניה חדשה נוספת בתיק הזרות של ילין לפידות היא חברת פיתוח התרופות אמביט (Ambit). היקף ההשקעה בחברה המתחה במחלות נדירות ללא תרופה הוא כ-2.4 מיליון שקל בלבד. החודש החלה חקירה נגד דירקטוריון החברה אשר פעל לכאורה שלא לטובת בעלי המניות בשל ההצעה למכור את אמביט במחיר נמוך מן הערכות השוק.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3