תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש מניות זרות נוספות שנכנסו לתיק קרנות הנאמנות המצרפי המקומי

מביגוד לילדים ועד הימורים – מניות זרות שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות מעריכים שכדאי לכם לבחון. כתבה שניה בסדרה

עם עדכון הנכסים האחרון לקרנות בנובמבר האחרון אנחנו ממשיכים בכתבה שנייה בסדרה שחושפת למשקיעים שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות שאיתרו מנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות. והפעם, מביגוד לילדים דרך חברת תרופות כושלת ועד מצלמות אקטסרים.
קרטרס (CRI) – החברה הראשונה ברשימה היא קרטרס מאטלטנה ג'ורג'יה. קארטרס היא רשת ביגוד לילדים שנוסדה אי שם ב-1865 וב-2005 רכשה את אושקוש המתחרה מויסקונסון. כיום החברה מפעילה 359 חנויות קרטרס ו-170 חנויות אושקוש בארה"ב ו-65 חנויות נוספות בקנדה. מאז סוף נובמבר טיפסה המניה ב-4.7% והיא נסחרת כיום לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_bull_01.jpg 


סיטזנס פייננשיאל גרופ (CFG) – המניה הבאה ברשימה היא זו של הבנק האמריקאי שבבעלות בריטית – סי.אף.ג'י. מדובר בחטיבה של רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) המחזיק 75% בבנק לאחר שהשתלט עליו בסוף שנות השמונים.  הבנק פועל בעיקר במזרח וצפון ארה"ב עם תיק הלוואות בהיקף 88.8 מיליארד דולר והפקדות בשווי של 91.7 מיליארד דולר. הבנק נרשם למסחר רק בספטמבר האחרון, בעקבות מהלכים בחברת האם שהולאמה בעקבות המשבר של 2008. בין המשקיעים הבולטים במניה הוא מנהל קרן הגידור דייוויד איינהורן שרכש בספטמבר האחרון 8 מיליון מניות הבנק בשווי של 187 מיליון דולר. מאז סוף נובמבר הוסיפה המניה 8.6% והיא נסחרת לפי שווי של 13.9 מיליארד דולר.
דנדראון (DNDN) – למניה הבאה סיפור מעניין. דנדראון היא חברת פיתוח תרופות מסיאטל. מוצר הדגל של החברה הוא הפרוונג' (Provenge) שמשמש לטיפול בסרטן הערמונית. הטיפול כולל שימוש בדם מהמטופל שעבר אינקובציה עם פרוטיאין שפיתחה החברה. החברה זכתה באישור FDA ב-2010 אך התמודדה עם קשיים באישור הכיסוי הרפואי לטיפול. התהליך התגלה כמסובך ויקר, דבר שהגביל את התרופה שהיתה אמורה להיות רב-מכר. מיעוט ההכנסות הובילו אותה להכריז על פשיטת רגל (צ'אפטר 11) בנובמבר האחרון, והודעה שתצא למכרז למכירת החברה בפברואר הקרוב. בשבוע שעבר דיווחה ואליאנט כי זכתה במכרז לרכישת החברה ונכנסים נוספים תמורת 400 מיליון דולר. למעוניינים להיחשף למניית דנדראון כדאי לשקול השקעה בואליאנט (VRX) שהניבה למשקיעים בה תשואה חלומית של 1,059% בחמש שנים. 
גלובל קש אקסס הולדינגס (GCA) – ומתרופות להימורים. גלובל קש אקסס מלאס וגאס מספקת שירותי העברת מזומנים, ניטור מידע ופתרונות לתעשיית ההימורים בארה"ב ובחו"ל. לחברה שלוש חטיבות: מזומן מראש, כספומטים ושירות צ'קים. לחברה 1,100 לקוחות בעולם והיא מנהלת 90 מיליון פעולות בשנה עם מחזור כספי של 19 מיליארד דולר. למרות הכל, החברה הציגה קיפאון במכירות ורווח הנקי בדו"חות האחרונים שלה. מאז סוף נובמבר איבדה המניה 2.8% והיא נסחרת בשווי של 454 מיליון דולר.
גו-פרו (GPRO) – החברה האחרונה ברשימה היא אחת מסיפורי ההצלחה הגדולים של השנים האחרונות, גו-פרו מקליפורניה. החברה נוסדה על ידי ניק וודמן לפני כ-13 שנה בשל רצונו לייצר מצלמה שיכולה לתעד אותו גולש גלים בזמן אמת ובאיכות. בשנים האחרונות הפכה גו-פרו לשם נרדף למצלמות אישיות המספקות תיעוד איכותי של ספורט אתגרי ברחבי העולם. לפני כשנה בדיוק השלימה החברה הנפקה לציבור לפי שווי של 2.95 מיליארד דולר. המניה השלימה זינוק מרשים בשנה החולפת, אך תזמון הכניסה של המניה לתיקי הקרנות מצער – מאז נובמבר איבדה המניה כ-34% משוויה לשווי של 5.7 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3