תפריט
משקיע/ה
חברה ציבורית

כתבות אחרונות

 • 1

משקיע/ה
חברה ציבורית

השבוע בוול סטריט: דוחות חברות האנרגיה וגו-פרו ירכזו עניין; טבע תדווח בחמישי

מבול דוחות כספיים בוול סטריט; המשקיעים יגיבו לנתוני ההכנסה וההוצאה הפרטית עבור חודש דצמבר

החוזים על המדדים טרום פתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על פתיחה חיובית, ונראה כי מחירי הנפט מתאוששים קמעה. החוזים על הנפט נסחרים כעת בעלייה של 1.58%, החוזים על מדד דאו-ג'ונסעולים כעת 0.2%. מצד שני, החוזים על הנאסד"ק 100 מעיבים על המכסים הירוקים ויורדים ב-0.1%. ענקית האנרגיה אקסון (סימול: XOM) מובייל צפויה לדווח היום לפני פתיחת המסחר על רווח של 1.34 דולר למניה, והמשקיעים יחכו לשמוע על הוצאות צפויות של החברה ותחזיות הייצור שלה. עוד תרכז עניין מניית חברת אינטל (סימול: INTC), שהודיעה היום על רכישה של יצרנית גרמנית של שבבי תקשורת. המניה נסחרת בעלייה טרום פתיחת המסחר.

a1sx2_Original1_New_York_Stock_Exchange.jpg


המשקיעים בוול סטריט יגיבו היום (ב') בין היתר לנתון ההכנסה וההוצאה הפרטית עבור חודש דצמבר. מדובר בנתון נוסף ששופך אור על מצב הצרכן האמריקני, נושא מהותי בעיקר על רקע נתון חלש של ממוצע השכר לשעה שפורסם עבור בדוח שוק התעסוקה של חודש ינואר.הנתון משקף את הערך הדולרי של ההכנסות האישיות שהתקבלו ממקורות הכנסה שונים, ומאידך את ערך ההוצאות על רכישת מוצרים בני קיימא, שירותים ומתכלים. הצפי כרגע הוא לשיפור של 0.3% בנתון ההכנסה האישית, וזאת בהמשך לשיפור של 0.4% בנתון החודש שעבר.
בג'יי. פי. מורגן צופים כי שוק המניות בארה"ב יתקשה לעלות בקרוב, בעיקר עקב נזילות הפד שחסרה בשוק והסיכון הגובר למניות ארה"ב לעומת מניות השווקים המתעוררים או גוש היורו. "אין זה בלתי אפשרי כי נראה ירידות במניות ארה"ב השנה, לראשונה מאז 2008. שוריות יתר היא בעיה נוספת: אין ולו בית השקעות אחד שעושה אנליזות סל-סייד למניות S&P500 וצופה שהמדד יירד השנה, וזה אחרי שהמדד שילש את ערכו מאז הרמות הנמוכות שלו ב-2009", כך האנליסט מיסלב מטג'קה.

נתוני מאקרו מרכזיים

ביום חמישי יפורסם נתון תביעות האבטלה הראשונות השבועי, אשר צפוי להציג עלייה קלה לכ-290 אלף תביעות, לעומת 265 אלף תביעות בשבוע שעבר – ירידה חדה ומפתיעה של 43 אלף משרות לעומת השבוע שלפניו ולמעשה הנתון הנמוך ביותר מאז אפריל 2000.
נתון מעניין נוסף שימקד את תשומת הלב של המשקיעים בחמישי הוא נתון הסחר הבינלאומי, אשר צפוי להציג ירידה של 37.9 מיליארד דולר עבור דצמבר, בהמשך לירידה של 39 מיליארד דולר בחודש הקודם. הנתון משקף את היקף פעילות המסחר הבינלאומי של ארה"ב בתחומי המוצרים בני קיימא והשירותים, כולל נפט וכלי רכב שמשפיעים מאוד על הנתון. כך, הירידה בנתון נובמבר משקפת קיטון ל-11.4 מיליארד דולר מ-15.2 מיליארד דולר באוקטובר בייבוא נפט ומוצריו לארה"ב, אולם בניכוי קטגוריה זו הציג הנתון דווקא עלייה.
ובשישי נחכה לקבל את דוח מצב התעסוקה עבור ינואר בארה"ב, המורכב ממספר מדדים שמשקפים את שוק התעסוקה במדינה. נתון המשרות צפוי להציג ירידה ל-230 אלף משרות, לעומת 252 אלף משרות בדצמבר. גם השכר במגזר הפרטי צפוי להציג ירידה לכ-229 אלף משרות, לעומת 240 אלף משרות בחודש הקודם. רמת האבטלה צפויה להיוותר ללא שינוי על שיעור של 5.6%, ואילו השכר הממוצע לשעה צפוי דווקא להציג עלייה של כ-0.3%, לעומת הירידה שהציג בדצמבר.

