תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש מניות זרות נוספות שנכנסו לאחרונה לקרנות הנאמנות בישראל

בכתבה השלישית בסדרה נחשוף שתי מניות ספין-אוף שנכנסו לתיק המצרפי של קרנות הנאמנות המקומיות בעדכון הנכסים האחרון

המסע בעקבות המניות החדשות בקרנות הנאמנות נמשך. עם עדכון הנכסים האחרון לקרנות בנובמבר האחרון אנחנו ממשיכים בכתבה שלישית בסדרה שחושפת למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. גם הפעם נמשיך ונסקור חמש מניות זרות חדשות, והפעם שני ספין-אופים מוצלחים מנובמבר האחרון, חברת החזקות בתחום האינטרנט ועוד.

 a1sx2_Original1_WallSt.jpg

הליארד הלת' (HYH) – המניה הראשונה ברשימה היום נכנסה לתיקי המוסדיים, למרות שאולי לא רכשו אותה. הההופעה של המניה בתיקים הישראלים התרחשה בעקבות ספין אוף שביצעה הענקית קימברלי-קלארק, שבה הליארד הלת' היתה עד לנובמבר רק חטיבת הבריאות. הפיצול נעשה ללא תשלום מס. הליארד הלת' החדשה מתרכזת בתחום מוצרים למניעת זיהומים וכאב  וזירוז החלמה. לחברה החדשה מכירות שנתיות של כ-1.7 מיליארד דולר. מאז תחילת המסחר בנובמבר ועד היום טיפסה המניה 18.6% לשווי של 2.1 מיליארד דולר.
קיסייט טכנולוג'יז (KEYS) – גם החברה השנייה ברשימה נוצרה מספין אוף לאחרונה. קיסייט טכנולוג'יז פוצלה מאג'ילנט טכנולוג'יז (Agilent). קיסייט מקליפורניה מתרכזת בתחום המיכשור ותוכנה לבדיקת וניטור אלקטרוניקה ורדיו, כשהיא השאירה את תחום מוצרי בדיקת הכימיה והביו לאג'ילנט. המוצרים של החברה כוללים משקפי תנודות (אוסצילוסקופ), מולטימטרים ועוד מוצרים המשמשים את תעשיות הביטחון, תעופה, מיחשוב ומוליכים למחצה. מאז תחילת המסחר במניה בנובמבר טיפסה 29.3% לשווי של 6.1 מיליארד דולר.
ליברטי ברודבנד (LBRDA) – המניה השלישית ברשימה היא חברת ההחזקות ליברטי ברודבנד האמריקאית. לחברה שלוש פעילויות מרכזיות, חברת הבת צ'רטר (26%) שהיא ספקית תשתית האינטרנט הרביעית בגודלה בארה"ב, טרו פוזישן (100%) המספקת שירותי מיקום לשירותי הביטחון והחזקה באחוז מחברת הכבלים הגדולה בארה"ב – טיים וורנר. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 7.3%, כשהחברה נסחרת בשווי של כ-5.2 מיליארד דולר.
לאמבר ליקווידייטורס (LL) – ומאינטרנט לעצים. לאמבר ליקווידייטורס היא אחת מחברות רצפות העץ הגדולות בארה"ב. את החברה התחיל קבלן בשם טום סליבן במסצ'וסטס שמכר שארית עץ שרכש בחצר אחורית של חברת משאיות. מאז הרשת הלכה וצמחה לכ-220 חנויות עם אלף עובדים בכ-45 מדינות בארה"ב וקנדה. בשנים האחרונות נהנתה החברה מהתאוששות שוק הדיור בארה"ב. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 26.5% לשווי של 1.7 מיליארד דולר.
אם.ג'י.איי.סי אינווסטמנט (MTG) – את הרשימה שלנו הפעם סוגרת חברת המשכנתאות אם.ג'י.איי.סי אינווסטמנט. החברה, ששמה המלא הוא מורגאג' גארנטי אינשורנס קורפ הפכה בעקבות התאוששות שוק הדיור בארה"ב מאז 2009 לחברת ביטוח המשכנתאות הפרטית הגדולה ביותר במדינה. מעבר לביטוח המשכנתאות החברה מספקת ללווים שירותי חיתום ושירותים נלווים למשכנתאות. מאז סוף נובמבר עלתה מניית החברה בכ-3.9% ואמ.ג'י.איי.סי נסחרת בשווי של 3.1 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3