תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע מרטין וייטמן לאחרונה בתיק ההשקעות שלו

בחודשים האחרונים ביצע מרטין וייטמן שינויים משמעותיים בתיק המניות שלו: אלו המניות שנכנסו ויצאו מהתיק

לאחר שאתמול הצגנו בפניכם את ההחזקות העיקריות של גורו ההשקעות מרטין וייטמן, סטוקר סוקר את השינויים המשמעותיים שביצע וייטמן בתיק ההשקעות שלו בשלושת החודשים שהסתיימו בסוף אוקטובר.
סי.בי.אס (CBS) – בחודשים האחרונים נכנס וייטמן לחברת הטלוויזיה והרדיו סי.בי.אס.  וייטמן רכש 809 אלף מניות סי.בי.אס בשווי של 49 מיליון דולר. סי.בי.אס היא אחת הרשתות הותיקות בארה"ב שפועלת בתחומי הבידור, רשתות הכבלים, הוצאה לאור ושידור. מאז תחילת נובמבר הוסיפה המניה 5% לשווי של 29.6 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_Sao_Paulo_Stock_Exchange.jpg

ג'נרל מוטורס (GM) – וייטמן נכנס לאחרונה גם להשקעה בענקית הרכב ג'נרל מוטורס כשרכש 1.4 מיליון מניות בשווי של 49 מיליון דולר. יצרנית הרכב הותיקה ממישגן היא גם אחת מהחברות שעמיתו של וייטמן, וורן באפט הגדיל בשנה האחרונה את ההימור עליהן. ענקית הרכב מדטרויט שלטה ללא עוררין בצמרת מכירות הרכבים בעולם  במשך 77 שנים ברציפות עד 2007 עם מותגים מפורסמים כמו קדילאק, שברולט, ביואיק, ג'י.אם.סי ועוד.  למרות היציאה של החברה מן המשבר השנה בעיות במערכת ההצתה של רכבי GM  הובילו להחזרה של 2.6 מיליון רכבים ב-2014, ובעיה תדמיתית שממשיכה להעיב על ג'נרל מוטורס. ניכר שהתיזמון של וייטמן היה מוצלח, ולמרות שהמניה איבדה 15% במהלך 2014, מאז סוף אוקטובר היא טיפסה 15% לשווי של 54.7 מיליארד דולר.
לואוס (L) – וייטמן נכנס גם להשקעה בלואוס כשרכש 962 אלף מניות בשווי של 42 מיליון דולר. לואוס היא חברת החזקות ותיקה הדוגלת בהשקעות ערך, בדומה לוייטמן עצמו. היא פועלת בחמישה תחומים מרכזיים דרך חברות בנות: ביטוח רכוש ונזק, מתקני קידוח ימיים, מערכת הובלת גז טבעי, רשתות מלונות יוקרה ונופש וחיפוש והפקת גז טבעי. מאז סוף אוקטובר איבדה המניה 6.6% לשווי של 15.1 מיליארד דולר.
טרגט (TGT) – במהלך הרבעון שהסתיים בסוף אוקטובר, וייטמן רכש 616 אלף מניות רשת החנויות טרגט בשווי של 39 מיליון דולר. טרגט היא רשת החנויות הדיסקאונט המצליחות של השנים האחרונות. הרשת מציעה בחנויותיה מביגוד, לאלקטרוניקה, צעצועים ומזון. טרגט פעלה בארה"ב ובקנדה, עד שבינואר האחרון הודיעה על סגירת הפעילות בקנדה שכוללת 133 חנויות. היציאה לקנדה שהחלה ב-2013 לא הבשילה, כשהחנויות שם הסבו לרשת הפסדים עמוקים. החברה הסבירה כי הסגירה מסמנת את חזרת התמקדות החברה בארה"ב. מאז נובמבר זינקה המניה 24% לשווי של 48.4 מיליארד דולר.
מנגד, במהלך התקופה בה רכש וייטמן את המניות שסקרנו, הוא חיסל שורה של השקעות – הוא מכר את הפוזיציה שלו בענקית הטכנולוגיה אינטל (INTC), ב-אר.אייץ'.ג'יי אינטרנשיונאל (RHJI), ב-אנקאנה (ECA), בקוריטש ווטר אינדסטריז (6370) ובהנדרסון לנד דיבלופמנט (12).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3