מדווחות במרכז

וולט-דיסני צפויה לדווח ביום שלישי על רווח של 1.07 דולר למניה ברבעון האחרון. ברביעי נחכה לדוחות ג'נרל מוטורס (סימול: GM) שצפויה לרווח של 83 סנט למניה, iRobot (סימול: IRBT) שצפויה לרווח של 30 סנט למניה, וחברת הפארמה מרק (סימול: MRK) שצפויה לרווח של 86 סנט למניה. גם נובל אנרג'י (סימול: NE) צפויה לדווח ביום שלישי, על רווח של 50 סנט למניה.
בחמישי נחכה לדוחות אקספדיה (סימול: EXPE), שצפויה לדווח על רווח של 1.02 דולר למניה לרבעון האחרון, ודוחות חברת הייעוץ ל-IT גרטנר (סימול: IT), שצפויה לרווח של 80 סנט למניה. גם יצרנית המצלמות גו-פרו (סימול: GPRO) תרכז עניין כשתדווח על תוצאותיה לרבעון, עם צפי לרווח של 70 סנט למניה. הרשת החברתית העסקית לינקדאין (סימול: LNKD) צפויה להציג רווח של 53 סנט למניה, ואילו חברת התקשורת ספרינט (סימול: S) צפויה לדווח על הפסד של 23 סנט למניה.
חברת אבטחת המידע הישראלית אימפרבה (סימול: IMPV) תדווח גם היא ביום חמישי, כאשר הצפי הוא להפסד של 4 סנט למניה. גם טבע הישראלית (סימול: TEVA) תדווח בחמישי, וכך גם חברת נייס הישראלית (סימול: NICE) שתדווח לפני פתיחת המסחר.

המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

תגובות

כתבות נוספות מאת
 • סטוקר מנתח את תיק ההשקעות של בייקר ברדרס – משקיעי הביומד המוצלחים בעולם

  98.4% מתיק של 11.5 מיליארד דולר מושקע במניות מתחום הפארמה ומדעי החיים

 • קרן ION של המיליארדר פרנק לואי מהמרת על מלאנוקס בפוזיציית ענק בהיקף של 99 מיליון דולר

  מלאנוקס נמצאת כעת במאבק שליטה של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שטוענת כי הדירקטוריון וההנהלה לא ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות שלה

 • הישראליות שסימן המיליארדר ג'ים סימונס לקראת סגירת 2017

  ג'ים סימונס, הדוקטור המבריק למתמטיקה שנטש את האקדמיה בתחילת שנות השמונים והיה לחלוץ של שימוש במתמטיקה ופיזיקה לחיזוי בשוק ההון, מנהל היום תיק ענק של 85 מיליארד דולר. בחרנו לנתח את תיק המניות בקרן הגידור רנסנס טכנולוגיות הנמצאת בבעלותו, עם דגש עם החברות הישראליות.

 • ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P

  סטוקר מנתח את קרן הגידור הגדולה בישראל:
  ספרה פתחה שורט ענק של 121 מיליון דולר נגד מדד ביוטק של S&P, המהווה 17% מתיק כולל של 700 מיליון דולר
  הקרן מכרה את כל החזקותיה בחברות הישראליות בסקטור המוליכים למחצה: טאואר, נובה וקמטק

  הישראליות החדשות בתיק: החזקה בטבע ב-7 מיליון דולר והחזקה בפאלו אלטו ב- 3 מיליון דולר 

  |*|CL|*| 

  המניות הישראליות שספרה מסמנת: עליה של 140% בהיקף הפוזיציה בספיאנס ל-4.7 מיליון דולר ועליה של 28% בנייס ל-8.8 מיליון דולר  נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017, קרן ספרה, היא קרן הגידור הגדולה בישראל. הקרן מנהלת תיק נכסים בארה"ב בהיקף של 700 מיליון דולר. מדובר בגידול משמעותי של 122 מיליון דולר בהיקף הנכסים בארה"ב, לעומת הרבעון השני של 2017. מניתוח התיק של ספרה, נראה כי הקרן מצפה לירידה חדה בסקטור הביומד - הפוזיציה המשמעותית ביותר של הקרן, בהיקף של 121 מיליון דולר, היא אופציית פוט על מדד ביוטק של S&P(XBI). על אף שלקרן החזקות משמעותיות של מאות מיליוני דולרים בחברות ביוטק, רכישת אופציית הפוט מהווה ביטוח, או הימור, כי המדד עצמו צפוי לרדת ולכן פתחה פוזיציה משמעותית זו.   הקרן ידועה בהתמחותה בסקטור הפארמה, ולראייה הפוזיציות המשמעותיות בקרן הן בחברות התרופות הבינלאומיות סלג'ן (CELG), ביוג'ן (BIIB) מרק (MRK), גיליאד (GILD) וגלקסו-סמית'-קליין (GSK) בהיקף של 40.1 מיליון דולר, 32.8 מיליון דולר, 27.2 מיליון דולר, 18.6 מיליון דולר ו- 18.6 מיליון דולר בהתאמה.   היכן קרן ספרה רואה את ההזדמנויות ? 

  בין המניות החדשות שרכשה הקרן ניתן למנות את חברת התקשורת הישראלית סלקום בהיקף של 14 מיליון דולר, טבע (TEVA) בהיקף של 7 מיליון דולר, כל זאת עוד בטרם ירדה המניה לשפל של כ- 11 דולר למניה. פוזיציה נוספת היא בחברת האבטחה הישראלית הנסחרת בחו"ל, פאלו אלטו (PANW) בהיקף של 3 מיליון דולר.  מנגד מכרה הקרן את החזקותיה בחברות הפועלות בסקטור המוליכים למחצה,טאואר (TSEM), נובה (NVMI) וקמטק (CMTK) וצימצמה ב- 85% את החזקתה באבן קיסר (CSTE) וב- 40% בסולאר אדג' (SEDG)

  מבין החברות הבינלאומיות, רכשה הקרן פוזיציה חדשה של 12 מיליון דולר בחברת אלרגן (AGN), ופוזיציה חדשה של 6.7 מילון דולר בחברת ריאטה פרמסוטיקלס (RETA).


  אודות אתר סטוקר

  סטוקר (www.stocker.co.ilהוא אתר ישראלי ורשת חברתית למשקיעים, העוקב ומנתח את החזקות גופי ההשקעה המוסדיים בישראל. האתר מספק מידע המאפשר למשקיע הפרטי לפעול בבורסה על בסיס אותו מידע שמקבלים המשקיעים המוסדיים הגדולים בישראל, ובאופן מקצועי ומהיר. האתר מאפשר לכל משקיע לפעול על פי המלצות המוסדיים, ולעקוב אחר הרכישות והמכירות שהם מבצעים בניירות ערך. https://stocker.co.il  פייסבוק: https://www.facebook.com/stockeronline  המידע המופיע באתר אינו מהווה משום ייעוץ ו/או שיווק ו/או מתן חוות דעת מקצועית ו/או המלצה בנוגע לכדאיות השקעה ו/או ביצוע עסקה, לרבות רכישה, החזקה או מכירה, של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים אחרים, או בכל עניין אחר, ואינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק ו/או חוות דעת מקצועית המתחשבים בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם.

 • 1
 • 1
 • 2
 • 3