תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

חמש ענקיות מסקטורים שונים שמעלות דיבידנדים עשרות שנים

סטוקר מציג: חמש חברות שהגדילו את הדיבידנד שלהם יותר מ-3 עשורים ברצף שכדאי לכם לבחון

משקיעים מחפשים הזדמנויות השקעה בין עשרות אלפי חברות בעולם. במקום ללכת ולחפש בנרות חברות ראויות להשקעה אנחנו מציגים חמש ענקיות שהוכיחו בעשרות שנים האחרונות את היכולת להתגבר על משברים ומחזורים כלכליים ולספק צמיחה ותשואת דיבידנד ראויה. יותר מכך החברות רואות את המשקיעים שותפים לדרך ומהלך עשרות השנים האחרונות אף העלו את היקף הדיבידנד המשולם לבעלי המניות.

a1sx2_Original1_bursa01.jpg

וולמארט – 41 שנות גידול רציף בדיבידנד
מתחום הקמעונאות עומדת ראשונה בשורה חברת וולמארט (NYSE:WMT), רשת הקמעונאות הגדולה בעולם, והחברה הנסחרת השמינית בשווי השוק בארה"ב. מכירות החברה הינן בהיקף של כ – 480 מיליארד דולר ב- 12 החודשים האחרונים, היא מעילה 11,156 חנויות בחמשת יבשות ומעסיקה 2.2 מיליון עובדים כך שהיא המעסיק הגדול ביותר בעולם. במהלך השנים הצליחה החברה לייצר ערך למשקיעים וכמובן למשפחת וולטון ולמייסדה סם וולטון, כך ששישה מצאצאיו המחזיקים מניות וולמארט – שווים יותר מביל גייסט ווורן באפט ביחד. החברה נסחרת במכפיל של 17 ועם תשואת דיבידנד של 2.3%. החברה הגדילה את הדיבידנד לבעלי מניותיה במשך 41 שנים רצופות ובעשור האחרון הדיבידנד גדל בכ – 14% כל שנה, ביחס לעשור הקודם.
אחד המהלכים המעניינים שהחברה עושה הוא השקעה של עד 1.5 מיליארד דולר במסחר אלקטרוני וצופה כי מכירותיה באינטרנט יעלו בין 30%-40% בשנים הקרובות. החברה צפויה להציג מכירות של כ 10 מיליארד דולר בשנה הפיסקלית של 2015, שנגמרה בינואר 2015. כבר היום היא החברה הרביעית בגודלה במסחר באינטרנט וצפויה לעבור את Staples ולהתמקם במקום השלישי. מה שיותר מעניין שהיא צומח במכירות באינטרנט בקצב  יותר מהר מענקית אחרת, חברת אמזון.
אקסון מוביל – 32 שנות גידול רציף בדיבידנד
וענקית האנרגיה אקסון מוביל (NYSE:XOM) היא החברה הנסחרת השלישית בגודלה בעולם והיא חברת הנפט והגז הגדולה בעולם - שווי השוק עומד כיום על כ – 370 מיליארד דולר. החברה הגדילה את הדיבידנד לבעלי המניות שלה במשך 32 שנים רצופות. החברה נסחרת היום במכפיל רווח של 12 ובתשואת דיבידנד בריאה של 3%. החברה הגדילה את הדיבידנד השנתי בכ – 9.8% הממוצע לשנה ביחס לעשור קודם. ירידת מחיר הנפט גרמה לירידה במחיר המניה, אולם המשקיעים עשויים ליהנות מהזדמנות קניה במידה ומחירי הנפט יתחילו לטפס – עד אז ייהנו המשקיעים מדיבידנד של 3%.
אפלק - 32 שנות גידול רציף בדיבידנד.
משקיעים שבוחנים את ענקית הביטוח אפלק(NYSE:AFL) לא תמיד מודעים ליתרון היחסי שיש לה ביפן. החברה מייצרת 75% מרווחיה ביפן והשאר מארה"ב והיא מובילה עולמית בביטוח הקשור למחלות הסרטן. החברה מחלקת דיבידנד ונסחרת בתשואה של 2.6% והיא הגדילה את הדיבידנד במהלך 32 השנים האחרונות. במקביל החברה מממשת תוכנית רכישה עצמית של 5% ממניותיה בשנת 2015 – כלומר גם אם לא תצמח, הרכישה החוזרת של המניות תגדיל את הרווח למניה עבור המשקיעים. החברה נראית זולה במיוחד לקניה כעת כיוון שהיא נסחרת במכפיל של 9.5, חצי מהמכפיל של S&P500. מניית החברה ירדה על רקע זעזועים בכלכלה היפנית כך שחדשות טובות מיפן יכולות להעלות את מחיר המניה למכפיל גבוה יותר.
אי.טי.אנד.טי – 30 שנות גידול רציף בדיבידנדים.
חברת התקשורת השניה בגודלה בארה"ב היא אי.טי.אנד.טי (NYSE:T) ושווי השוק שלה עומד על כ – 175 מיליארד דולר. החברה חולשת על 31% משוק התקשורת הסלולרית בארה"ב. 92% מהשוק מוחזק על ידי שלוש חברות נוספות: וורייזון, ספרינט וטי-מובייל אשר למעשה מהוות ביד אוליגופול שמונע תחרות אמיתית.
החברה נסחרת בתשואת דיבידנד גבוהה של 5.7% שעשויה להיות אטרקטיבית עבור משקיעים. יותר מכך, החברה הגדילה את הדיבידנד למשקיעים במשך 30 שנים רצופות. החברה צפויה ליהנות מהמשך הצמיחה בצריכת תקשורת סלולרית גם בשנת 2015 לאור שימוש גובר בתקשורת נתונים מבוססת סלולר.
אי.די.פי – 39 שנות גידול רציף בדיבידנדים.
אי.די.פי. (NASDAQ:ADP) הייתה בחירה קלה כיוון שהיא חברת טכנולוגיית המידע היחידה הנסחרת בקרב החברות הנמנות על אצולת הדיבידנדים. תחום הטכנולוגיה הוא תחום המקשה על חברות לבסס היסטוריה ארוכה של תשלום דיבידנדים לאור שינויים מהירים בשוק. על כן בוטלת העובדה שהחברה הצליחה לשמור על גידול רציף בדיבידנד במשך 39 שנים ברציפות. החברה נסחרת בתשואת דיבידנד של 2.7%. החברה מספקת לחברות אחרות, בין השאר, שירותי ניהול לשכר, משאבי אנוש ומיסים. לאחרונה נשמעות כוונות מצד הפד להעליית ריבית ככל הנראה במחצית השניה של 2015 – עלייה שצפויה לפגוע בנכסים כגון: מניות, אגרות חוב, זהב, ונדל"ן. מנגד לחברה יתרון  תחרותי שמשקיעים רבים אינם מכירים – החברה מחזיקה היקפים גדולים של מזומן לטווח הקצר עבור לקוחותיה (לצורך תשלום משכורות, תשלומי ביטוח ומיסים) כך שעליית ריבית עשויה לשרת את החברה לאור קבלת ריבית יותר גבוהה על המזומן שהיא מחזיקה. עליית ריבית צפויה לשפר את הרווח למניה של אי.די.פי.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3