תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

מלכי הדיבידנד: חברות שמציגות יותר מחמישים שנה של יציבות פיננסית ושכדאי לכם לבחון

משברים כלכליים וזעזועים במחירי הסחורות לא פגעו ביציבותן של חברות אלו - כתבה שניה בסדרה

קוקה קולה, ג'ונסון אנד ג'ונסון, פרוקטר אנד גמבל ו-3M הן רק רבע מהחברות הנמנות על הקבוצה היוקרתית של מלכי הדיבידנד – קבוצת החברות שהצליחו להגדיל את הדיבידנד שהן מחלקות יותר מ-50 שנה ברצף. זהו הישג לאור העובדה שמודל העסקי של כל אחת מהחברות הנמנות על הקבוצה צלח תקופות מיתון, זעזועים במחירי הנפט, מלחמות ושינויים בטכנולוגיה. לאחר שבשבוע שעבר התחלנו לסקור בפניכם את החברות הפחות מוכרות שנמנות על הקבוצה, סטוקר מציג: שש מלכי דיבידינד שכדאי לכם לבחון.

a1sx2_Original1_dollar_01.jpg


אמריקן סטייט'ס ווטר (NYSE:AWR)
חברת תשתיות הנסחרת לפי שווי נמוך של 1.5 מיליארד דולר, המשקף מכפיל 26 על הרווח ותשואת דיבידנד של 2.1%. החברה מספקת מים לכ-260 אלף צרכנים בקליפורניה כמו גם חשמל ל-24 אלף צרכנים בקליפורניה. בנוסף החברה משרתת 9 בסיסים של הצבא האמריקאי ומספקת להם מים ומערכות טיפול במים – לקוחות אלו חתומים על הסכמים ל–50 שנה קדימה. אמריקן סטייט'ס יציבה לחלוטין ולאור זאת החברה הגדילה את תשלום הדיבידנד למשקיעים במשך 60 שנה ברציפות. תחום אספקת המים והחשמל לצרכנים פרטים הוא מוטה רגולציה ומוגבל בשיעורי הרווחיות שניתן להגיע אליהם, מנגד צמיחת החברה צפויה מהפעילות מול בסיסים צבאיים קיימים ונוספים אשר בהם ניתן להגדיל את שיעורי הרווחיות אשר אינן מוגבלים על ידי רגולטור.
סינסינטי פיננשל (NASDAQ:CINF)
חברת הביטוח האמריקאית נסחרת לפי שווי של 8.2 מיליארד דולר, במכפיל רווח של 17 ותשואת דיבידנד של 3.5%. החברה מחזיקה 27% מהשקעותיה בחברות Blue-Chip ומציגה לרוב תוצאות טובות יותר בשווקים עולים מאשר בשווקים יורדים. החברה שילמה בשנים האחרונות למעלה מ- 100% מההכנסות שלה מביטוח ומסתכמת על רווחי הון, כלומר היא אינה לוקחת פרמיות מספקות ממבוטחים אשר מכסים על הוצאות ותביעות. סינסיטי הציגה 53 שנים רצופות של גידול בדיבידנדים למשקיעים אולם לאור ההסתמכות על רווי הון, היכולת שלה לשמור על גידול רציף בדיבידנד נמצא בסיכון כאשר הכלכלה תכנס למיתון. החברה משלמת כדיבידנד 60% מרווחיה (Payout) ולכן סביר כי תתקשה לשמר את חלוקת הדיבידנד במיתון הבא.
לנקסטר קולוני (NASDAQ:LANC)
לנקסטר מוכרת מוצרי מזון לצרכנים תחת מותגי MarzettiNew York ו – Sister Shubert’s. החברה נוסדה בשנת 1961 ומגדילה את הדיבידנד ברציפות כבר 52 שנה, החברה נספרת לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר, מכפיל רווח של 25 ותשואת דיבידנד של 2%. מניית החברה מראית יקרה כעת כיוון שמבחינה היסטורית היא נסחרת במכפיל הרווח של S&P500 שהוא כמובן נמוך יותר מהמכפיל של לנקסטר כיום. החברה הצליחה להציגה צמיחה ממוצעת של 1% בהכנסות וצמיחה ממוצעת של 5% ברווח בעשור האחרון. עם זאת החברה צריכה למצוא דרך להגדיל את הכנסותיה בקצב גבוה יותר על מנת להצדיק את התמחור הגבוה יחסית. החברה עצרה את תוכנית הרכישה העצמית של מניות לאור התמחור הנוכחי.
