תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

גורו בשבוע: אלו השינויים הבולטים שביצע מרטין וייטמן לאחרונה בתיק ההשקעות שלו

בחודשים האחרונים ביצע מרטין וייטמן שינויים משמעותיים בתיק המניות שלו: אלו המניות שנכנסו ויצאו מהתיק

לאחר שאתמול הצגנו בפניכם את ההחזקות העיקריות של גורו ההשקעות מרטין וייטמן, סטוקר סוקר את השינויים המשמעותיים שביצע וייטמן בתיק ההשקעות שלו בשלושת החודשים שהסתיימו בסוף אוקטובר.
סי.בי.אס (CBS) – בחודשים האחרונים נכנס וייטמן לחברת הטלוויזיה והרדיו סי.בי.אס.  וייטמן רכש 809 אלף מניות סי.בי.אס בשווי של 49 מיליון דולר. סי.בי.אס היא אחת הרשתות הותיקות בארה"ב שפועלת בתחומי הבידור, רשתות הכבלים, הוצאה לאור ושידור. מאז תחילת נובמבר הוסיפה המניה 5% לשווי של 29.6 מיליארד דולר.

a1sx2_Original1_Sao_Paulo_Stock_Exchange.jpg

ג'נרל מוטורס (GM) – וייטמן נכנס לאחרונה גם להשקעה בענקית הרכב ג'נרל מוטורס כשרכש 1.4 מיליון מניות בשווי של 49 מיליון דולר. יצרנית הרכב הותיקה ממישגן היא גם אחת מהחברות שעמיתו של וייטמן, וורן באפט הגדיל בשנה האחרונה את ההימור עליהן. ענקית הרכב מדטרויט שלטה ללא עוררין בצמרת מכירות הרכבים בעולם  במשך 77 שנים ברציפות עד 2007 עם מותגים מפורסמים כמו קדילאק, שברולט, ביואיק, ג'י.אם.סי ועוד.  למרות היציאה של החברה מן המשבר השנה בעיות במערכת ההצתה של רכבי GM  הובילו להחזרה של 2.6 מיליון רכבים ב-2014, ובעיה תדמיתית שממשיכה להעיב על ג'נרל מוטורס. ניכר שהתיזמון של וייטמן היה מוצלח, ולמרות שהמניה איבדה 15% במהלך 2014, מאז סוף אוקטובר היא טיפסה 15% לשווי של 54.7 מיליארד דולר.
לואוס (L) – וייטמן נכנס גם להשקעה בלואוס כשרכש 962 אלף מניות בשווי של 42 מיליון דולר. לואוס היא חברת החזקות ותיקה הדוגלת בהשקעות ערך, בדומה לוייטמן עצמו. היא פועלת בחמישה תחומים מרכזיים דרך חברות בנות: ביטוח רכוש ונזק, מתקני קידוח ימיים, מערכת הובלת גז טבעי, רשתות מלונות יוקרה ונופש וחיפוש והפקת גז טבעי. מאז סוף אוקטובר איבדה המניה 6.6% לשווי של 15.1 מיליארד דולר.
טרגט (TGT) – במהלך הרבעון שהסתיים בסוף אוקטובר, וייטמן רכש 616 אלף מניות רשת החנויות טרגט בשווי של 39 מיליון דולר. טרגט היא רשת החנויות הדיסקאונט המצליחות של השנים האחרונות. הרשת מציעה בחנויותיה מביגוד, לאלקטרוניקה, צעצועים ומזון. טרגט פעלה בארה"ב ובקנדה, עד שבינואר האחרון הודיעה על סגירת הפעילות בקנדה שכוללת 133 חנויות. היציאה לקנדה שהחלה ב-2013 לא הבשילה, כשהחנויות שם הסבו לרשת הפסדים עמוקים. החברה הסבירה כי הסגירה מסמנת את חזרת התמקדות החברה בארה"ב. מאז נובמבר זינקה המניה 24% לשווי של 48.4 מיליארד דולר.
מנגד, במהלך התקופה בה רכש וייטמן את המניות שסקרנו, הוא חיסל שורה של השקעות – הוא מכר את הפוזיציה שלו בענקית הטכנולוגיה אינטל (INTC), ב-אר.אייץ'.ג'יי אינטרנשיונאל (RHJI), ב-אנקאנה (ECA), בקוריטש ווטר אינדסטריז (6370) ובהנדרסון לנד דיבלופמנט (12).

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3