תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית
משקיע/ה
חברה ציבורית

סיכום שבוע המסחר בוול סטריט: חמש מניות שזינקו וחמש מניות שאכזבו את המשקיעים השבוע

שבוע המסחר ננעל בעליות שערים על רקע איתותים חיוביים לפתרון המשברים ביוון ובאוקראינה; הנפט ממשיך להתאושש

ביום שישי האחרון ננעל המסחר בעליות שערים: מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.26% ונקבע על 18,019 נקודות, מדד S&P 500 הוסיף 0.41% ל-2,097 נקודות ומדד נאסד"ק התחזק ב-0.75% ונקבע על כ-4,894 נקודות. בסיכום שבועי טיפס דאו ג'ונס ב-1.1% כשהוא חוצה לראשונה את רף ה-18 אלף נקודות השנה,  S&P 500 הוסיף 2% ונאסד"ק קפץ 3.2% לשיא של 15 שנה. עליות השערים בשבוע החולף תודלקו מהאופטימיות סביב משבר החוב ביוון והצהרת שר האוצר היווני כי מדינתו אינה שוקלת כלל את עזיבת האיחוד האירופי. הממשלה החדשה ביוון הצהירה כי תעשה את כל המאמצים להגעה להסכם עם האיחוד. במקביל, הבנות בין רוסיה לאוקראינה סביב הקונפליקט בינהן הגיעו תודות ללחצים מצד גרמניה וצרפת.
בגזרת המאקרו פורסם בשישי כי הצמיחה בגוש היורו עמדה על 0.3% ברבעון הרביעי – מעל לתחזיות האנליסטים שעמדו על 0.2%. העליה הגיעה בעיקר תודות לגרמניה שהציגה צמיחה רבעונית של 0.7% לעומת התחזית של 0.3% בלבד.
מחיר חבית הנפט זינק אתמול ב-3.1% ל-52.8 דולר לחבית וסיכם עלייה שבועית של 2.1%.

a1sx2_Original1_Bulle_and_Bear.jpg

המניות שרשמו את הזינוק הגדול ביותר השבוע
ג'נטיק טכנולוג'יס (GENE) –  מניית ג'נטיק טכנולוג'יס ממשיכה לככב גם השבוע. לאחר שזינקה בשבוע שעבר 123% הוסיפה החברה 104% נוספים בשבוע החולף. החברה האוסטרלית הקטנה מספקת שירותי אבחון גנטי למחלות. החברה לא סיפקה חדשות נוספות השבוע מעבר לחדשות מהשבוע שעבר, אז הודיעה כי שישה מרכזים לאבחון וטיפול בסרטן השד יציעו את פתרון החברה לפציינטים שלהם המוגדרים בסיכון. הפריסה במרכזים הללו צפויה להסתיים עד מרץ, כשהחברה צופה כי מרכזים נוספים יתווספו בהמשך השנה, ויאיצו את מכירות החברה מהמחצית השניה של 2015 ואילך.
פפנאקס (PNFX) – עוד מנייה בתחום הגנטי הלוהט כיום היא פפנאקס. פפנאקס זינקה השבוע 91% לשווי של 254 מיליון דולר. פפנאקס היא חברת ביוטכנולוגיה המתמחה בפיתוח תרופות ביולוגיות, כשתרופת הדגל שהחברה מפתחת כיום היא ה-PF285 אשר אמורה להיות תחליף ביולוגי לתרופת לוסנטיס של ג'ננטק לטיפול בניוון מקולרי רטוב. פפנאקס חתמה על הסכם פיתוח לתרופה עם הוספירה שהעניקה לה 51 מיליון דולר מקדמה ואופציה ל-342 מיליון דולר נוספים באבני דרך ותגמולים. הוספירה נרכשה השבוע על ידי ענקית הפארמה פייזר, ומשקיעי פפנאקס מרגישים כי אחיזת השוק שתספק פייזר לתרופה תתרום לה רבות.
אפירוס (EPRS) – עדיין בחזית הביופארמה, השבוע כיכבה מניית אפירוס עם זינוק של 58% לשווי של 159 מיליון דולר. אפירוס נמצאת בשלב המסחרי של חברות ביולוגיות, ויש לה מספר גרסאות ביולוגיות לתרופות כמו הומירה (לטיפול בדלקת פרקים ומחלת קרון) ואקטמרה (דלקות פרקים) ועוד. החברה מצידה לא דיווחה על חדשות, אלא שנודע כי שתי קרנות גידור נכנסו להשקעה רצינית בחברה. קמבר קפיטל רכשה בסוף ינואר 2 מיליון מניות המהוות 8.9% מהחברה, וברודפין רכשה 1.5 מיליון מניות המהווים 6.7% מהחברה. שתיהן קרנות גידור המתמחות בהשקעה בחברות פארמה, ומשקיעות בין היתר בחברות ישראליות כמו טבע ואלקוברה.
באלרד פאואר סיסטמס (BLDP) – מניית החברה הקנדית באלרד פאואר סיסטמס זינקה השבוע 54%. באלרד היא חברה המתמחה בייצור תאי דלק, והיא אחת החלוצות בתחום. הזינוק הגיע בעקבות הודעת החברה על חתימה על הסכם עם יצרנית הרכב פולקסוואגן למכירת זכויות קניין רוחני והרחבת שירותים הנדסיים בתמורה ל-80 מיליון דולר. באלרד עובדת כבר שנים עם פולקסווגן, אך מדובר בפעם הראשונה בה היא מוכרת לאחרונה פטנטים.
אף.אקס אנרג'י (FXEN) – ואת רשימת המזנקות השבוע סוגרת חברת האנרגיה אף.אקס אנרג'י. החברה מסולט לייק סיטי שביוטה היא חברת חיפוש, הפקה ושירותים בתחום הנפט והגז הטבעי. החברה פועלת בשני אזורים מרכזיים – פולין וארה"ב. החברה מפיקה נפט וגז בפולין וארה"ב, כשבארה"ב היא מספקת גם שירותים לשדות נפט. בעקבות ההתאוששות במחיר הנפט בשבועות האחרונים טיפסה מניית החברה בשבוע החולף ב-54% לשווי של 103 מיליון דולר.