נורדסון (NSDAQ:NDSN)
נורדסון הינה מתכננת, מעצבת, מייצרת ומשווקת מגוון רכב של מערכות תעשייתיות. לחברה שלוש פעילויות עיקריות: מערכות הזרקת דבקים, מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומערכות ציפוי תעשייתיות. החברה נסחרת לפי שווי של 4.5 מיליארד דולר, במכפיל רווח של 19 ותשואת דיבידנד של 1.2%. החברה הגדילה את הדיבידנד לבעלי המניות במשך 51 שנה ברציפות. מאז שנה 2011  החברה מימשה תוכנית רכישה עצמית של כ–11% ממניות החברה – בהיקף יותר מכפול מחלוקת הדיבידנדים ובכך תרמה לגידול ברווח למניה. החברה יחסית חסינה למיתון כיוון שכ–40% מהכנסותיה נובעים מפעילות הזרקת הדבקים הקשורה לאריזות מזון.
נורט'ווסט נאצ'וראל גז (NYSE:NWN)
נורט'ווסט נאצ'וראל הינה ספקית גז לערים פורטלנד ו-יוג'ין במדינת אורגון כמו גם בוונקובר במדינת וושינגטון. החברה הגדילה את הדיבידנד למשקיעים במשך 59 שנים ברציפות. היא נסחרת לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר במכפיל רווח של 22 ותשואת דיבידנד גבוה יחסית של 3.7%. תחום הפעילות של החברה מוטה רגולציה בדומה לתחום הפעילות של אמריקן סטייט'ס ווטר, ולכן היכולת להגדיל את הרווחיות הינה מוגבלת. החברה הצליחה להגדיל את הכנסותיה ב-1% בעשור האחרון, וב–3.8% את תשלום הדיבידנד כך שכיום חלוקת הדיבידנד מהרווחים עומדת על שיעור גבוה של 85% (Payout). מניית החברה נראית בעל תשואת דיבידנד גבוה אולם קיים חשש אמיתי ביכולת החברה להעלות את הדיבידנדים מעבר לקצב האינפלציה. הגידול האחרון של 1% בדיבידנד בשנת 2014 היה נמוך מקצה אינפלציה של 1.3%.
וקטרן (NYSE:VVC)
וקטרן הינה ספקית גז וחשמל הנסחרת לפי שווי של 4 מיליארד דולר המשקף מכפיל של 24 על הרווח ותשואת דיבידנד של 3.2%. החברה מספקת גז בצפון אינדיאנה, גז וחשמל בדרום אינדיאנה וגז באוהיו. בנוסף לחברת שתי פעילויות נוספות שאינן בתחום אספקת גז וחשמל: שירותי תשתית – תחזוקה לצינורות נפט וגז ושירותי אנרגיה – פיתוח, תכנון, בנייה והפעלה של פרויקטי אנרגיה רחבי היקף. החברה צמחה בכ–1.1% והגדילה את הדיבידנד בכ-2.2% לשנה בעשור האחרון. הצמיחה החלשה נובעת מתחום אספקת הגז והחשמל שהינו מוטה רגולציה. עם זאת צמיחת החברה צפויה מהפעילויות שאינן בתחום זה. חשוב לציין שהחברה אינה מועמדת מבטיחה למשקיעים המעוניינים בצמיחה חזקה של דיבידנד, אלא למשקיעים המעוניינים בתשואת דיבידנד של כ-3%.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.   

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3