תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש מניות זרות נוספות שנכנסו לתיק קרנות הנאמנות המצרפי המקומי

מביגוד לילדים ועד הימורים – מניות זרות שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות מעריכים שכדאי לכם לבחון. כתבה שניה בסדרה

עם עדכון הנכסים האחרון לקרנות בנובמבר האחרון אנחנו ממשיכים בכתבה שנייה בסדרה שחושפת למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. והפעם, מביגוד לילדים דרך חברת תרופות כושלת ועד מצלמות אקטסרים.
קרטרס (CRI) – החברה הראשונה ברשימה היא קרטרס מאטלטנה ג'ורג'יה. קארטרס היא רשת ביגוד לילדים שנוסדה אי שם ב-1865 וב-2005 רכשה את אושקוש המתחרה מויסקונסון. כיום החברה מפעילה 359 חנויות קרטרס ו-170 חנויות אושקוש בארה"ב ו-65 חנויות נוספות בקנדה. מאז סוף נובמבר טיפסה המניה ב-4.7% והיא נסחרת כיום לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_bull_01.jpg 


סיטזנס פייננשיאל גרופ (CFG) – המניה הבאה ברשימה היא זו של הבנק האמריקאי שבבעלות בריטית – סי.אף.ג'י. מדובר בחטיבה של רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) המחזיק 75% בבנק לאחר שהשתלט עליו בסוף שנות השמונים.  הבנק פועל בעיקר במזרח וצפון ארה"ב עם תיק הלוואות בהיקף 88.8 מיליארד דולר והפקדות בשווי של 91.7 מיליארד דולר. הבנק נרשם למסחר רק בספטמבר האחרון, בעקבות מהלכים בחברת האם שהולאמה בעקבות המשבר של 2008. בין המשקיעים הבולטים במניה הוא מנהל קרן הגידור דייוויד איינהורן שרכש בספטמבר האחרון 8 מיליון מניות הבנק בשווי של 187 מיליון דולר. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 8.6% והיא נסחרת לפי שווי של 13.9 מיליארד דולר.
דנדראון (DNDN) – למניה הבאה סיפור מעניין. דנדראון היא חברת פיתוח תרופות מסיאטל. מוצר הדגל של החברה הוא הפרוונג' (Provenge) שמשמש לטיפול בסרטן הערמונית. הטיפול כולל שימוש בדם מהמטופל שעבר אינקובציה עם פרוטיאין שפיתחה החברה. החברה זכתה באישור FDA ב-2010 אך התמודדה עם קשיים באישור הכיסוי הרפואי לטיפול. התהליך התגלה כמסובך ויקר, דבר שהגביל את התרופה שהיתה אמורה להיות רב-מכר. מיעוט ההכנסות הובילו אותה להכריז על פשיטת רגל (צ'אפטר 11) בנובמבר האחרון, והודעה שתצא למכרז למכירת החברה בפברואר הקרוב. בשבוע שעבר דיווחה ואליאנט כי זכתה במכרז לרכישת החברה ונכנסים נוספים תמורת 400 מיליון דולר. למעוניינים להיחשף למניית דנדראון כדאי לשקול השקעה בואליאנט (VRX) שהניבה למשקיעים בה תשואה חלומית של 1,059% בחמש שנים. 
גלובל קש אקסס הולדינגס (GCA) – ומתרופות להימורים. גלובל קש אקסס מלאס וגאס מספקת שירותי העברת מזומנים, ניטור מידע ופתרונות לתעשיית ההימורים בארה"ב ובחו"ל. לחברה שלוש חטיבות: מזומן מראש, כספומטים ושירות צ'קים. לחברה 1,100 לקוחות בעולם והיא מנהלת 90 מיליון פעולות בשנה עם מחזור כספי של 19 מיליארד דולר. למרות הכל, החברה הציגה קיפאון במכירות ורווח הנקי בדו"חות האחרונים שלה. מאז סוף נובמבר איבדה המניה 2.8% והיא נסחרת בשווי של 454 מיליון דולר.
גו-פרו (GPRO) – החברה האחרונה ברשימה היא אחת מסיפורי ההצלחה הגדולים של השנים האחרונות, גו-פרו מקליפורניה. החברה נוסדה על ידי ניק וודמן לפני כ-13 שנה בשל רצונו לייצר מצלמה שיכולה לתעד אותו גולש גלים בזמן אמת ובאיכות. בשנים האחרונות הפכה גו-פרו לשם נרדף למצלמות אישיות המספקות תיעוד איכותי של ספורט אתגרי ברחבי העולם. לפני כשנה בדיוק השלימה החברה הנפקה לציבור לפי שווי של 2.95 מיליארד דולר. המניה השלימה זינוק מרשים בשנה החולפת, אך תזמון הכניסה של המניה לתיקי הקרנות מצער – מאז נובמבר איבדה המניה כ-34% משוויה לשווי של 5.7 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3