תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

סיכום שבוע המסחר בוול סטריט: חמש מניות שרשמו את הזינוק החד ביותר וחמש אחרות שאכזבו את המשקיעים

פגישת שרי האוצר בגוש היורו הסתיימה בהסכם להארכת תוכנית החילוץ ליוון והמדדים בניו יורק ננעלו בתוך הטריטוריה הירוקה

הסכמת שרי האוצר של גוש היורו להארכת תוכנית החילוץ ליוון, שלחה אתמול את המדדים המובילים בוול סטריט לעליות. עם נעילת המסחר ביום שישי מדד דאו ג'ונס עלה בכ-0.9% ונקבע על 18,140 נקודות, מדד S&P 500 הוסיף 0.6% ל-2,120 נקודות ואילו מדד נאסד"ק התחזק ב-0.6% ל-4,956 נקודות. בסיכום שבועי עלה מדד נאסד"ק 1.3%, מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7% ומדד S&P 500 טיפס 0.6%. ביום שישי האחרון ננעל גם מדד הניקיי ביפן בעליה של 0.4% והגיע לשיא של 15 שנה. בשוק הסחורות השבוע ביצע הנפט תיקון. החוזים על נפט מסוד קרוד ירדו בשישי ב-1.6% למחיר של 50.3 דולר לחבית, והשלימו ירידה של 4.6% השבוע. 

 a1sx2_Original1_wall_street_02.jpg


המניות שזינקו בשיעור החד ביותר השבוע
אוקסינג (AXN
) – בראש הרשימה השבוע התמקמה חברת התרופות הסינית אוקסינג, שזינקה השבוע 255% לשווי של 129 מיליון דולר. החברה משייזאנג הוקמה במקור לפני יותר מ-300 שנה ומתמחת בייצור ופיתוח תרופות לטיפול בכאב. היא מחזיקה באחד מהמפעלים המתקדמים ביותר לייצור תרופות בסין. החברה לא פרסמה חדשות מיוחדת בשישי, היום בו זינקה המניה. מספר ימים קודם לכן פרסמה את דו"חותיה לרבעון האחרון של 2014 שכללו הכנסות של 6.4 מיליון דולר ורווח נקי של 600 אלף דולר.
איגל פארמסוטיקל (EGRX) – הבאה בתור היא איגל פרמסוטיקל שמנייתה זינקה השבוע 60% לשווי של 473 מיליון דולר. הזינוק במניה הגיע לאחר שאיגל דיווחה שהגיעה להסכם עם טבע הישראלית, שיעניק לטבע בלעדיות לשיווק גרסה מהירה של הטריאנדה, זריקה נגד סרטני דם. הטריאנדה היא התרופה השניה במכירותיה של טבע, והפטנט עליה פוקע השנה. במסגרת ההסכם, שלמעשה מעריך את ההפטנט של טבע, החברה בניהולו של ארז ויגודמן תשלם לאיגל 30 מיליון דולר מקדמה, 90 מיליון דולר על עמידה באבני דרך ושיעור דו-ספרתי מההכנסות בגין מכירות התרופה, זאת לאחר קבלת אישור השיווק לתרופה מצד מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).
אסמבלי ביוסיינס (ASMB) – מניית חברת הביומד אסמבלי ביוסיינס מניו יורק זינקה השבוע 43% לשווי של 159 מיליון דולר. החברה מתמקדת בפיתוח טיפולים לחולים עם צהבת B וחיידק המעיים קולסטרידיום דיפיסיל. החברה דיווחה השבוע על מינויו של דרק סמול למנכ"ל החברה, במקביל לתפקידו כנשיא. דרק הוא ממייסדי החברה, ובעבר הקים את חברת נארוקס. בנוסף, מנכ"ל הכספים דייוויד בראט מונה במקביל לתפקיד סמנכ"ל הפעילות.
קורמדיקס (CRMD) – עוד מניית פארמה שכיכבה השבוע היא קורמדיקס שזינקה 42% לשווי של 81 מיליון דולר. קורמדיקס מתמקדת בפיתוח מוצרים לטיפול ומניעת מחלות לב, כליות וזיהומיות, במיוחד בדיאליזה. העליות הגיעו בהמשך להודעת ה-FDA בסוף ינואר על העברת מוצר הדגל של החברה למסלול המהיר. החברה פיתחה שסתום לקטטר המונע זיהומים. המסלול המהיר יעניק לחברה גם תקופת בלעדיות לשיווק המוצר.
איגלט (EGLT) – את רשימת המזנקות סוגרת מניית איגלט. חברת התרופות הדנית ראתה את מנייתה מזנקת השבוע ב-37% לשווי שוק של 258 מיליון דולר. החברה היא מהחלוצות של הגלולות המשמשות לשיחרור מושהה של תרופות. החברה מתמקדת בפיתוח תרופות לטיפול בכאב שעמידות לניצול לרעה (לשימוש לא חוקי וניצול על ידי מכורים). זינקה בסוף ינואר בעקבות תוצאות חיוביות בניסוי ניצול לרעה אנושי (HAL) בפיתוח החברה למתן אוראלי של מורפיום לטיפול בכאבים חמורים. השבוע טיפסה המניה בעקבות העלאת המלצה מצד קאנקורד ג'ניואטי שהעניק למניה מחיר יעד של 25 דולר, כשהמניה נעלה את השבוע בשער של 14.5 דולר.

