תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

  • 1
  • 2

משקיע/ה
חברה ציבורית

מלכי הדיבידנד: חברות שמציגות יותר מחמישים שנה של יציבות פיננסית ושכדאי לכם לבחון

משברים כלכליים וזעזועים במחירי הסחורות לא פגעו ביציבותן של חברות אלו - כתבה שניה בסדרה

קוקה קולה, ג'ונסון אנד ג'ונסון, פרוקטר אנד גמבל ו-3M הן רק רבע מהחברות הנמנות על הקבוצה היוקרתית של מלכי הדיבידנד – קבוצת החברות שהצליחו להגדיל את הדיבידנד שהן מחלקות יותר מ-50 שנה ברצף. זהו הישג לאור העובדה שמודל העסקי של כל אחת מהחברות הנמנות על הקבוצה צלח תקופות מיתון, זעזועים במחירי הנפט, מלחמות ושינויים בטכנולוגיה. לאחר שבשבוע שעבר התחלנו לסקור בפניכם את החברות הפחות מוכרות שנמנות על הקבוצה, סטוקר מציג: שש מלכי דיבידינד שכדאי לכם לבחון.

a1sx2_Original1_dollar_01.jpg


אמריקן סטייט'ס ווטר (NYSE:AWR)
חברת תשתיות הנסחרת לפי שווי נמוך של 1.5 מיליארד דולר, המשקף מכפיל 26 על הרווח ותשואת דיבידנד של 2.1%. החברה מספקת מים לכ-260 אלף צרכנים בקליפורניה כמו גם חשמל ל-24 אלף צרכנים בקליפורניה. בנוסף החברה משרתת 9 בסיסים של הצבא האמריקאי ומספקת להם מים ומערכות טיפול במים – לקוחות אלו חתומים על הסכמים ל–50 שנה קדימה. אמריקן סטייט'ס יציבה לחלוטין ולאור זאת החברה הגדילה את תשלום הדיבידנד למשקיעים במשך 60 שנה ברציפות. תחום אספקת המים והחשמל לצרכנים פרטים הוא מוטה רגולציה ומוגבל בשיעורי הרווחיות שניתן להגיע אליהם, מנגד צמיחת החברה צפויה מהפעילות מול בסיסים צבאיים קיימים ונוספים אשר בהם ניתן להגדיל את שיעורי הרווחיות אשר אינן מוגבלים על ידי רגולטור.
סינסינטי פיננשל (NASDAQ:CINF)
חברת הביטוח האמריקאית נסחרת לפי שווי של 8.2 מיליארד דולר, במכפיל רווח של 17 ותשואת דיבידנד של 3.5%. החברה מחזיקה 27% מהשקעותיה בחברות Blue-Chip ומציגה לרוב תוצאות טובות יותר בשווקים עולים מאשר בשווקים יורדים. החברה שילמה בשנים האחרונות למעלה מ- 100% מההכנסות שלה מביטוח ומסתכמת על רווחי הון, כלומר היא אינה לוקחת פרמיות מספקות ממבוטחים אשר מכסים על הוצאות ותביעות. סינסיטי הציגה 53 שנים רצופות של גידול בדיבידנדים למשקיעים אולם לאור ההסתמכות על רווי הון, היכולת שלה לשמור על גידול רציף בדיבידנד נמצא בסיכון כאשר הכלכלה תכנס למיתון. החברה משלמת כדיבידנד 60% מרווחיה (Payout) ולכן סביר כי תתקשה לשמר את חלוקת הדיבידנד במיתון הבא.
לנקסטר קולוני (NASDAQ:LANC)
לנקסטר מוכרת מוצרי מזון לצרכנים תחת מותגי MarzettiNew York ו – Sister Shubert’s. החברה נוסדה בשנת 1961 ומגדילה את הדיבידנד ברציפות כבר 52 שנה, החברה נספרת לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר, מכפיל רווח של 25 ותשואת דיבידנד של 2%. מניית החברה מראית יקרה כעת כיוון שמבחינה היסטורית היא נסחרת במכפיל הרווח של S&P500 שהוא כמובן נמוך יותר מהמכפיל של לנקסטר כיום. החברה הצליחה להציגה צמיחה ממוצעת של 1% בהכנסות וצמיחה ממוצעת של 5% ברווח בעשור האחרון. עם זאת החברה צריכה למצוא דרך להגדיל את הכנסותיה בקצב גבוה יותר על מנת להצדיק את התמחור הגבוה יחסית. החברה עצרה את תוכנית הרכישה העצמית של מניות לאור התמחור הנוכחי.
