תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חמש איגרות חוב זרות של חברות ענק שמנהלי ההשקעות בקרנות נאמנות בחרו להכניס לתיק

בכתבה שניה בסדרה נסקור חמש סדרות מעניינות מרחבי העולם שנכנסו לתיקי הקרנות בישראל. הפעם תורן של הענקיות

עם פרסום נתוני קרנות הנאמנות לנובמבר אנחנו ממשיכים בכתבה שנייה בסדרה החודש, שבה אנחנו בוחנים כל פעם חמש אגרות חוב זרות שנכנסו לתיקי הקרנות בנובמבר האחרון. והפעם, תור הענקיות – מענקי הבנקאות, דרך תקשורת ועד טכנולוגיה.
איי.בי.אן אמרו – האג"ח הראשונה ברשימה מגיעה מהולנד. איי.בי.אן אמרו הוא אחד מהבנקים הגדולים בהולנד שהולאמו מאז 2008 בעקבות המשבר הכלכלי הגדול. הבנק היה בבעלות שותפות של הענקים הפיננסים דאז – פורטיס, אר.בי.אס וסאנטאדר גרופ, שפשטו את הרגל או הולאמו בעצמם. הממשלה ההולנדית מינתה כמנכ"ל את שר האוצר לשעבר גריט זאלם שביצע הליך הבראה בבנק ונפטר מהנכסים המסוכנים וכיום הבנק מנהל נכסים בהיקף של 184 מיליארד יורו. הסדרה שנכנסה לקרנות הנאמנות בנובמבר היא בהיקף של 594 מיליון יורו, נפרעת באפריל 2022 ונושאת קופון של 6.25%.

a1sx2_Original1_abn_amro.jpg


איי.טי אנד טי – הסדרה הבאה היא של חברת התקשורת השנייה בגודלה בארה"ב איי.טי אנד טי. החברה מספקת שירותי טלפוניה ניידת וקווית בארה"ב ושירותי טלוויזיה בפס רחב. לחברה כיום 120.6 מיליון מנויים, שממקמים אותה כחברת התקשורת ה-20 בגודלה בעולם. מחזור ההכנסות השנתי שלה עומד על 130 מיליארד דולר עם רווח נקי של 18 מיליארד דולר. הסדרה שנכנסה לתיק קרנות הנאמנות המצרפי בעדכון הנתונים האחרון נפרעת ביוני 2045 ונושאת קופון של 4.35%.
אייץ'.אס.בי.סי –הסדרה הבאה היא של ענקית הבנקאות הבריטית אייץ'.אס.בי.סי, הבנק השני בגודלו בעולם כיום. הבנק שהחל בהונג קונג ושנגחאי ב-91' פרוס כיום עם 6,600 סניפים ב-80 מדינות בעולם עם 60 מיליון לקוחות. הבנק מנהל יותר מ-2.7 טריליון דולר בנכסים, כמחציתם מאירופה, המזרח התיכון ואפריקה. הסדרה המדוברת היא בהיקף של חצי מיליארד דולר, נפרעת במאי 2016 ונושאת קופון של 4%.
אינדסטריאל אנד קומרשיאל בנק אוף צ'יינה – ממשיכים באותו הקו עם איי.סי.בי.סי, הבנק הגדול ביותר בעולם בהיקף נכסים. איי.סי.בי סי הוא הגדול מבין ארבעת הבנקים הגדולים כיום בסין שבבעלות המדינה. יש לו כ-18 אלף סניפים בסין וכ-106 שלוחות ברחבי העולם. הסדרה הרלוונטית היא בהיקף של חצי מיליארד דולר, נפרעת ב-2017 ונושאת קופון של 1.19% פלוס ריבית ליבור דולרית לשלושה חודשים.
אינטל – גם האג"ח הבאה היא של ענקית – חברת הטכנולוגיה אינטל מקליפורניה. החברה ידועה בעיקר כיצרנית השבבים הגדולה בעולם, וההאחראית לאבני דרך מרכזיות בפיתוח המחשבים האישיים, בין היתר שבבי זיכרון SRAM ו-DRAM. כיום לחברה מחזור הכנסות של מעל ל-50 מיליארד דולר ורווח נקי של כ-10 מיליארד דולר. הסדרה שנרכשה בידי מנהלי קרנות נאמנות בישראל בנובמבר נפרעת באוקטובר 2021 ונושאת קופון של 3.3%.

פרטי סדרות האג"ח המופיעות בכתבה:

b2ap3_thumbnail_bonds_1602.png

 

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3