המניות שירדו בשיעור החד ביותר השבוע  
סלסוס ת'רפיוטיקס (CLTX) – מניית חברת התרופות סלסוס ת'רפיוטיקס צללה השבוע 82% לשווי של 6 מיליון דולר בלבד. החברה מפתחת תרופות נטולות סטרואידים לטיפול בזיהומים . סלסוס דיווח השבוע על תוצאות ניסוי שלב 2 במשחה שפתחה החברה לטיפול בדרמטיטיס (סוג של אקזמה נפוצה) בילדים. תוצאות הניסוי הראו כי לפלסבו היה אפקטיביות גבוהה מאשר למשחת החברה.
וסקולר ביוג'ניקס (VBLT) - מניית חברת הביוטכנולוגיה הישראלית וסקולר ביוג'ניקס צנחה השבוע 70% לשווי של 85 מיליון דולר. החברה, המתמקדת בפיתוח טיפולים לסרטן ומחלות דלקתיות המשפיעות על מערכת החיסון, הודיעה השבוע על כישלון בשני ניסויים קליניים שערכה בפסוריאזיס וקוליטיס.
איי-פאס (IPAS) – מניית חברת אייפאס האמריקאית נפלה השבוע 31% לשווי של 58 מיליון דולר. החברה מספקת למיזמים וחברות סלולר פתרונות מבוססי ענן לניהול רשתות וחיבור וואיי-פיי. החברה פספסה השבוע את תחזיות האנליסטים כשפרסמה את תוצאותיה לרבעון האחרון של 2014 החברה רשמה הכנסות של 17.2 מיליון דולר, כ-300 אלף מתחת לתחזיות, ובהמשך לזאת הפסד של 6 סנט למניה.
נודלס אנד קומפני (NDLS) – מניית רשת המזון המהיר נודלס אנד קומפני צנחה השבוע 27% לשווי של 563 מיליון דולר. החברה מקולרדו מחזיקה ברשת מזון מהיר התמחה באיטריות בסגנון בינ"ל ואמריקאי וכולל 401 סניפים. הצניחה במניה התרחשה אחרי פרסום דו"חות החברה שהחמיצו במעט את תחזיות השוק. מכירות החברה הסתכמו ב-108 מיליון דולר, לעומת צפי ל-110 מיליון דולר, והרווח למניה הסתכם ב-13 סנט, לעומת תחזיות השוק שעמדו על 14 סנט.
רוקט פיול (FUEL) – את רשימת הצונחות סוגרת רוקט פיול שנפלה השבוע 24% לשווי של 447 מיליון דולר. למרות שמה, החברה מתמחה בפתרונות פרסום דיגיטליים המבוססים על אינטליגנציה מלאכותית. גם במקרה הזה מדובר בתגובת השוק לדו"חות פושרים מצד החברה. ברבעון הרביעי רשמה החברה הכנסות של 139.5 מיליון דולר – עליה של 63% לעומת המקביל, אך מתחת לצפיות השוק שעמדו על 147 מיליון דולר. 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3