תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חדשות בקרנות: חמש מניות זרות חדשות שנכנסו לקרנות הנאמנות בעדכון הנתונים האחרון

סטוקר בדק מי המניות הזרות שמנהלי ההשקעות בקרנות הנאמנות בחרו להכניס לתיק. כתבה ראשונה בסדרה

מנהלי קרנות הנאמנות בישראל לא קופאים על השמרים. עדכון הנכסים האחרון לקרנות בנובמבר האחרון חושף שורה של מניות זרות חדשות ומעניינות בתיקים. בסדרת כתבות חדשה נסקור כל פעם חמש מניות זרות חדשות שנכנסו לאחרונה לתיק קרנות הנאמנות המצרפי של הגופים המוסדיים בישראל. והפעם מליסינג של רהיטים, גז ונפט במזרח ארה"ב וחיפוש באינטרנט.
אארון רנטס (AAN) – חברה חדשה שנכנסה לתיקי קרנות הנאמנות היא אארון רנטס מג'ורג'יה. אארון היא רשת המתמחה בהחכרה-עד-בעלות (lease-to-own) של ריהוט, אלקטרוניקה ומיכשור ביתי. החברה הפועלת בארה"ב וקנדה מאפשרת ללקוחותיה להשכיר ריהוט לבית ולמשרד בדומה למודל של ליסינג, כשבאפשרותם גם לרכוש את הפריטים. החברה צפויה לפרסם את תוצאותיה לשנה בשבוע הקרוב. מאז סוף נובמבר טיפסה המניה בכ-29% לשווי של כ-2.3 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_earth-money.jpg


אייקום טכנולוג'י (
ACM) – עוד מניה חדשה בתיקים היא חברת הפרויקטים הענקית אייקום. אייקום מספקת שירותים מקצועיים וניהול פרוייטים ברחבי העולם בתחומי התחבורה, האנרגיה, המים והתשתיות. החברה מעסיקה 100 אלף עובדים מקצועיים שכוללים ארכיטקטים, מהנדסים, מנהלי פרויקטים ועוד. בתחילת החודש הודיעה החברה על זכיה בחוזה לניהול הבנייה בפרויקט מגדלי מרכז הסחר החדשים בניו יורק בהיקף של 1.46 מיליארד דולר. מאז נובמבר איבדה המניה 13.5% והיא נסחרת בשווי של 4.3 מיליארד דולר.
אנטרו ריסורסז (AR) – גם חברת האנרגיה האמריקאית אנטרו ריסורסז מצאה את דרכה לתיקי קרנות הנאמנות בנובמבר. החברה מדנבר מחזיקה בפרויקטים של גז טבעי ונפט במזרח ארה"ב, בעיקר במערב וירג'ניה, אוהיו ופנסילבניה. החברה דיווחה החודש כי התפוקה היומית של גז טבעי ברבעון הרביעי שלה זינקה ב-87% לעומת הרבעון המקביל ו-17% לעומת הרבעון השלישי. אנטרו עדכנה גם כי החליטה לגדר את מחיר הגז הטבעי לשנים 2015-2020 במחיר ממוצע של 4.43 דולר למיליון BTU. בשל הצניחה במחיר הנפט איבדה מניית החברה 21% מאז סוף נובמבר לשווי של 10.6 מיליארד דולר.
בלוקורה (BCOR) – מאנרגיה לאינטרנט. בלוקורה מוושינגטון מספקת שורה של שירותים דרך הרשת. החברה נקראה בעבר אינפוספייס (InfoSpace) שעדיין מהווה נתח פעילות משמעותי – שירותי חיפוש באינטרנט ומטא-חיפוש דרך אתרים כמו דוגפייל, וובקרולר ומטא-קרולר. בנוסף החברה רכשה את טאקס-אקזקט, שמציע שירות להגשת מס הכנסה בארה"ב. מאז נובמבר איבדה המניה 16.4% והיא נסחרת כיום בשווי של 580 מיליון דולר.
סי.איי.טי גרופ (CIT) - החברה הותיקה מספקת שירותי מימון וליסינג ללקוחות עיסקיים בינוניים בכ-30 תעשיות. בין השירותים שמציעה סי.איי.טי: מימון ביניים, פקטוריג, מימון קמעונאי ועוד. יש לה כיום תיק בהיקף של 35 מיליארד דולר בהלוואות ונכסים מוחכרים. החברה גם מחזיקה בבנק משלה, סי.איי.טי בנק. לסי.איי.טי גם זרוע תחבורה ומימון בינ"ל שעוסקת בהחכרה של מטוסים ורכבות ושירותי מימון לתעשיות אלו. מאז סוף נובמבר איבדה החברה 5% לשווי של כ-8.4 מיליארד דולר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 1
  • 2
  • 3