תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש מניות זרות נוספות שנכנסו לאחרונה לקרנות הנאמנות בישראל

בכתבה השלישית בסדרה נחשוף שתי מניות ספין-אוף שנכנסו לתיק המצרפי של קרנות הנאמנות המקומיות בעדכון הנכסים האחרון

המסע בעקבות המניות החדשות בקרנות הנאמנות נמשך. עם עדכון הנכסים האחרון לקרנות בנובמבר האחרון אנחנו ממשיכים בכתבה שלישית בסדרה שחושפת למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. גם הפעם נמשיך ונסקור חמש מניות זרות חדשות, והפעם שני ספין-אופים מוצלחים מנובמבר האחרון, חברת החזקות בתחום האינטרנט ועוד.

 a1sx2_Original1_WallSt.jpg

הליארד הלת' (HYH) – המניה הראשונה ברשימה היום נכנסה לתיקי המוסדיים, למרות שאולי לא רכשו אותה. הההופעה של המניה בתיקים הישראלים התרחשה בעקבות ספין אוף שביצעה הענקית קימברלי-קלארק, שבה הליארד הלת' היתה עד לנובמבר רק חטיבת הבריאות. הפיצול נעשה ללא תשלום מס. הליארד הלת' החדשה מתרכזת בתחום מוצרים למניעת זיהומים וכאב  וזירוז החלמה. לחברה החדשה מכירות שנתיות של כ-1.7 מיליארד דולר. מאז תחילת המסחר בנובמבר ועד היום טיפסה המניה 18.6% לשווי של 2.1 מיליארד דולר.
קיסייט טכנולוג'יז (KEYS) – גם החברה השנייה ברשימה נוצרה מספין אוף לאחרונה. קיסייט טכנולוג'יז פוצלה מאג'ילנט טכנולוג'יז (Agilent). קיסייט מקליפורניה מתרכזת בתחום המיכשור ותוכנה לבדיקת וניטור אלקטרוניקה ורדיו, כשהיא השאירה את תחום מוצרי בדיקת הכימיה והביו לאג'ילנט. המוצרים של החברה כוללים משקפי תנודות (אוסצילוסקופ), מולטימטרים ועוד מוצרים המשמשים את תעשיות הביטחון, תעופה, מיחשוב ומוליכים למחצה. מאז תחילת המסחר במניה בנובמבר טיפסה 29.3% לשווי של 6.1 מיליארד דולר.
ליברטי ברודבנד (LBRDA) – המניה השלישית ברשימה היא חברת ההחזקות ליברטי ברודבנד האמריקאית. לחברה שלוש פעילויות מרכזיות, חברת הבת צ'רטר (26%) שהיא ספקית תשתית האינטרנט הרביעית בגודלה בארה"ב, טרו פוזישן (100%) המספקת שירותי מיקום לשירותי הביטחון והחזקה באחוז מחברת הכבלים הגדולה בארה"ב – טיים וורנר. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 7.3%, כשהחברה נסחרת בשווי של כ-5.2 מיליארד דולר.
לאמבר ליקווידייטורס (LL) – ומאינטרנט לעצים. לאמבר ליקווידייטורס היא אחת מחברות רצפות העץ הגדולות בארה"ב. את החברה התחיל קבלן בשם טום סליבן במסצ'וסטס שמכר שארית עץ שרכש בחצר אחורית של חברת משאיות. מאז הרשת הלכה וצמחה לכ-220 חנויות עם אלף עובדים בכ-45 מדינות בארה"ב וקנדה. בשנים האחרונות נהנתה החברה מהתאוששות שוק הדיור בארה"ב. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 26.5% לשווי של 1.7 מיליארד דולר.
אם.ג'י.איי.סי אינווסטמנט (MTG) – את הרשימה שלנו הפעם סוגרת חברת המשכנתאות אם.ג'י.איי.סי אינווסטמנט. החברה, ששמה המלא הוא מורגאג' גארנטי אינשורנס קורפ הפכה בעקבות התאוששות שוק הדיור בארה"ב מאז 2009 לחברת ביטוח המשכנתאות הפרטית הגדולה ביותר במדינה. מעבר לביטוח המשכנתאות החברה מספקת ללווים שירותי חיתום ושירותים נלווים למשכנתאות. מאז סוף נובמבר עלתה מניית החברה בכ-3.9% ואמ.ג'י.איי.סי נסחרת בשווי של 3.1 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3