המניות שרשמו את הצניחה הגדולה ביותר השבוע
אורביטל אטק (OA) – הצונחת הגדולה של השבוע היא אורביטל אטק החדשה. אורביטל אטק היא תוצאה של המיזוג שהושלם השבוע בין יצרנית הטילים והלוויינים אורביטל סיינס לבין אליאנט טקסיסטמס המתמחה בהנעת טילים. המיזוג בין השתיים התבשל כבר מאז אפריל האחרון והושלם השבוע כשהחברה החדשה אמורה להתחרות עם ענקיות תעשיית החלל ותעופה כמו בוינג, לוקהיד מרטין וספייס אקס. מניית החברה השלימה השבוע ירידה של 54% כתוצאה מהשלמת המהלך והיא נסחרת כיום לפי שווי של 2 מיליארד דולר.
מייגן צ'יפ סמיקונדקטור (MX) – מניית יצרנית המוליכים למחצה מייגן צ'יפס איבדה השבוע מחצית משוויה שעומד כעת על 300 מיליון דולר. החברה הקוריאנית מייצרת מוליכים למחצה אנלוגיים ובעלי אותות משולבים. החברה נאלצה להגיש השבוע את דוחותיה מחדש לשנים 2011-2013 ופרסמה את דוחותיה לתשעת החודשים הראשונים של 2014. הדו"חות האחרונים אכזבו את המשקיעים, ומנכ"ל החברה הזמני וואיי קיי קים הודה כי "יש לנו אתגרים רבים להתגבר עליהם, אך אני מאמין שנצליח להראות התקדמות משמעותית ב-2015”.
אמירה נייצ'ר פודס (ANFI) – מניית חברת המזון אמירה צנחה השבוע 34% לשווי של 263 מיליון דולר. אמירה היא חברה הודית המתמחה בייצור מזון ארוז הודי ומוצרי נוספים כמו חטיפים, ארוחות מוכנות ואורז בסמטי מיוחד. הצניחה במניה התרחשה בעקבות דו"ח שפרסמה הפירמה פריסיינס פוינט קפיטל שטען לשורה של הונאות לכאורה שביצעה החברה. הדו"ח מסתמך בית היתר על ראיונות עם שני סמנכ"לי כספים לשעבר בחברה. בין היתר נטען כי החברה מנפחת מכירות, שורפת מזומנים בקצב מהיר ממה שדיווחה וכי רכישת קרקע שביצע ב-30 מיליון דולר היתה "הונאה". ניסיונות החברה להדוף את הטענות לא הצליחו לשכנע משקיעים עד כה.
פראנה ביוטכנולוג'י (PRAN) – מניית חברת פיתוח התרופות האוסטרלית פראנה צנחה השבוע 31% לשווי של 90 מיליון דולר. הצניחה במניה הגיעה בעקבות הדיווח כי ה-FDA השהה את הניסוי שלב 2 הקליני של פראנה לטיפול במחלת הנטינגטון בעקבות ממצאים מהניסויים על בעלי החיים. כעת החברה צריכה להחליט אם להמשיך את הניסוי במינון נמוך (אשר לא הוכיח רלוונטיות קלינית) או לבצע ניסויים נוספים ברעילות עצבית בבעלי חיים.
פיר 1 אימפורטס (PIR) – לבסוף מניית חברת הריהוט פיר 1 אימפורטס מטקסס צנחה השבוע 27% לשווי של 1.12 מיליארד דולר. החברה היא קמעונאית המתמחה בריהוט ביתי ועיצוב לבית ומחזיקה כיום באלף חנויות בארה"ב, קנדה ומקסיקו. החברה פרסמה השבוע תוצאות שאיכזבו קשות את המשקיעים ומצב פיננסי שהתדרדר במהירות. החוב הארוך של החברה זינק בנובמבר ל-205 מיליון דולר לעומת 9.5 מיליון דולר בלבד לפני כשנה, בזמן שקופת המזומנים התכווצה מ-128 מיליון דולר ל-33 מיליון דולר בלבד.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3

עמודי חברות ציבוריות