נורדסון (NSDAQ:NDSN)
נורדסון הינה מתכננת, מעצבת, מייצרת ומשווקת מגוון רכב של מערכות תעשייתיות. לחברה שלוש פעילויות עיקריות: מערכות הזרקת דבקים, מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומערכות ציפוי תעשייתיות. החברה נסחרת לפי שווי של 4.5 מיליארד דולר, במכפיל רווח של 19 ותשואת דיבידנד של 1.2%. החברה הגדילה את הדיבידנד לבעלי המניות במשך 51 שנה ברציפות. מאז שנה 2011  החברה מימשה תוכנית רכישה עצמית של כ–11% ממניות החברה – בהיקף יותר מכפול מחלוקת הדיבידנדים ובכך תרמה לגידול ברווח למניה. החברה יחסית חסינה למיתון כיוון שכ–40% מהכנסותיה נובעים מפעילות הזרקת הדבקים הקשורה לאריזות מזון.
נורט'ווסט נאצ'וראל גז (NYSE:NWN)
נורט'ווסט נאצ'וראל הינה ספקית גז לערים פורטלנד ו-יוג'ין במדינת אורגון כמו גם בוונקובר במדינת וושינגטון. החברה הגדילה את הדיבידנד למשקיעים במשך 59 שנים ברציפות. היא נסחרת לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר במכפיל רווח של 22 ותשואת דיבידנד גבוה יחסית של 3.7%. תחום הפעילות של החברה מוטה רגולציה בדומה לתחום הפעילות של אמריקן סטייט'ס ווטר, ולכן היכולת להגדיל את הרווחיות הינה מוגבלת. החברה הצליחה להגדיל את הכנסותיה ב-1% בעשור האחרון, וב–3.8% את תשלום הדיבידנד כך שכיום חלוקת הדיבידנד מהרווחים עומדת על שיעור גבוה של 85% (Payout). מניית החברה נראית בעל תשואת דיבידנד גבוה אולם קיים חשש אמיתי ביכולת החברה להעלות את הדיבידנדים מעבר לקצב האינפלציה. הגידול האחרון של 1% בדיבידנד בשנת 2014 היה נמוך מקצה אינפלציה של 1.3%.
וקטרן (NYSE:VVC)
וקטרן הינה ספקית גז וחשמל הנסחרת לפי שווי של 4 מיליארד דולר המשקף מכפיל של 24 על הרווח ותשואת דיבידנד של 3.2%. החברה מספקת גז בצפון אינדיאנה, גז וחשמל בדרום אינדיאנה וגז באוהיו. בנוסף לחברת שתי פעילויות נוספות שאינן בתחום אספקת גז וחשמל: שירותי תשתית – תחזוקה לצינורות נפט וגז ושירותי אנרגיה – פיתוח, תכנון, בנייה והפעלה של פרויקטי אנרגיה רחבי היקף. החברה צמחה בכ–1.1% והגדילה את הדיבידנד בכ-2.2% לשנה בעשור האחרון. הצמיחה החלשה נובעת מתחום אספקת הגז והחשמל שהינו מוטה רגולציה. עם זאת צמיחת החברה צפויה מהפעילויות שאינן בתחום זה. חשוב לציין שהחברה אינה מועמדת מבטיחה למשקיעים המעוניינים בצמיחה חזקה של דיבידנד, אלא למשקיעים המעוניינים בתשואת דיבידנד של כ-3%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.   

תגובות

כתבות נוספות מאת
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3